2. Procedūra
Procedūra
Pavadinimas: ŚWIADCZENIE OBSŁUGI SERWISOWEJ TOMOGRAFU KOMPUTEROWEGO OPTIMA CT 660 ORAZ REZONANSU MAGNETYCZNEGO OPTIMA MR450W
Aprašymas: Opis przedmiotu zamówienia: 1) W ramach opieki serwisowej Wykonawca zobowiązuje się do utrzymania sprzętu, oprogramowania i baz danych w ciągłej sprawności oraz diagnostyki i lokalizacji usterek w razie nieprawidłowego funkcjonowania następujących urządzeń: Tomografu komputerowego OPTIMA CT 660 i rezonansu magnetycznego OPTIMA MR450W 2) W ramach umowy Wykonawca realizować będzie usługi serwisu urządzeń w pełnym zakresie obejmującym w szczególności: a) planowanie i wykonywanie konserwacji i przeglądów technicznych zgodnie z zaleceniami producenta, nie rzadziej niż co 12 m-cy; harmonogram przeglądów zostanie ustalony z Zamawiającym po podpisaniu umowy; b) diagnostykę oraz usuwanie usterek i awarii sprzętu oraz błędów i nieprawidłowości w funkcjonowaniu urządzeń w tym również uzupełnianie czynnika chłodzącego w przypadku rezonansu magnetycznego – wraz z dojazdami w przypadku konieczności wizyty u Zamawiającego; c) zdalną diagnostykę umożliwiającą zdalną naprawę aparatów oraz monitorowanie w czasie rzeczywistym parametrów pracy urządzenia; d) wymianę uszkodzonych części, modułów lub podzespołów, w tym części specjalnych: w zakresie tomografu komputerowego w szczególności lampy rtg, detektora, z zastosowaniem oryginalnych części wskazanych przez producenta. Zamawiający nie dopuszcza stosowania zamienników. w zakresie rezonansu magnetycznego w szczególności cewek, kompresora helu, głowicy chłodzącej, z zastosowaniem oryginalnych części wskazanych przez producenta. Zamawiający nie dopuszcza stosowania zamienników. 3) aktualizacje serwisowego oprogramowania softwareowego i aplikacyjnego zgodnie z zaleceniami producenta zarówno w urządzeniach jak i stacjach roboczych, korekta usterek oprogramowania wbudowanego w urządzenia, 4) wykonanie testów odbiorczych w przypadku wykonania naprawy wymagającej wykonania takich testów. 2. Ponadto Wykonawca zobowiązany będzie w szczególności: 1) wykonać przedmiot umowy z najwyższą starannością, zgodnie z wymaganiami określonymi przez Zamawiającego oraz obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa, normami i standardami, 2) posiadać autoryzację serwisową producenta na wykonywanie usług serwisowych w zakresie określonym przedmiotem zamówienia, 3) zapewnić personel z odpowiednimi uprawnieniami, kwalifikacjami, umiejętnościami i przeszkoleniami w zakresie wykonywania czynności serwisowych, 4) posiadać dokumentację serwisową i najnowsze oprogramowanie serwisowe oraz wszystkie kody dostępu serwisowego, a także zestaw narzędzi zalecanych przez producenta. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki i zasady realizacji zamówienia określone są w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 6 do SWZ.
