574278-2025 - Konkursas
Lenkija – Bankų paslaugos – Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w wysokości 8 100 000,00 zł w tym: na pokrycie deficytu budżetu do wysokości 6 450 000,00 zł oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów i pożyczek w kwocie 1 650 000,00 zł
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka
Paslaugos
2. Procedūra
Procedūra
PavadinimasUdzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w wysokości 8 100 000,00 zł w tym: na pokrycie deficytu budżetu do wysokości 6 450 000,00 zł oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów i pożyczek w kwocie 1 650 000,00 zł
Aprašymas1. Przedmiotem zamówienia jest: Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w wysokości 8 100 000,00 zł /słownie złotych: osiem milionów sto tysięcy/, w tym: na pokrycie deficytu budżetu do wysokości 6 450 000,00 zł /słownie złotych: sześć milionów czterysta pięćdziesiąt tysięcy/ oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów i pożyczek w kwocie 1 650 000,00 zł /słownie złotych: jeden milion sześćset pięćdziesiąt tysięcy/. 2. Planuje się wypłatę kredytu w 3 transzach: rok 2025 - I transza kredytu: 4 000 000,00 zł (słownie złotych: cztery miliony 00/100), rok 2025 - II transza kredytu: 2 000 000,00 zł (słownie złotych: dwa miliony 00/100), rok 2025 - III transza kredytu: 2 100 000,00 zł (słownie złotych: dwa miliony sto tysięcy 00/100), Łącznie: 8 100 000,00 złotych (słownie złotych: osiem milionów sto tysięcy 00/100). Kredytobiorca zastrzega sobie możliwość przesunięcia terminu uruchomienia transz oraz niewykorzystania pełnej kwoty kredytu, poprzez złożenie dyspozycji na niższą kwotę I, II i III transzy bądź ich rezygnację. Kredytobiorca zapewnia wykorzystanie kredytu w 50% łącznej kwoty co daje 4 050 000,00 zł (słownie złotych: cztery miliony pięćdziesiąt tysięcy 0/100). 3. Okres spłaty kapitału od 31.03.2027 r. do 31.07.2036 r. Waluta kredytu: PLN. Zabezpieczenie kredytu weksel in blanco. Źródło pokrycia spłaty: dochody budżetu gminy. 4. Wykorzystana kwota kredytu oprocentowana jest według zmiennej stawki WIBOR dla 3-miesięcznych depozytów międzybankowych, powiększonej o stałą w trakcie trwania Umowy marżę Banku. Stawka WIBOR 3M (ang. Warsaw Interbank Offered Rate) jest Wskaźnikiem referencyjnym, który ulega zmianie w zależności od zmiany stawki WIBOR 3 M. Dla celów zamówienia należy przyjąć WIBOR 3M z dnia 21 lipca 2025 r. Zamawiający nie przewiduje prowizji od udzielonego kredytu.
Vidaus identifikatoriusZP.271.20.2025
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasPaslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 66110000 Bankų paslaugos
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 66113000 Kredito teikimo paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0001
Aprašymas1. Przedmiotem zamówienia jest: Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w wysokości 8 100 000,00 zł /słownie złotych: osiem milionów sto tysięcy/, w tym: na pokrycie deficytu budżetu do wysokości 6 450 000,00 zł /słownie złotych: sześć milionów czterysta pięćdziesiąt tysięcy/ oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów i pożyczek w kwocie 1 650 000,00 zł /słownie złotych: jeden milion sześćset pięćdziesiąt tysięcy/. 2. Planuje się wypłatę kredytu w 3 transzach: rok 2025 - I transza kredytu: 4 000 000,00 zł (słownie złotych: cztery miliony 00/100) rok 2025 - II transza kredytu: 2 000 000,00 zł (słownie złotych: dwa miliony 00/100) rok 2025 - III transza kredytu: 2 100 000,00 zł (słownie złotych: dwa miliony sto tysięcy 00/100) Łącznie 8 100 000,00 złotych (słownie złotych: osiem milionów sto tysięcy 00/100). Kredytobiorca zastrzega sobie możliwość przesunięcia terminu uruchomienia transz oraz niewykorzystania pełnej kwoty kredytu, poprzez złożenie dyspozycji na niższą kwotę I, II i III transzy bądź ich rezygnację. Kredytobiorca zapewnia wykorzystanie kredytu w 50% łącznej kwoty co daje 4 050 000,00 zł (słownie złotych: cztery miliony pięćdziesiąt tysięcy 0/100). 3. Okres spłaty kapitału od 31.03.2027 r. do 31.07.2036 r. Waluta kredytu: PLN. Zabezpieczenie kredytu weksel in blanco. Źródło pokrycia spłaty: dochody budżetu gminy. 4. Wykorzystana kwota kredytu oprocentowana jest według zmiennej stawki WIBOR dla 3-miesięcznych depozytów międzybankowych, powiększonej o stałą w trakcie trwania Umowy marżę Banku. Stawka WIBOR 3M (ang. Warsaw Interbank Offered Rate) jest Wskaźnikiem referencyjnym, który ulega zmianie w zależności od zmiany stawki WIBOR 3 M. Dla celów zamówienia należy przyjąć WIBOR 3M z dnia 21 lipca 2025 r. Zamawiający nie przewiduje prowizji od udzielonego kredytu.
Iekšējais identifikators: ZP.271.20.2025
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 66110000 Banku pakalpojumi
Papildu klasifikācija (cpv): 66113000 Kredītu piešķiršanas pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0001