2. Procedūra
Procedūra
Nosaukums: Świadczenie usług transportowych w zakresie przewozów uczniów do placówek oświatowych na terenie gminy Lipno w roku szkolnym 2026/2027
Apraksts: Świadczenie usług transportowych w zakresie przewozów uczniów z terenu Gminy Lipno w roku szkolnym 2026/2027 do następujących placówek oświatowych: a) Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lipnie ul. Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno obwód obejmujący miejscowości Lipno, Klonówiec (cześć za przejazdem kolejowym na drodze z Lipna do Goniembic), Mórkowo, Radomicko, Smyczyna, Błotkowo, Targowisko. Usługą przewozu uczniów do niniejszej Szkoły Podstawowej objęci są również uczniowie z miejscowości Wydorowo. b) Szkoła Podstawowa im. 17 Pułku Ułanów w Goniembicach, Goniembice 30, 64-111 Lipno, obwód obejmujący miejscowości Goniembice, Górka Duchowna, Gronówko, Koronowo, Klonówiec ( bez części za przejazdem kolejowym na drodze z Lipna do Goniembic), Ratowice, Sulejewo, Wyciążkowo, Żakowo. c) Przedszkole w Lipnie ul. Powstańców Wlkp. 46, 64-111 Lipno obwód: obejmujący miejscowości Lipno, Mórkowo, Smyczyna, Radomicko, Targowisko, Błotkowo. d) Przedszkole w Goniembicach, Goniembice 30, 64-111 Lipno obwód obejmujący miejscowości Goniembice, Gronówko, Wyciążkowo, Koronowo, Klonówiec, e) Przedszkole w Górce Duchownej, Górka Duchowna 68, 64-111 Lipno obwód obejmujący miejscowości Górka Duchowna, Ratowice, Sulejewo, Żakowo. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia: 1. Szacunkowa ilość kilometrów przewozu uczniów w roku szkolnym 2026/2027 wynosi: 52 000 km. 2. Przedmiot zamówienia ma być świadczony następującymi środkami transportu, spełniającymi warunki udziału w postępowaniu: • minimum 1 (jeden) autobus posiadający min. 63 miejsca siedzące • minimum 2 (dwa) autobusy , z których każdy posiada po min. 57 miejsc siedzących • minimum 1 ( jeden ) autobus rezerwowy, posiadający min. 40 miejsc siedzących 3. Przedmiot zamówienia ma być świadczony środkami transportu przystosowanymi, zgodnie z przepisami prawa, do przewozu uczniów. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia osobom przewożonym właściwych warunków bezpieczeństwa i higieny oraz komfortu jazdy zgodnych z przepisami prawa. Każdy z pojazdów wykorzystywanych do realizacji usługi musi być w dobrym stanie technicznym, zapewniającym prawidłowe zgodne z właściwymi przepisami prawa i bezpieczne wykonywanie zamówienia, musi posiadać aktualne badania techniczne określone właściwymi przepisami prawa oraz aktualne ubezpieczenie OC pojazdu i NNW. Kierowcy Wykonawcy zobowiązani są do posiadania odpowiednich uprawnień i kwalifikacji zawodowych do prowadzenia tego typu pojazdów. 4. Autobus używany do transportu dzieci musi być przystosowany do ich przewozu zgodnie z przepisami ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym. Wykonawca ma obowiązek zastosowania kontrastowego oznaczenia na krawędzi schodów oraz kontrastowej kolorystyki poręczy. 5. W okresie jesienno – zimowym autobusy muszą być ogrzewane, a na stopniach wejściowych nie może zalegać lód i nie mogą one być śliskie. 6. W przypadku awarii pojazdu lub zdarzenia losowego Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia zastępczego środka transportu w taki sposób aby nie powodował opóźnień czasowych kursu. Wobec powyższego Wykonawca jest zobowiązany posiadać autobus rezerwowy spełniający warunki określone w pkt. 2, 3, 4 i 5. 7. Pod pojęciem uczeń należy rozumieć dziecko objęte obowiązkiem szkolnym oraz dziecko objęte przygotowaniem przedszkolnym. 8. Pod pojęciem przewozu uczniów należy rozumieć: - dowóz uczniów z ustalonych miejscowości zamieszkania do danych placówek oświatowych przed rozpoczęciem zajęć szkolnych i odwóz uczniów z placówek oświatowych do ustalonych miejscowości zamieszkania po zakończeniu zajęć szkolnych. - dowóz uczniów z danych placówek oświatowych na zawody sportowe, imprezy międzyszkolne itp. w odległości do 30 km od granic gminy Lipno. 