Vidaus identifikatorius: DIG.290.12.2026
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Pagrindiniai procedūros ypatumai: 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, zwanej dalej „ustawą Pzp”, zgodnie z wymogami określonymi w niniejsze SWZ. 2. SWZ składa się z części zasadniczej oraz ze wszystkich towarzyszących jej załączników. 3. Do czynności podejmowanych w niniejszym postępowaniu oraz do umowy stosuje się przepisy ustawy Pzp oraz akty wykonawcze do niej, a w sprawach tam nieuregulowanych, ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny. 4. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 5. W związku z zastosowaniem procedury odwróconej Zamawiający na podstawie art. 139 ust. 2 ustawy Pzp nie wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 w formie JEDZ/ESPD. Zamawiający będzie wymagał złożenia JEDZ/ESPD wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. INFORMACJA O PODMIOTOWYCH ŚRODKACH DOWODOWYCH 1. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 5 do SWZ). Powyższy zakaz obowiązuje również na etapie realizacji zamówienia, w związku z czym wykonawca jest obowiązany aktualizować przedmiotowe oświadczenie w przypadku wszelkich zmian w tym zakresie. 2. Oświadczenie JEDZ/ESPD (w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia sporządzonego zgodnie z wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu Wykonawczym Komisji Europejskiej wydanym na podstawie art. 59 ust. 2 dyrektywy 2014/24/UE,), o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, Wykonawca zobowiązany jest przesłać Zamawiającemu w formie elektronicznej (tj. opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym) na wezwanie zgodnie z ust. 8 niniejszego rozdziału. 3. Zamawiający informuje, że Instrukcja wypełniania jednolitego dokumentu (JEDZ/ESPD) jest dostępna pod adresem https://www.gov.pl/web/uzp/jednolity-europejski-dokument-zamowienia 4. Wykonawca wypełniając jednolity dokument może skorzystać z załącznika nr 2 do SWZ lub narzędzia ESPD lub innych dostępnych narzędzi lub oprogramowania, które umożliwiają wypełnienie i utworzenie dokumentu elektronicznego pod adresem: https://espd.uzp.gov.pl/filter?lang=pl 5. Uzupełniony JEDZ/ESPD (zaleca się format PDF) należy podpisać podpisem kwalifikowanym. 6. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji α, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A-D) w części IV JEDZ. 7. W przypadku: 1) wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ/ESPD składa każdy z tych Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia z postępowania oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu (kryteria kwalifikacji) w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu; 2) polegania na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, wykonawca przedstawi, wraz z własnym oświadczeniem, także oświadczenie JEDZ/ESPD podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu (kryteriów kwalifikacji), w zakresie w jakim wykonawca powołuje się na jego zasoby. 8. Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, następujących podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień złożenia: 1) w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu Wykonawca składa: a) Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ/ESPD) wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do SWZ, b) Oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w ust. 2, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych w rozdziale VII ust. 1 pkt 1 niniejszej SWZ (wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 4 do SWZ), c) informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: − art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, − art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, odnośnie do orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, d) oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej stanowiące załącznik nr 3 do SWZ. 9. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej: 1) zamiast dokumentów, o których mowa w ust. 8 pkt. 1 ppkt c, składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem.
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 50400000 Medicinos ir precizinės įrangos remonto ir priežiūros paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Aprašymas: 1. Opis przedmiotu zamówienia: 1) W ramach opieki serwisowej Wykonawca zobowiązuje się do utrzymania sprzętu, oprogramowania i baz danych w ciągłej sprawności oraz diagnostyki i lokalizacji usterek w razie nieprawidłowego funkcjonowania następujących urządzeń: Tomografu komputerowego OPTIMA CT 660 i rezonansu magnetycznego OPTIMA MR450W. 2) W ramach umowy Wykonawca realizować będzie usługi serwisu urządzeń w pełnym zakresie obejmującym w szczególności: a) planowanie i wykonywanie konserwacji i przeglądów technicznych zgodnie z zaleceniami producenta, nie rzadziej niż co 12 m-cy; harmonogram przeglądów zostanie ustalony z Zamawiającym po podpisaniu umowy; b) diagnostykę oraz usuwanie usterek i awarii sprzętu oraz błędów i nieprawidłowości w funkcjonowaniu urządzeń w tym również uzupełnianie czynnika chłodzącego w przypadku rezonansu magnetycznego – wraz z dojazdami w przypadku konieczności wizyty u Zamawiającego; c) zdalną diagnostykę umożliwiającą zdalną naprawę aparatów oraz monitorowanie w czasie rzeczywistym parametrów pracy urządzenia; d) wymianę uszkodzonych części, modułów lub podzespołów, w tym części specjalnych: w zakresie tomografu komputerowego w szczególności lampy rtg, detektora, z zastosowaniem oryginalnych części wskazanych przez producenta. Zamawiający nie dopuszcza stosowania zamienników. w zakresie rezonansu magnetycznego w szczególności cewek, kompresora helu, głowicy chłodzącej, z zastosowaniem oryginalnych części wskazanych przez producenta. Zamawiający nie dopuszcza stosowania zamienników. 