476207-2026 - Konkurss
Polija – Mājsaimniecību atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumi – ODBIERANIE I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH NA TERENIE MIASTA BYTOM
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms - Izmaiņu paziņojums
Pakalpojumi
2. Procedūra
Procedūra
NosaukumsODBIERANIE I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH NA TERENIE MIASTA BYTOM
Apraksts1. Przedmiotem zamówienia jest usługa odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych obejmująca w szczególności: 1) odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych zebranych przez właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w granicach administracyjnych miasta Bytom; 2) wyposażenie nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy w granicach administracyjnych miasta Bytom w pojemniki lub worki do zbierania odpadów komunalnych, oraz utrzymywanie pojemników w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 4 do swz. 3. Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w ofercie instalacji, w szczególności instalacji komunalnych do których będzie przekazywać odebrane odpady komunalne,(nazwa i adres podmiotu zarządzającego oraz adres instalacji, w przypadku instalacji dotyczących bioodpadów także numer i datę wydania decyzji Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na wprowadzenie do obrotu nawozu albo środka wspomagającego uprawę roślin, a w przypadku instalacji dotyczących zużytych opon - procesu odzysku). Sposób zagospodarowania zużytych opon stanowi kryterium oceny ofert (zasady przyznania punktów opisano w części XXI pkt 2 ppkt 2 SWZ). W przypadku niewielkich ilości odebranych odpadów selektywnie zbieranych możliwe jest wskazanie podmiotu zbierającego te odpady (nazwa i adres podmiotu oraz adres miejsca zbierania odpadów). 4. Zamówienie nie zostało podzielone na części, z uwagi na fakt, iż gęstość zaludnienia i rodzaj zabudowy, w kontekście nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Bytom, nie stwarza konieczności, aby gmina została podzielona na sektory. Podział na sektory umożliwia gminom powyżej 10 000 mieszkańców ustawa z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców, gęstość zaludnienia na danym terenie oraz obszar możliwy do obsługi przez jednego przedsiębiorcę odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości. Aby dokonać ww. podziału, gmina musi podjąć właściwą uchwałę stanowiącą akt prawa miejscowego o podziale gminy na sektory, a uchwała taka nie została podjęta. Odstąpiono od przeprowadzenia postępowania wyłącznie na odbieranie od-padów komunalnych i zdecydowano o przeprowadzeniu postępowania na odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Głównym powodem takiego wyboru jest fakt, iż Gmina Bytom nie posiada własnej instalacji do przetwarzania odpadów, która mogłaby prowadzić zagospodarowanie odpadów komunalnych. Należy jednocześnie zwrócić uwagę, iż przepisy ucpg nie nakładają na prezydenta miasta obowiązku zorganizowania przetargu na samo zagospodarowanie odpadów komunalnych. Odbiór odpadów w Gminie Bytom może być sprawnie wykonywany przez jednego przedsiębiorcę, a podział mógłby niepotrzebne wprowadzić komplikacje oraz trudności w kontrolowaniu i kontakcie z Wykonawcą a także uczyni działania Wykonawcy bardziej skutecznymi i spójnymi w zakresie możliwości osiągnięcia wymaganych poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych. Odstąpiono zatem od podziału zamówienia na części. Ponadto niniejsze zamówienie jest jedną z części, stanowiących odrębne postępowania. Zamawiający wymaga od wybranego wykonawcy, aby zawarł z nim umowę na warunkach określonych w Projektowanych postanowieniach umowy zawartych w załączniku nr 3 do specyfikacji. Na podstawie tego dokumentu zostanie przygotowana umowa z wybranym wykonawcą. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowej części zamówienia. Wykonawca zobowiązany będzie do dopełnienia obowiązków, o których mowa w § 5 PPU. Wykonawca może powierzyć podwykonawcy wykonanie części zamówienia tylko wówczas, gdy podwykonawca spełnia wymagania, o których mowa w § 5 PPU.
Iepriekšējs paziņojums99019-2026
Iekšējais identifikatorsPA.271.2.3.2026
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Paātrinātās procedūras izmantošanas pamatojumsZamawiający skorzystał z możliwości opublikowania wstępnego ogłoszenia informacyjnego, o którym mowa w art. 89, które zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego. Wstępne ogłoszenie informacyjne zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej w dniu 10 lutego 2026 r., a wiec na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Tym samym zostały spełnione przesłanki określone w art. 138 ust. 2 pkt 1 pzp do wyznaczenia krótszego terminu do składania ofert niż termin wskazany w art. 138 ust. 1 pzp.
Procedūras galvenās iezīmesZamawiający przewidział zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 Pzp – tzw. procedury „odwróconej”.