9. Wykonawca zapewnia opiekę nad uczniami podczas świadczenia usługi przewozu. W każdym autobusie opiekę nad uczniami sprawować będzie co najmniej jeden opiekun. Szczegółowe wytyczne dotyczące opieki nad uczniami zawarte zostały w par. 3 projektu umowy [załącznik nr 11 do SWZ] będące integralną częścią niniejszego opisu przedmiotu zamówienia. 10. Wykonawca zobowiązany jest, przez okres świadczenia usługi transportu, posiadać dokument potwierdzający że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia oraz zobowiązany jest do posiadania ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków i odpowiedzialności cywilnej na wszystkie pojazdy, którymi będzie świadczona usługa transportu. 11. Trasę w tym ilość kursów oraz godziny przewozu uczniów ustali wykonawca z dyrektorem danej placówki oświatowej przed rozpoczęciem roku szkolnego 2026/2027. 12. Zamawiający zastrzega możliwość modyfikacji tras przewozu uczniów do placówek oświatowych [w tym modyfikacji punktów przystankowych] oraz liczby autobusów w zależności od potrzeb wynikających z organizacji roku szkolnego i liczby uczniów korzystających z przewozów. Co może wiązać się ze zmianą ilości przejechanych kilometrów. Jednakże zmiany te nie będą powodować zmiany ceny jednostkowej wartości usługi za jeden kilometr. 13. Przewóz uczniów musi: - być skorelowany z godzinami rozpoczynania i zakończenia zajęć szkolnych wynikającymi z planów lekcji roku szkolnego 2026/2027 w tym egzaminów, rozpoczęcia i zakończenia roku szkolnego itp. Wszyscy uczniowie muszą być przywiezieni do placówek oświatowych najpóźniej na 5 min. przed rozpoczęciem zajęć szkolnych. Godziny dowozu muszą: - umożliwiać dowożonym uczniom punktualne rozpoczęcie zajęć szkolnych, - uwzględniać możliwie jak najkrótszy czas przebywania ucznia w podróży, -uczniom zapewniać miejsca siedzące w autobusie, 14. Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktyczną ilość przejechanych kilometrów tzn. za faktycznie wykonaną trasę przejazdu - od momentu, gdy wsiądzie pierwszy uczeń na danej trasie do momentu gdy wysiądzie ostatni uczeń na danej trasie.
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 60170000 Pasažieru transportlīdzekļu ar šoferi noma
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
Apraksts: Świadczenie usług transportowych w zakresie przewozów uczniów z terenu Gminy Lipno w roku szkolnym 2026/2027 do następujących placówek oświatowych: a) Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lipnie ul. Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno obwód obejmujący miejscowości Lipno, Klonówiec (cześć za przejazdem kolejowym na drodze z Lipna do Goniembic), Mórkowo, Radomicko, Smyczyna, Błotkowo, Targowisko. Usługą przewozu uczniów do niniejszej Szkoły Podstawowej objęci są również uczniowie z miejscowości Wydorowo. b) Szkoła Podstawowa im. 17 Pułku Ułanów w Goniembicach, Goniembice 30, 64-111 Lipno, obwód obejmujący miejscowości Goniembice, Górka Duchowna, Gronówko, Koronowo, Klonówiec ( bez części za przejazdem kolejowym na drodze z Lipna do Goniembic), Ratowice, Sulejewo, Wyciążkowo, Żakowo. c) Przedszkole w Lipnie ul. Powstańców Wlkp. 46, 64-111 Lipno obwód: obejmujący miejscowości Lipno, Mórkowo, Smyczyna, Radomicko, Targowisko, Błotkowo. d) Przedszkole w Goniembicach, Goniembice 30, 64-111 Lipno obwód obejmujący miejscowości Goniembice, Gronówko, Wyciążkowo, Koronowo, Klonówiec, e) Przedszkole w Górce Duchownej, Górka Duchowna 68, 64-111 Lipno obwód obejmujący miejscowości Górka Duchowna, Ratowice, Sulejewo, Żakowo. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia: 1. Szacunkowa ilość kilometrów przewozu uczniów w roku szkolnym 2026/2027 wynosi: 52 000 km. 2. Przedmiot zamówienia ma być świadczony następującymi środkami transportu, spełniającymi warunki udziału w postępowaniu: • minimum 1 (jeden) autobus posiadający min. 63 miejsca siedzące • minimum 2 (dwa) autobusy , z których każdy posiada po min. 57 miejsc siedzących • minimum 1 ( jeden ) autobus rezerwowy, posiadający min. 40 miejsc siedzących 3. Przedmiot zamówienia ma być świadczony środkami transportu przystosowanymi, zgodnie z przepisami prawa, do przewozu uczniów. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia osobom przewożonym właściwych warunków bezpieczeństwa i higieny oraz komfortu jazdy zgodnych z przepisami prawa. Każdy z pojazdów wykorzystywanych do realizacji usługi musi być w dobrym stanie technicznym, zapewniającym prawidłowe zgodne z właściwymi przepisami prawa i bezpieczne wykonywanie zamówienia, musi posiadać aktualne badania techniczne określone właściwymi przepisami prawa oraz aktualne ubezpieczenie OC pojazdu i NNW. Kierowcy Wykonawcy zobowiązani są do posiadania odpowiednich uprawnień i kwalifikacji zawodowych do prowadzenia tego typu pojazdów. 4. Autobus używany do transportu dzieci musi być przystosowany do ich przewozu zgodnie z przepisami ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym. Wykonawca ma obowiązek zastosowania kontrastowego oznaczenia na krawędzi schodów oraz kontrastowej kolorystyki poręczy. 5. W okresie jesienno – zimowym autobusy muszą być ogrzewane, a na stopniach wejściowych nie może zalegać lód i nie mogą one być śliskie. 6. W przypadku awarii pojazdu lub zdarzenia losowego Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia zastępczego środka transportu w taki sposób aby nie powodował opóźnień czasowych kursu. Wobec powyższego Wykonawca jest zobowiązany posiadać autobus rezerwowy spełniający warunki określone w pkt. 2, 3, 4 i 5. 7. Pod pojęciem uczeń należy rozumieć dziecko objęte obowiązkiem szkolnym oraz dziecko objęte przygotowaniem przedszkolnym. 8. Pod pojęciem przewozu uczniów należy rozumieć: - dowóz uczniów z ustalonych miejscowości zamieszkania do danych placówek oświatowych przed rozpoczęciem zajęć szkolnych i odwóz uczniów z placówek oświatowych do ustalonych miejscowości zamieszkania po zakończeniu zajęć szkolnych. - dowóz uczniów z danych placówek oświatowych na zawody sportowe, imprezy międzyszkolne itp. w odległości do 30 km od granic gminy Lipno. 9. Wykonawca zapewnia opiekę nad uczniami podczas świadczenia usługi przewozu. W każdym autobusie opiekę nad uczniami sprawować będzie co najmniej jeden opiekun. Szczegółowe wytyczne dotyczące opieki nad uczniami zawarte zostały w par. 3 projektu umowy [załącznik nr 11 do SWZ] będące integralną częścią niniejszego opisu przedmiotu zamówienia. 10. Wykonawca zobowiązany jest, przez okres świadczenia usługi transportu, posiadać dokument potwierdzający że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia oraz zobowiązany jest do posiadania ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków i odpowiedzialności cywilnej na wszystkie pojazdy, którymi będzie świadczona usługa transportu. 11. Trasę w tym ilość kursów oraz godziny przewozu uczniów ustali wykonawca z dyrektorem danej placówki oświatowej przed rozpoczęciem roku szkolnego 2026/2027. 12. Zamawiający zastrzega możliwość modyfikacji tras przewozu uczniów do placówek oświatowych [w tym modyfikacji punktów przystankowych] oraz liczby autobusów w zależności od potrzeb wynikających z organizacji roku szkolnego i liczby uczniów korzystających z przewozów. Co może wiązać się ze zmianą ilości przejechanych kilometrów. Jednakże zmiany te nie będą powodować zmiany ceny jednostkowej wartości usługi za jeden kilometr. 13. Przewóz uczniów musi: - być skorelowany z godzinami rozpoczynania i zakończenia zajęć szkolnych wynikającymi z planów lekcji roku szkolnego 2026/2027 w tym egzaminów, rozpoczęcia i zakończenia roku szkolnego itp. Wszyscy uczniowie muszą być przywiezieni do placówek oświatowych najpóźniej na 5 min. przed rozpoczęciem zajęć szkolnych. Godziny dowozu muszą: - umożliwiać dowożonym uczniom punktualne rozpoczęcie zajęć szkolnych, - uwzględniać możliwie jak najkrótszy czas przebywania ucznia w podróży, -uczniom zapewniać miejsca siedzące w autobusie, 14. Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktyczną ilość przejechanych kilometrów tzn. za faktycznie wykonaną trasę przejazdu - od momentu, gdy wsiądzie pierwszy uczeń na danej trasie do momentu gdy wysiądzie ostatni uczeń na danej trasie. z uwagi na ograniczona ilość znaków pozostałe wymagania zawarte są w SWZ.
Iespējas:
Opciju apraksts: Zamawiający nie przewiduje wznowień i opcji.