3) aktualizacje serwisowego oprogramowania softwareowego i aplikacyjnego zgodnie z zaleceniami producenta zarówno w urządzeniach jak i stacjach roboczych, korekta usterek oprogramowania wbudowanego w urządzenia, 4) wykonanie testów odbiorczych w przypadku wykonania naprawy wymagającej wykonania takich testów. 2. Ponadto Wykonawca zobowiązany będzie w szczególności: 1) wykonać przedmiot umowy z najwyższą starannością, zgodnie z wymaganiami określonymi przez Zamawiającego oraz obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa, normami i standardami, 2) posiadać autoryzację serwisową producenta na wykonywanie usług serwisowych w zakresie określonym przedmiotem zamówienia, 3) zapewnić personel z odpowiednimi uprawnieniami, kwalifikacjami, umiejętnościami i przeszkoleniami w zakresie wykonywania czynności serwisowych, 4) posiadać dokumentację serwisową i najnowsze oprogramowanie serwisowe oraz wszystkie kody dostępu serwisowego, a także zestaw narzędzi zalecanych przez producenta. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki i zasady realizacji zamówienia określone są w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 6 do SWZ. 4. Wymagania w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy: 1) stosownie do treści art. 95 ustawy Pzp Zamawiający wymaga, aby Wykonawca i Podwykonawca (w przypadku powierzenia Podwykonawcy wykonania części zamówienia) przy realizacji przedmiotu zamówienia, zatrudniał na podstawie stosunku pracy w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy osoby wykonujące prace w zakresie czynności związanych z serwisowaniem aparatury medycznej, o ile nie będą one bezpośrednio wykonywane przez daną osobę w ramach prowadzonej przez nią jednoosobowej działalności gospodarczej. Sposób dokumentowania, weryfikacji, uprawnień w zakresie kontroli zatrudnienia oraz sankcje wynikające z nieprzestrzegania ww. wymogów określa załącznik nr 6 do SWZ – projektowane postanowienia umowy. 2) Obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę nie dotyczy sytuacji, w której Wykonawca, Podwykonawca lub dalszy Podwykonawca osobiście wykonuje powyższe czynności, np. osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, wspólnicy spółki cywilnej. 5.Miejsce realizacji zamówienia: Centrum Diagnostyki Obrazowej, DCM Dolmed S.A. we Wrocławiu, ul. Legnicka 40.
451603-2026 - Konkurss
Polija – Medicīnisko un precīzijas iekārtu remonta un tehniskās apkopes pakalpojumi – ŚWIADCZENIE OBSŁUGI SERWISOWEJ TOMOGRAFU KOMPUTEROWEGO OPTIMA CT 660 ORAZ REZONANSU MAGNETYCZNEGO OPTIMA MR450W
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms - Izmaiņu paziņojums
Pakalpojumi
AprakstsOpis przedmiotu zamówienia: 1) W ramach opieki serwisowej Wykonawca zobowiązuje się do utrzymania sprzętu, oprogramowania i baz danych w ciągłej sprawności oraz diagnostyki i lokalizacji usterek w razie nieprawidłowego funkcjonowania następujących urządzeń: Tomografu komputerowego OPTIMA CT 660 i rezonansu magnetycznego OPTIMA MR450W 2) W ramach umowy Wykonawca realizować będzie usługi serwisu urządzeń w pełnym zakresie obejmującym w szczególności: a) planowanie i wykonywanie konserwacji i przeglądów technicznych zgodnie z zaleceniami producenta, nie rzadziej niż co 12 m-cy; harmonogram przeglądów zostanie ustalony z Zamawiającym po podpisaniu umowy; b) diagnostykę oraz usuwanie usterek i awarii sprzętu oraz błędów i nieprawidłowości w funkcjonowaniu urządzeń w tym również uzupełnianie czynnika chłodzącego w przypadku rezonansu magnetycznego – wraz z dojazdami w przypadku konieczności wizyty u Zamawiającego; c) zdalną diagnostykę umożliwiającą zdalną naprawę aparatów oraz monitorowanie w czasie rzeczywistym parametrów pracy urządzenia; d) wymianę uszkodzonych części, modułów lub podzespołów, w tym części specjalnych:  w zakresie tomografu komputerowego w szczególności lampy rtg, detektora, z zastosowaniem oryginalnych części wskazanych przez producenta. Zamawiający nie dopuszcza stosowania zamienników.  w zakresie rezonansu magnetycznego w szczególności cewek, kompresora helu, głowicy chłodzącej, z zastosowaniem oryginalnych części wskazanych przez producenta. Zamawiający nie dopuszcza stosowania zamienników. 3) aktualizacje serwisowego oprogramowania softwareowego i aplikacyjnego zgodnie z zaleceniami producenta zarówno w urządzeniach jak i stacjach roboczych, korekta usterek oprogramowania wbudowanego w urządzenia, 4) wykonanie testów odbiorczych w przypadku wykonania naprawy wymagającej wykonania takich testów. 2. Ponadto Wykonawca zobowiązany będzie w szczególności: 1) wykonać przedmiot umowy z najwyższą starannością, zgodnie z wymaganiami określonymi przez Zamawiającego oraz obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa, normami i standardami, 2) posiadać autoryzację serwisową producenta na wykonywanie usług serwisowych w zakresie określonym przedmiotem zamówienia, 3) zapewnić personel z odpowiednimi uprawnieniami, kwalifikacjami, umiejętnościami i przeszkoleniami w zakresie wykonywania czynności serwisowych, 4) posiadać dokumentację serwisową i najnowsze oprogramowanie serwisowe oraz wszystkie kody dostępu serwisowego, a także zestaw narzędzi zalecanych przez producenta. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki i zasady realizacji zamówienia określone są w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 6 do SWZ.
