426863-2026 - Konkurss
Rumānija – Ar atkritumiem saistīti pakalpojumi – Delegarea prin concesiune a activității serviciului public de salubrizare de colectare separată şi transportul separat al deşeurilor menajere şi al deşeurilor similare provenind din activităţi comerciale din industrie şi instituţii, inclusiv fracţii colectate separat, în Sectorul 3 al Municipiului București
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms - Izmaiņu paziņojums
Pakalpojumi
2. Procedūra
Procedūra
NosaukumsDelegarea prin concesiune a activității serviciului public de salubrizare de colectare separată şi transportul separat al deşeurilor menajere şi al deşeurilor similare provenind din activităţi comerciale din industrie şi instituţii, inclusiv fracţii colectate separat, în Sectorul 3 al Municipiului București
AprakstsActivitatea serviciului de salubrizare, care face obiectul delegării este activitatea de colectare separată şi transportul separat al deşeurilor menajere şi al deşeurilor similare provenind din activităţi comerciale din industrie şi instituţii, inclusiv fracţii colectate separat, în Sectorul 3 al Municipiului București. Totodata operatorul va mai presta și următoarele activități conexe serviciului de salubrizare: a) colectarea separată și transportul separat al deșeurilor provenite din locuințe, generate de activități de reamenajare și reabilitare interioară/exterioară a acestora; b) colectarea separată și transportul separat al deșeurilor voluminoase, menajere și similare, în afara campaniilor regulate de colectare; c) colectarea separată și transportul separat al deșeurilor provenite de la evenimente publice – bâlciuri, festivaluri, concerte, târguri, campinguri și alte situații sau locații similare; d) colectarea separată și transportul separat al deșeurilor municipale abandonate pe domeniul public sau pe domeniul privat al Sectorului 3; e) colectarea separată și transportul separat al deșeurilor provenite de la lucrări de construcții abandonate pe domeniul public sau pe domeniul privat al Sectorului 3. Cantitatea estimată de deșeuri municipale inclusiv conexe care urmează a fi colectată pentru primul an de operare este de circa 159.230,00 tone fără DCD. Solicitarile de clarificari se pot transmite pana in a 26-a zi anterior termenului limita de depunere oferte. Raspunsurile la solicitarile de clarificari urmand a se publica in ziua a 16-a inainte de depunerea ofertelor. Se va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul limita stabilit.
Iekšējais identifikators442065_2025_PAAPD1577624
Procedūras veidsAtklāta
Mērķis
Līguma veidsPakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 90500000 Ar atkritumiem saistīti pakalpojumi
5. Daļa
DaļaLOT-0000
NosaukumsDefault lot
AprakstsActivitatea serviciului de salubrizare, care face obiectul acchiției este colectarea separată și transportul separat al deșeurilor menajere și al deșeurilor similare provenind din activități comerciale din industrie și instituții, inclusiv fracții colectate separat. Operatorul va mai presta și următoarele activități conexe serviciului de salubrizare: (1)colectarea separată și transportul separat al deșeurilor provenite din locuințe, generate de activități de reamenajare și reabilitare interioară/exterioară a acestora; (2)colectarea separată și transportul separat al deșeurilor voluminoase, menajere și similare, în afara campaniilor regulate de colectare; (3)colectarea separată și transportul separat al deșeurilor provenite de la evenimente publice – bâlciuri, festivaluri, concerte, târguri, campinguri și alte situații sau locații similare; (4)colectarea separată și transportul separat al deșeurilor municipale abandonate pe domeniul public sau pe domeniul privat al unităților administrativ-teritoriale; (5)colectarea separată și transportul separat al deșeurilor provenite de la lucrări de construcții abandonate pe domeniul public sau pe domeniul privat al unităților administrativ-teritoriale. Categoriile de deșeuri care fac obiectul contractului de delegare sunt: (1)deșeuri menajere respectiv fracțiile de deșeuri reciclabile (hârtie, carton, plastic, metal, sticlă), biodeșeuri, deșeuri textile, deșeuri voluminoase, deșeuri periculoase și deșeuri reziduale; (2)deșeuri similare provenind din activități comerciale, din industrie și instituții, respectiv fracțiile de deșeuri reciclabile (hârtie, carton, plastic, metal, sticlă), biodeșeuri, deșeuri voluminoase și deșeuri reziduale; (3)deșeuri din piețe, respectiv fracțiile de deșeuri reciclabile (hârtie, carton, plastic, metale, sticlă), biodeșeuri și deșeuri reziduale; (4)deșeuri din construcții provenite din locuințe, generate de activități de reamenajare și reabilitare interioară și/sau exterioară a acestora. Cantitatea estimată de deșeuri municipale inclusiv conexe care urmează a fi colectată pentru primul an de operare este de circa 159.230 tone fără DCD.
Iekšējais identifikators1
Papildu klasifikācija (cpv): 90511000 Atkritumu (sadzīves) savākšanas pakalpojumi, 90511100 Pilsētvides cieto atkritumu savākšanas pakalpojumi, 90511200 Mājsaimniecību atkritumu savākšanas pakalpojumi, 90512000 Atkritumu transporta pakalpojumi