450952-2026 - Konkursas
Lenkija – Statybos darbai – Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonego trybie przetargu nieograniczonego o wartości powyżej 20 000 000 euro na roboty budowlane – BUDOWA LĄDOWISKA WYNIESIONEGO DLA ŚMIGŁOWCÓW RATUNKOWYCH LPR DLA WOJEWÓDZKIEGO WIELOSPECJALISTYCZNEGO CENTRUM ONKOLOGII I TRAUMATOLOGII IM. M. KOPERNIKA W ŁODZI.
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka - Skelbimas apie pakeitimą
Darbai - Prekės
2. Procedūra
Procedūra
PavadinimasPostępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonego trybie przetargu nieograniczonego o wartości powyżej 20 000 000 euro na roboty budowlane – BUDOWA LĄDOWISKA WYNIESIONEGO DLA ŚMIGŁOWCÓW RATUNKOWYCH LPR DLA WOJEWÓDZKIEGO WIELOSPECJALISTYCZNEGO CENTRUM ONKOLOGII I TRAUMATOLOGII IM. M. KOPERNIKA W ŁODZI.
AprašymasPrzedmiotem zamówienia jest realizacja przez Wykonawcę całości Inwestycji zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia przewidzianym w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego pod nazwą „BUDOWA LĄDOWISKA WYNIESIONEGO DLA ŚMIGŁOWCÓW RATUNKOWYCH LPR DLA WOJEWÓDZKIEGO WIELOSPECJALISTYCZNEGO CENTRUM ONKOLOGII I TRAUMATOLOGII IM. M. KOPERNIKA W ŁODZI”. W szczególności przedmiot niniejszej umowy obejmuje: Wykonanie robót budowlano-instalacyjnych na podstawie Dokumentacji Projektowej oraz: a. Wykonanie branżowej dokumentacji powykonawczej b. Zorganizowanie i przeprowadzenie niezbędnych prób, badań, pomiarów i odbiorów, jak również odbioru końcowego całości robót będących przedmiotem zamówienia, c. Sporządzenie w imieniu Zamawiającego zawiadomienia o rozpoczęciu i zakończeniu prac oraz uzyskanie pozwoleń wymaganych przepisami prawa niezbędnych dla wykonania obiektu i oddania go do użytkowania (o ile będzie wymagane), Zakres przedmiotowy został szczegółowo opisany w następujących załącznikach: a) Dokumentacja projektowa – Załącznik nr 2 do SWZ b) wzór umowy – Załącznik nr 9 do SWZ Zamawiający wymaga złożenia oferty na cały przedmiot zamówienia.
Vidaus identifikatoriusNZP.271.101.2026
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintataip
Pagreitintos procedūros pagrindimasZastosowanie procedury przyspieszonej oraz skrócenia terminu składania ofert do 15 dni w postępowaniu na budowę wyniesionego lądowiska dla śmigłowców LPR przy budynku SOR wynika z obiektywnej i pilnej potrzeby, której nie można było przewidzieć z odpowiednim wyprzedzeniem, a która jest kluczowa dla ochrony interesu publicznego i bezpieczeństwa pacjentów. Główną przesłanką jest konieczność zakończenia i pełnego rozliczenia inwestycji do dnia 31 grudnia 2026 roku, co jest wymogiem bezwzględnym wynikającym z zawartej umowy o dofinansowanie. Ponieważ informacja o przyznaniu dotacji wpłynęła do Szpitala dopiero w lutym 2026 roku, a proces przygotowania opisu przedmiotu zamówienia uległ niezawinionemu przez Zamawiającego wydłużeniu z powodu opóźnień biura projektowego, czas pozostały na realizację robót budowlanych został maksymalnie ograniczony. Każdy dzień zwłoki w wyłonieniu wykonawcy bezpośrednio zagraża możliwości dotrzymania terminu końcowego, co w konsekwencji doprowadziłoby do utraty środków zewnętrznych i niewykonania infrastruktury niezbędnej do ratowania życia ludzkiego. Budowa lądowiska przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym ma charakter priorytetowy dla systemu ratownictwa medycznego w regionie. W tej sytuacji zachowanie standardowych terminów składania ofert uniemożliwiłoby terminowe zakończenie prac konstrukcyjnych i instalacyjnych oraz przeprowadzenie procedur odbiorowych i certyfikacji lotniczej przed końcem roku budżetowego. Pilność potrzeby udzielenia zamówienia wynika zatem z nałożenia się na siebie krótkiego okresu finansowania oraz konieczności zapewnienia ciągłości i bezpieczeństwa opieki zdrowotnej w stanach nagłych. Zastosowanie terminu 15 dni jest w pozwalającym na sprawne wyłonienie wykonawcy i natychmiastowe przystąpienie do robót, co stanowi jedyną realną szansę na skuteczną realizację inwestycji w rygorystycznym terminie do 31 grudnia 2026 roku
Tikslas
Sutarties objektasDarbai
Kiti sutarties objektaiPrekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 45000000 Statybos darbai