Mērķis
Līguma veidsPakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 90513100 Mājsaimniecību atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumi
Papildu klasifikācija (cpv): 90500000 Ar atkritumiem saistīti pakalpojumi, 90511000 Atkritumu (sadzīves) savākšanas pakalpojumi, 90511200 Mājsaimniecību atkritumu savākšanas pakalpojumi, 90512000 Atkritumu transporta pakalpojumi, 90514000 Atkritumu otrreizējās pārstrādes pakalpojumi
5. Daļa
DaļaLOT-0001
NosaukumsODBIERANIE I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCIZAMIESZKAŁYCH NA TERENIE MIASTA BYTOM
Apraksts1. Przedmiotem zamówienia jest usługa odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych obejmująca w szczególności: 1) odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych zebranych przez właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w granicach administracyjnych miasta Bytom; 2) wyposażenie nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy w granicach administracyjnych miasta Bytom w pojemniki lub worki do zbierania odpadów komunalnych, oraz utrzymywanie pojemników w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 4 do swz. 3. Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w ofercie instalacji, w szczególności instalacji komunalnych do których będzie przekazywać odebrane odpady komunalne,(nazwa i adres podmiotu zarządzającego oraz adres instalacji, w przypadku instalacji dotyczących bioodpadów także numer i datę wydania decyzji Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na wprowadzenie do obrotu nawozu albo środka wspomagającego uprawę roślin, a w przypadku instalacji dotyczących zużytych opon - procesu odzysku). Sposób zagospodarowania zużytych opon stanowi kryterium oceny ofert (zasady przyznania punktów opisano w części XXI pkt 2 ppkt 2 SWZ).W przypadku niewielkich ilości odebranych odpadów selektywnie zbieranych możliwe jest wskazanie podmiotu zbierającego te odpady (nazwa i adres podmiotu oraz adres miejsca zbierania odpadów). 4. Zamówienie nie zostało podzielone na części, z uwagi na fakt, iż gęstość zaludnienia i rodzaj zabudowy, w kontekście nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Bytom, nie stwarza konieczności, aby gmina została podzielona na sektory. Podział na sektory umożliwia gminom powyżej 10 000 mieszkańców ustawa z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców, gęstość zaludnienia na danym terenie oraz obszar możliwy do obsługi przez jednego przedsiębiorcę odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości. Aby dokonać ww. podziału, gmina musi podjąć właściwą uchwałę stanowiącą akt prawa miejscowego o podziale gminy na sektory, a uchwała taka nie została podjęta. Odstąpiono od przeprowadzenia postępowania wyłącznie na odbieranie od-padów komunalnych i zdecydowano o przeprowadzeniu postępowania na odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Głównym powodem takiego wyboru jest fakt, iż Gmina Bytom nie posiada własnej instalacji do przetwarzania odpadów, która mogłaby prowadzić zagospodarowanie odpadów komunalnych. Należy jednocześnie zwrócić uwagę, iż przepisy ucpg nie nakładają na prezydenta miasta obowiązku zorganizowania przetargu na samo zagospodarowanie odpadów komunalnych. Odbiór odpadów w Gminie Bytom może być sprawnie wykonywany przez jednego przedsiębiorcę, a podział mógłby niepotrzebne wprowadzić komplikacje oraz trudności w kontrolowaniu i kontakcie z Wykonawcą a także uczyni działania Wykonawcy bardziej skutecznymi i spójnymi w zakresie możliwości osiągnięcia wymaganych poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych. Odstąpiono zatem od podziału zamówienia na części. Ponadto niniejsze zamówienie jest jedną z części, stanowiących odrębne postępowania. 5. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zamówienia te obejmować będą świadczenie usługi objętej zamówieniem podstawowym w pełnym lub ograniczonym zakresie, maksymalnie do 50 % wartości zamówienia podstawowego. Zamówienie może zostać udzielone na warunkach nie gorszych niż zaoferowane przez Wykonawcę w zamówieniu podstawowym (w szczególności w zakresie sposobu wykonywania usługi, kar umownych, warunków płatności). 6. Zamawiający - w związku z art. 441 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych - przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji do 50 % wartości za-mówienia podstawowego (ceny oferty) i może dotyczyć odbioru i zagospodarowania w pełnym lub ograniczonym zakresie odpadów komunalnych określonych w umowie. Szczegółowy opis opcji znajduje się w Projektowanych postanowieniach umownych.
Iekšējais identifikatorsPA.271.2.3.2023
Iespējas
Opciju aprakstsZamawiający - w związku z art. 441 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych - przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji do 50 % wartości zamówienia podstawowego (ceny oferty) i może dotyczyć odbioru i zagospodarowania w pełnym lub ograniczonym zakresie odpadów komunalnych określonych w umowie. Szczegółowy opis opcji znajduje się w Projektowanych postanowieniach umownych. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zamówienia te obejmować będą świadczenie usługi objętej zamówieniem podstawowym w pełnym lub ograniczonym zakresie, maksymalnie do 50 % wartości zamówienia podstawowego. Zamówienie może zostać udzielone na warunkach nie gorszych niż zaoferowane przez Wykonawcę w zamówieniu podstawowym (w szczególności w zakresie sposobu wykonywania usługi, kar umownych, warunków płatności).