414522-2026 - Konkursas
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka - Skelbimas apie pakeitimą
Paslaugos
2. Procedūra
Procedūra
PavadinimasServ de proiect faza SF pt ob:LOT1:Pod pe DN24C km57+592judBT;Pod pe DN24C km58+393judBT;Pod pe DN24C km61+448judBT;Pod pe DN24C km90+456judBT;Pod pe DN24C km98+744judBT;LOT2:PodDN17A km15+049judSV;PodDN2E km53+391judSV;PodDN2E km54+152judSV;PodDN12C km47+298judNT;PodDN7 km192+186 la Calimanesti,judVL;LOT3:PodDN15 km335+165judNT;PodDN15 km347+065judBC;PodDN15 km351+041judBC;PodDN15C km10+565judNT
AprašymasObiectul prezentului Contract de Servicii este elaborarea Studiului de Fezabilitate pentru urmatoarele obiective: Lot 1 1.Pod pe DN 24C km 57+592, judetul Botosani; 2.Pod pe DN 24C km 58+393, judetul Botosani; 3.Pod pe DN 24C km 61+448, judetul Botosani; 4.Pod pe DN 24C km 90+456, judetul Botosani; 5.Pod pe DN 24C km 98+744, judetul Botosani; Lot 2 1.Pod DN 17A km 15+049, judetul Suceava; 2.Pod DN 2E km 53+391, judetul Suceava; 3.Pod DN 2E km 54+152, judetul Suceava; 4.Pod DN 12C km 47+298, judetul Neamt; 5.Pod DN 7 km 192+186 la Calimanesti, judetul Valcea; Lot 3 1.Pod DN 15 km 335+165, judetul Neamt; 2.Pod DN 15 km 347+065, judetul Bacau; 3.Pod DN 15 km 351+041, judetul Bacau; 4.Pod DN 15C km 10+565, judetul Neamt. in conformitate cu prevederile Caietului de Sarcini si ale legislatiei in domeniu. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este cu 18 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, Autoritatea Contractanta stabileste un singur termen limita in care va raspunde tuturor solicitarilor de clarificare/ informatiilor suplimentare, dupa cum urmeaza: cu 11 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Termenul de raspuns la clarificari a fost stabilit astfel incat operatorii economici sa aiba o perioada adecvata pentru analizarea documentatiei de atribuire si, ulterior, pentru elaborarea ofertelor prin prisma raspunsurilor oferite de Autoritatea Contractanta.
Vidaus identifikatorius16054368/2025/2003/S7
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasPaslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 79314000 Galimybių tyrimas
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0001
PavadinimasServicii de proiectare faza Studiu de Fezabilitate pentru obiectivele: 1.Pod pe DN 24C km 57+592, judetul Botosani; 2.Pod pe DN 24C km 58+393, judetul Botosani; 3.Pod pe DN 24C km 61+448, judetul Botosani; 4.Pod pe DN 24C km 90+456, judetul Botosani; 5.Pod pe DN 24C km 98+744, judetul Botosani.
AprašymasIn cadrul contractului se vor presta urmatoarele servicii si se vor elabora urmatoarele documente, pentru fiecare obiectiv în parte: • Elaborare Studii de Fezabilitate pentru obiectivele: 1.Pod pe DN 24C km 57+592, judetul Botosani; 2.Pod pe DN 24C km 58+393, judetul Botosani;3.Pod pe DN 24C km 61+448, judetul Botosani; 4.Pod pe DN 24C km 90+456, judetul Botosani; 5.Pod pe DN 24C km 98+744, judetul Botosani, ținând cont de aplicabilitatea în totalitate a legislației în vigoare (norme, normative, standarde, legi, etc.). In conformitate cu prevederile art. 221 din Legea 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, si cu respectarea articolului 20 din Contractul de servicii, eventualele modificari care pot interveni in perioada de derulare a contractului se refera la urmatoarele, fara a se limita la acestea: 1. modificari ale partilor contractante, in conditiile prevazute la art. 221 alin. (1) lit. d), punctul (ii); 2. schimbări/ modificări legislative/ normative/ STAS-uri/ norme/ ordine/ instrucțiuni/etc; 3. solicitări ale Autorităților/ Entităților/ Institutiilor ce eliberează avize/ acorduri/ autorizații/ permise sau de alte entități care au atribuțiuni în legătură cu proiectul (MTIC, MFE, Instituții Centrale și/sau Locale, ARR, Beneficiar, MAI, SRI, Verificatori Atestați, etc.); 4. prelungirea termenelor de predare a rapoartelor/livrabilelor (documentelor/documentației); 5. înlocuirea personalului nominalizat de Prestator pentru îndeplinirea contractului; 6. prelungirea duratei contractului 7. înlocuirea/introducerea subcontractanților; Modificarile vor fi realizate ulterior semnarii contractului, in conformitate cu prevederile contractuale, numai in conditiile in care acestea nu reprezinta modificari substantiale in sensul prevederilor art. 221 alin. (7) din Legea nr. 98/2016. Prelungirea Duratei contractului se poate realiza in conformitate cu prevederile articolului 20 din Contractul de servicii. Mai multe informatii se regasesc in Contract.