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 45100000 Statybvietės parengimo darbai, 45110000 Pastatų griovimo ir ardymo bei žemės perstūmos darbai, 45223100 Metalo konstrukcijų surinkimas, 45232310 Telefono linijų tiesimo darbai, 45233200 Įvairūs dangos darbai, 45233290 Kelio ženklų montavimas, 45261100 Stogo karkaso montavimo darbai, 45262000 Specialieji profesiniai statybos darbai, išskyrus stogų dengimą, 45262100 Pastolių surinkimo darbai, 45262300 Betonavimo darbai, 45262500 Mūrijimas ir plytų mūrijimas, 45262650 Plakiravimo darbai, 45310000 Elektros instaliacijos montavimo darbai, 45312000 Signalizacijos sistemų ir antenų montavimo darbai, 45313100 Liftų montavimo darbai, 45314000 Telekomunikacijų įrangos įrengimas, 45320000 Izoliacijos darbai, 45321000 Šiluminės izoliacijos darbai, 45330000 Vandentiekio ir sanitarinių įrenginių įrengimo darbai, 45331100 Centrinio šildymo įrengimo darbai, 45331110 Katilų montavimo darbai, 45331200 Vėdinimo ir oro kondicionavimo įrengimo darbai, 45342000 Aptvarų statymas, 45343000 Priešgaisrinių įrenginių montavimo darbai, 45400000 Pastato užbaigimo darbai, 45410000 Tinkavimo darbai, 45420000 Stalių ir dailidžių montavimo darbai, 45421146 Kabinamųjų lubų montavimas, 45421160 Geležies dirbinių darbai, 45431000 Plytelių klojimo darbai, 45431200 Sienų aptaisymo plytelėmis darbai, 45442100 Dažymo darbai, 45450000 Kiti pastatų užbaigimo darbai, 77310000 Žaliųjų zonų sodinimo ir priežiūros paslaugos, 45235100 Oro uostų statybos darbai, 45235110 Aerodromų statybos darbai, 45316000 Apšvietimo ir signalizacijos sistemų montavimo darbai, 45317000 Kiti elektros instaliacijos montavimo darbai, 35121700 Signalizacijos sistemos, 31625200 Gaisrinės signalizacijos sistemos, 38112100 Visuotinės navigacinės ir padėties nustatymo sistemos (GPS arba lygiavertės), 45222300 Apsaugos objektų inžinerijos darbai, 45343200 Gaisro gesinimo įrenginių montavimo darbai, 35111500 Ugnies gesinimo sistema, 45343000 Priešgaisrinių įrenginių montavimo darbai, 44482000 Priešgaisrinės priemonės
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0001
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 45100000 Statybvietės parengimo darbai, 45110000 Pastatų griovimo ir ardymo bei žemės perstūmos darbai, 45223110 Metalo konstrukcijų montavimas, 45232310 Telefono linijų tiesimo darbai, 45233200 Įvairūs dangos darbai, 45233290 Kelio ženklų montavimas, 45261100 Stogo karkaso montavimo darbai, 45262000 Specialieji profesiniai statybos darbai, išskyrus stogų dengimą, 45262100 Pastolių surinkimo darbai, 45262300 Betonavimo darbai, 45262500 Mūrijimas ir plytų mūrijimas, 45262650 Plakiravimo darbai, 45310000 Elektros instaliacijos montavimo darbai, 45312000 Signalizacijos sistemų ir antenų montavimo darbai, 45313100 Liftų montavimo darbai, 45314000 Telekomunikacijų įrangos įrengimas, 45320000 Izoliacijos darbai, 45321000 Šiluminės izoliacijos darbai, 45330000 Vandentiekio ir sanitarinių įrenginių įrengimo darbai, 45331100 Centrinio šildymo įrengimo darbai, 45331110 Katilų montavimo darbai, 45331200 Vėdinimo ir oro kondicionavimo įrengimo darbai, 45342000 Aptvarų statymas, 45343000 Priešgaisrinių įrenginių montavimo darbai, 45400000 Pastato užbaigimo darbai, 45410000 Tinkavimo darbai, 45420000 Stalių ir dailidžių montavimo darbai, 45421146 Kabinamųjų lubų montavimas, 45421160 Geležies dirbinių darbai, 45431000 Plytelių klojimo darbai, 45431200 Sienų aptaisymo plytelėmis darbai, 45442100 Dažymo darbai, 45450000 Kiti pastatų užbaigimo darbai, 77310000 Žaliųjų zonų sodinimo ir priežiūros paslaugos, 45235100 Oro uostų statybos darbai, 45235110 Aerodromų statybos darbai, 45316000 Apšvietimo ir signalizacijos sistemų montavimo darbai, 45317000 Kiti elektros instaliacijos montavimo darbai, 35121700 Signalizacijos sistemos, 31625200 Gaisrinės signalizacijos sistemos, 38112100 Visuotinės navigacinės ir padėties nustatymo sistemos (GPS arba lygiavertės), 45222300 Apsaugos objektų inžinerijos darbai, 45343200 Gaisro gesinimo įrenginių montavimo darbai, 35111500 Ugnies gesinimo sistema, 45343000 Priešgaisrinių įrenginių montavimo darbai, 44482000 Priešgaisrinės priemonės