2. Procedūra
Procedūra
Pavadinimas: „Renovarea energetică pentru clădiri rezidențiale multifamiliale din oras Beclean lot II, C1- Aleea Zorilor, nr. 5, bl. B60 și C2-Strada Sieului, nr. 25, bl. C60, oraș Beclean, jud. Bistrita Nasaud”
Aprašymas: În cadrul acestei proceduri de achiziție, autoritatea contractantă dorește încheierea contractului de execuție lucrări având ca obiect Executarea lucrărilor pentru „Renovarea energetică pentru clădiri rezidențiale multifamiliale din oras Beclean lot II, C1- Aleea Zorilor, nr. 5, bl. B60 și C2-Strada Sieului, nr. 25, bl. C60, oraș Beclean, jud. Bistrita Nasaud”. Informații detaliate cu privire la soluțiile adoptate pentru executarea lucrarilor precum și cantitățile și categoriile de lucrari care se solicita a fi executate, sunt cuprinse în DALI-ul pus la dispoziție de autoritatea contractantă în cadrul procedurii simplificate online, ce va fi derulată pe SEAP. Potrivit devizului general parte integrantă a PT-ului, valoarea totală a contractului de lucrări de renovare energetică ce face obiectul prezentei proceduri este de 15.321.440,81 lei fără valoarea TVA, din care Cap. 4 Cheltuieli pentru investiția de baza 15.263.327,13 lei din care: 4.1 Construcții și instalații 12.099.303,51 lei fără TVA 4.2 Montaj utilaje, echipamente tehnologice și funcționale 446.023,62 lei fără TVA 4.3 Utilaje, echipamente tehnologice și funcționale care necesită montaj 2.634.000,00 lei fără TVA 4.4 Utilaje, echipamente tehnologice si functionale care nu necesită montaj si echipamente de transport 84.000,00 lei fără TVA Cap. 5 - Alte cheltuieli 5.1 Organizare de șantier 58.113,68 lei fără TVA 5.1.1 Lucrări de construcții și instalații aferente organizării de șantier 58.113,68 lei fără TVA Bugetul aferent fiecărui bloc pentru lucrările de renovare energetică este: Bloc B60 – Aleea Zorilor, nr. 5 – 10.619.739,66 lei fără TVA din care: Cap. 4 Cheltuieli pentru investiția de baza 10.590.682,82 lei din care: 4.1 Construcții și instalații 9.008.671,01 lei fără TVA 4.2 Montaj utilaje, echipamente tehnologice și funcționale 223.011,81 lei fără TVA 4.3 Utilaje, echipamente tehnologice și funcționale care necesită montaj 1.317.000,00 lei fără TVA 4.4 Utilaje, echipamente tehnologice si functionale care nu necesită montaj si echipamente de transport 42.000,00 lei fără TVA Cap. 5 - Alte cheltuieli 5.1 Organizare de șantier 29.056,84 lei fără TVA 5.1.1 Lucrări de construcții și instalații aferente organizării de șantier 29.056,84 lei fără TVA Bloc C60 – Strada Sieului, nr. 25 – 4.701.701,15 lei fără TVA din care: Cap. 4 Cheltuieli pentru investiția de baza 4.672.644,31 lei din care: 4.1 Construcții și instalații 3.090.632,50 lei fără TVA 4.2 Montaj utilaje, echipamente tehnologice și funcționale 223.011,81 lei fără TVA 4.3 Utilaje, echipamente tehnologice și funcționale care necesită montaj 1.317.000,00 lei fără TVA 4.4 Utilaje, echipamente tehnologice si functionale care nu necesită montaj si echipamente de transport 42.000,00 lei fără TVA Cap. 5 - Alte cheltuieli 5.1 Organizare de șantier 29.056,84 lei fără TVA 5.1.1 Lucrări de construcții și instalații aferente organizării de șantier 29.056,84 lei fără TVA Numărul zile pana la care se pot solicita clarificari înainte de data limita de depunere a ofertelor: 20 zile. Autoritatea contractantă va răspunde tuturor solicitărilor de clarificări transmise în a 15 zi înainte de data limita de depunere a ofertelor. La solicitările de clarificări venite după termenul limită indicat mai sus, autoritatea contractantă își rezervă dreptul de a nu formula răspuns.