Vidaus identifikatorius1
Pirkimo dalisLOT-0002
PavadinimasServicii de proiectare faza Studiu de Fezabilitate pentru obiectivele:1.Pod DN 17A km 15+049, judetul Suceava; 2.Pod DN 2E km 53+391, judetul Suceava; 3.Pod DN 2E km 54+152, judetul Suceava; 4.Pod DN 12C km 47+298, judetul Neamt; 5.Pod DN 7 km 192+186 la Calimanesti, judetul Valcea.
AprašymasIn cadrul contractului se vor presta urmatoarele servicii si se vor elabora urmatoarele documente, pentru fiecare obiectiv în parte: • Elaborare Studii de Fezabilitate pentru obiectivele: 1.Pod DN 17A km 15+049, judetul Suceava; 2.Pod DN 2E km 53+391, judetul Suceava; 3.Pod DN 2E km 54+152, judetul Suceava;4.Pod DN 12C km 47+298, judetul Neamt; 5.Pod DN 7 km 192+186 la Calimanesti, judetul Valcea, ținând cont de aplicabilitatea în totalitate a legislației în vigoare (norme, normative, standarde, legi, etc.). In conformitate cu prevederile art. 221 din Legea 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, si cu respectarea articolului 20 din Contractul de servicii, eventualele modificari care pot interveni in perioada de derulare a contractului se refera la urmatoarele, fara a se limita la acestea: 1. modificari ale partilor contractante, in conditiile prevazute la art. 221 alin. (1) lit. d), punctul (ii); 2. schimbări/ modificări legislative/ normative/ STAS-uri/ norme/ ordine/ instrucțiuni/etc; 3. solicitări ale Autorităților/ Entităților/ Institutiilor ce eliberează avize/ acorduri/ autorizații/ permise sau de alte entități care au atribuțiuni în legătură cu proiectul (MTIC, MFE, Instituții Centrale și/sau Locale, ARR, Beneficiar, MAI, SRI, Verificatori Atestați, etc.); 4. prelungirea termenelor de predare a rapoartelor/livrabilelor (documentelor/documentației); 5. înlocuirea personalului nominalizat de Prestator pentru îndeplinirea contractului; 6. prelungirea duratei contractului 7. înlocuirea/introducerea subcontractanților; Modificarile vor fi realizate ulterior semnarii contractului, in conformitate cu prevederile contractuale, numai in conditiile in care acestea nu reprezinta modificari substantiale in sensul prevederilor art. 221 alin. (7) din Legea nr. 98/2016. Prelungirea Duratei contractului se poate realiza in conformitate cu prevederile articolului 20 din Contractul de servicii. Mai multe informatii se regasesc in Contract.
Vidaus identifikatorius2
Pirkimo dalisLOT-0003
PavadinimasServicii de proiectare faza Studiu de Fezabilitate pentru obiectivele: 1.Pod DN 15 km 335+165, judetul Neamt; 2.Pod DN 15 km 347+065, judetul Bacau; 3.Pod DN 15 km 351+041, judetul Bacau; 4.Pod DN 15C km 10+565, judetul Neamt.
AprašymasIn cadrul contractului se vor presta urmatoarele servicii si se vor elabora urmatoarele documente, pentru fiecare obiectiv în parte: Elaborare Studii de Fezabilitate pentru obiectivele: 1.Pod DN 15 km 335+165, judetul Neamt; 2.Pod DN 15 km 347+065, judetul Bacau;3.Pod DN 15 km 351+041, judetul Bacau;4.Pod DN 15C km 10+565, judetul Neamt, ținând cont de aplicabilitatea în totalitate a legislației în vigoare (norme, normative, standarde, legi, etc.). In conformitate cu prevederile art. 221 din Legea 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, si cu respectarea articolului 20 din Contractul de servicii, eventualele modificari care pot interveni in perioada de derulare a contractului se refera la urmatoarele, fara a se limita la acestea: 1. modificari ale partilor contractante, in conditiile prevazute la art. 221 alin. (1) lit. d), punctul (ii); 2. schimbări/ modificări legislative/ normative/ STAS-uri/ norme/ ordine/ instrucțiuni/etc; 3. solicitări ale Autorităților/ Entităților/ Institutiilor ce eliberează avize/ acorduri/ autorizații/ permise sau de alte entități care au atribuțiuni în legătură cu proiectul (MTIC, MFE, Instituții Centrale și/sau Locale, ARR, Beneficiar, MAI, SRI, Verificatori Atestați, etc.); 4. prelungirea termenelor de predare a rapoartelor/livrabilelor (documentelor/documentației); 5. înlocuirea personalului nominalizat de Prestator pentru îndeplinirea contractului; 6. prelungirea duratei contractului 7. înlocuirea/introducerea subcontractanților; Modificarile vor fi realizate ulterior semnarii contractului, in conformitate cu prevederile contractuale, numai in conditiile in care acestea nu reprezinta modificari substantiale in sensul prevederilor art. 221 alin. (7) din Legea nr. 98/2016. Prelungirea Duratei contractului se poate realiza in conformitate cu prevederile articolului 20 din Contractul de servicii. Mai multe informatii se regasesc in Contract.
Vidaus identifikatorius3
414522-2026 - Konkurss
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms - Izmaiņu paziņojums
Pakalpojumi
Iekšējais identifikators16054368/2025/2003/S7
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsPakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 79314000 Priekšizpēte
5. Daļa
DaļaLOT-0001
Iekšējais identifikators1
DaļaLOT-0002
Iekšējais identifikators2
DaļaLOT-0003
Iekšējais identifikators3