Iekšējais identifikatorsDIG.290.12.2026
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsPakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 50400000 Medicīnisko un precīzijas iekārtu remonta un tehniskās apkopes pakalpojumi
5. Daļa
DaļaLOT-0001
Apraksts1. Opis przedmiotu zamówienia: 1) W ramach opieki serwisowej Wykonawca zobowiązuje się do utrzymania sprzętu, oprogramowania i baz danych w ciągłej sprawności oraz diagnostyki i lokalizacji usterek w razie nieprawidłowego funkcjonowania następujących urządzeń: Tomografu komputerowego OPTIMA CT 660 i rezonansu magnetycznego OPTIMA MR450W. 2) W ramach umowy Wykonawca realizować będzie usługi serwisu urządzeń w pełnym zakresie obejmującym w szczególności: a) planowanie i wykonywanie konserwacji i przeglądów technicznych zgodnie z zaleceniami producenta, nie rzadziej niż co 12 m-cy; harmonogram przeglądów zostanie ustalony z Zamawiającym po podpisaniu umowy; b) diagnostykę oraz usuwanie usterek i awarii sprzętu oraz błędów i nieprawidłowości w funkcjonowaniu urządzeń w tym również uzupełnianie czynnika chłodzącego w przypadku rezonansu magnetycznego – wraz z dojazdami w przypadku konieczności wizyty u Zamawiającego; c) zdalną diagnostykę umożliwiającą zdalną naprawę aparatów oraz monitorowanie w czasie rzeczywistym parametrów pracy urządzenia; d) wymianę uszkodzonych części, modułów lub podzespołów, w tym części specjalnych:  w zakresie tomografu komputerowego w szczególności lampy rtg, detektora, z zastosowaniem oryginalnych części wskazanych przez producenta. Zamawiający nie dopuszcza stosowania zamienników.  w zakresie rezonansu magnetycznego w szczególności cewek, kompresora helu, głowicy chłodzącej, z zastosowaniem oryginalnych części wskazanych przez producenta. Zamawiający nie dopuszcza stosowania zamienników. 3) aktualizacje serwisowego oprogramowania softwareowego i aplikacyjnego zgodnie z zaleceniami producenta zarówno w urządzeniach jak i stacjach roboczych, korekta usterek oprogramowania wbudowanego w urządzenia, 4) wykonanie testów odbiorczych w przypadku wykonania naprawy wymagającej wykonania takich testów. 2. Ponadto Wykonawca zobowiązany będzie w szczególności: 1) wykonać przedmiot umowy z najwyższą starannością, zgodnie z wymaganiami określonymi przez Zamawiającego oraz obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa, normami i standardami, 2) posiadać autoryzację serwisową producenta na wykonywanie usług serwisowych w zakresie określonym przedmiotem zamówienia, 3) zapewnić personel z odpowiednimi uprawnieniami, kwalifikacjami, umiejętnościami i przeszkoleniami w zakresie wykonywania czynności serwisowych, 4) posiadać dokumentację serwisową i najnowsze oprogramowanie serwisowe oraz wszystkie kody dostępu serwisowego, a także zestaw narzędzi zalecanych przez producenta. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki i zasady realizacji zamówienia określone są w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 6 do SWZ. 4. Wymagania w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy: 1) stosownie do treści art. 95 ustawy Pzp Zamawiający wymaga, aby Wykonawca i Podwykonawca (w przypadku powierzenia Podwykonawcy wykonania części zamówienia) przy realizacji przedmiotu zamówienia, zatrudniał na podstawie stosunku pracy w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy osoby wykonujące prace w zakresie czynności związanych z serwisowaniem aparatury medycznej, o ile nie będą one bezpośrednio wykonywane przez daną osobę w ramach prowadzonej przez nią jednoosobowej działalności gospodarczej. Sposób dokumentowania, weryfikacji, uprawnień w zakresie kontroli zatrudnienia oraz sankcje wynikające z nieprzestrzegania ww. wymogów określa załącznik nr 6 do SWZ – projektowane postanowienia umowy. 2) Obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę nie dotyczy sytuacji, w której Wykonawca, Podwykonawca lub dalszy Podwykonawca osobiście wykonuje powyższe czynności, np. osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, wspólnicy spółki cywilnej. 5.Miejsce realizacji zamówienia: Centrum Diagnostyki Obrazowej, DCM Dolmed S.A. we Wrocławiu, ul. Legnicka 40.