Vidaus identifikatorius: 10/4548821/2026
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Darbai
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 45321000 Šiluminės izoliacijos darbai
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0000
Pavadinimas: Default lot
Aprašymas: În cadrul acestei proceduri de achiziție, autoritatea contractantă dorește încheierea contractului de execuție lucrări având ca obiect Executarea lucrărilor pentru „Renovarea energetică pentru clădiri rezidențiale multifamiliale din oras Beclean lot II, C1- Aleea Zorilor, nr. 5, bl. B60 și C2-Strada Sieului, nr. 25, bl. C60, oraș Beclean, jud. Bistrita Nasaud”. Informații detaliate cu privire la soluțiile adoptate pentru executarea lucrarilor precum și cantitățile și categoriile de lucrari care se solicita a fi executate, sunt cuprinse în DALI-ul pus la dispoziție de autoritatea contractantă în cadrul procedurii simplificate online, ce va fi derulată pe SEAP. Potrivit devizului general parte integrantă a PT-ului, valoarea totală a contractului de lucrări de renovare energetică ce face obiectul prezentei proceduri este de 15.321.440,81 lei fără valoarea TVA, din care : Cap. 4 Cheltuieli pentru investiția de baza 15.263.327,13 lei din care: 4.1 Construcții și instalații 12.099.303,51 lei fără TVA 4.2 Montaj utilaje, echipamente tehnologice și funcționale 446.023,62 lei fără TVA 4.3 Utilaje, echipamente tehnologice și funcționale care necesită montaj 2.634.000,00 lei fără TVA 4.4 Utilaje, echipamente tehnologice si functionale care nu necesită montaj si echipamente de transport 84.000,00 lei fără TVA Cap. 5 - Alte cheltuieli 5.1 Organizare de șantier 58.113,68 lei fără TVA 5.1.1 Lucrări de construcții și instalații aferente organizării de șantier 58.113,68 lei fără TVA Bugetul aferent fiecărui bloc pentru lucrările de renovare energetică este: Bloc B60 – Aleea Zorilor, nr. 5 – 10.619.739,66 lei fără TVA din care: Cap. 4 Cheltuieli pentru investiția de baza 10.590.682,82 lei din care: 4.1 Construcții și instalații 9.008.671,01 lei fără TVA 4.2 Montaj utilaje, echipamente tehnologice și funcționale 223.011,81 lei fără TVA 4.3 Utilaje, echipamente tehnologice și funcționale care necesită montaj 1.317.000,00 lei fără TVA 4.4 Utilaje, echipamente tehnologice si functionale care nu necesită montaj si echipamente de transport 42.000,00 lei fără TVA Cap. 5 - Alte cheltuieli 5.1 Organizare de șantier 29.056,84 lei fără TVA 5.1.1 Lucrări de construcții și instalații aferente organizării de șantier 29.056,84 lei fără TVA Bloc C60 – Strada Sieului, nr. 25 – 4.701.701,15 lei fără TVA din care: Cap. 4 Cheltuieli pentru investiția de baza 4.672.644,31 lei din care: 4.1 Construcții și instalații 3.090.632,50 lei fără TVA 4.2 Montaj utilaje, echipamente tehnologice și funcționale 223.011,81 lei fără TVA 4.3 Utilaje, echipamente tehnologice și funcționale care necesită montaj 1.317.000,00 lei fără TVA 4.4 Utilaje, echipamente tehnologice si functionale care nu necesită montaj si echipamente de transport 42.000,00 lei fără TVA Cap. 5 - Alte cheltuieli 5.1 Organizare de șantier 29.056,84 lei fără TVA 5.1.1 Lucrări de construcții și instalații aferente organizării de șantier 29.056,84 lei fără TVA
Vidaus identifikatorius: 1
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 45310000 Elektros instaliacijos montavimo darbai
393955-2026 - Konkurss
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms
Būvdarbi
Iekšējais identifikators10/4548821/2026
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsBūvdarbi
Galvenā klasifikācija (cpv): 45321000 Siltumizolācijas darbi
5. Daļa
DaļaLOT-0000
NosaukumsDefault lot
Iekšējais identifikators1
Papildu klasifikācija (cpv): 45310000 Elektrības vadu instalācijas darbi
393955-2026 - Súťaž
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim
Práce
2. Postup
Postup
Interný identifikátor10/4548821/2026
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Účel
Druh zmluvyPráce
Hlavná klasifikácia (cpv): 45321000 Tepelnoizolačné práce
5. Časť
ČasťLOT-0000
NázovDefault lot
Interný identifikátor1
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 45310000 Elektroinštalačné práce
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 10/4548821/2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45321000 Värmeisoleringsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Default lot
Intern identifierare: 1
Ytterligare klassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur