576168-2025 - Konkurss
Polija – Sniega tīrīšanas pakalpojumi – Odśnieżanie i likwidowanie śliskości oraz utrzymanie czystości na powierzchniach chodników, jezdni, placów, ścieżek rowerowych, schodów terenowych i stref przejść dla pieszych
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms
Pakalpojumi
2. Procedūra
Procedūra
NosaukumsOdśnieżanie i likwidowanie śliskości oraz utrzymanie czystości na powierzchniach chodników, jezdni, placów, ścieżek rowerowych, schodów terenowych i stref przejść dla pieszych
AprakstsPrzedmiotem zamówienia jest odśnieżanie i likwidowanie śliskości oraz utrzymanie czystości na powierzchni chodników, jezdni, placów, ścieżek rowerowych, schodów terenowych i stref przejść dla pieszych. Zakres rzeczowy przedmiotu umowy składa z zamówienia podstawowego oraz zamówienia objętego prawem opcji, o którym mowa w ustawie z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych. Wielkość zamówienia podstawowego: - 205.045 m2 - powierzchnia pasa drogowego do codziennego utrzymania, w tzw. okresie śnieżnym i bezśnieżnym (zakres zgodnie z załącznikiem Nr 1 do umowy – Zasady), - 154.327 m2 - powierzchnia pasa drogowego do codziennego utrzymania - od poniedziałku do piątku w tzw. okresie letnim (zakres zgodnie z załącznikiem Nr 1 do umowy – Zasady), - 415 szt. przejść dla pieszych, w tym 113 szt. z wysepką - do utrzymania w tzw. okresie śnieżnym (zakres zgodnie z załącznikiem Nr 1 do umowy – Zasady), - 372 szt. koszy w ramach utrzymania codziennego przez cały okres realizacji zamówienia (zakres zgodnie z załącznikiem Nr 1 do umowy – Zasady), - 10.000 m2 - jednokrotnych czynności odśnieżania, posypywania, oczyszczania na chodnikach, jezdniach, placach, ścieżkach rowerowych i schodach terenowych, które Zamawiający może zlecić dodatkowo do wykonania w trakcie trwania umowy. Wielkość zamówienia objętego prawem opcji (możliwość zamówienia w ramach niniejszej umowy zakresu większego do 20 % zakresu podstawowego, z zaokrągleniem do pełnej liczby w zakresie przejść dla pieszych z wysepką): - do 40.999,00 m2 - powierzchnia pasa drogowego do codziennego utrzymania, w tzw. okresie śnieżnym i bezśnieżnym (zakres zwiększy zamówienie określone w załączniku Nr 1 do umowy – Zasady), - do 30.855,40 m2 - powierzchnia pasa drogowego do codziennego utrzymania - od poniedziałku do piątku w tzw. okresie letnim (zakres zwiększy zamówienie określone w załączniku Nr 1 do umowy – Zasady), - do 83 szt. przejść dla pieszych, w tym 23 szt. z wysepką - do utrzymania w tzw. okresie śnieżnym (zakres zwiększy zamówienie określone w załączniku Nr 1 do umowy– Zasady), - do 74 szt. koszy w ramach utrzymania codziennego przez cały okres realizacji zamówienia (zakres zwiększy zamówienie określone w załączniku Nr 1 do umowy – Zasady), - 2.000 m2 - jednokrotnych czynności odśnieżania, posypywania, oczyszczania na chodnikach, jezdniach, placach, ścieżkach rowerowych i schodach terenowych, które Zamawiający może zlecić dodatkowo do wykonania w trakcie trwania umowy, załącznik Nr 1 do umowy – Zasady). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i zakresu obowiązków Wykonawcy oraz zasady współpracy i wzajemnych rozliczeń Wykonawcy z Zamawiającym zawarte są w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 9 do SWZ i w formularzu cenowym stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ. Przy wykonywaniu usług Wykonawca zobowiązany jest do uwzględnienia potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez takie odśnieżanie i usuwanie oblodzenia w okresie zimowym, aby na trasie przejścia osoby niepełnosprawnej – przejazdu osoby na wózku inwalidzkim nie występowały muldy, zlodowaciałe odcinki chodnika, zaspy śnieżne, a tworzone przejścia były takiej szerokości, aby mogła przez nie przejechać osoba na wózku inwalidzkim.
Iekšējais identifikatorsBZP.271.137.2025
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsPakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 90620000 Sniega tīrīšanas pakalpojumi
Papildu klasifikācija (cpv): 90611000 Ielu tīrīšanas pakalpojumi, 90630000 Ledus tīrīšanas pakalpojumi, 90612000 Ielu slaucīšanas pakalpojumi, 90000000 Notekūdeņu, atkritumu, tīrīšanas un vides pakalpojumi, 90512000 Atkritumu transporta pakalpojumi, 77312100 Nezāļu iznīcināšanas pakalpojumi
5. Daļa
DaļaLOT-0001
Iespējas
Opciju aprakstsZamawiający przewiduje możliwość zwiększania przedmiotu zamówienia z zastosowaniem prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych. Prawem opcji jest możliwość zwiększenia zakresu usług objętych zamówieniem podstawowym na warunkach zawartej umowy do wielkości określonej w formularzu cenowym stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ – tabela „Zakres objęty prawem opcji”. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie. Warunkiem skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji będzie posiadanie w budżecie środków finansowych na realizację usług. Zasady dotyczące realizacji przedmiotu umowy objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji podstawowego przedmiotu umowy.