491142-2026 - Kompetizzjoni
Id-Danimarka – Servizzi tal-kontijiet u l-awditjar – Offentligt udbud vedrørende lovpligtige revisionsydelser samt tilknyttede rådgivningsydelser
OJ S 135/2026 16/07/2026
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard - Avviż tal-bidla
Servizzi
1. Xerrej
1.1.
Xerrej
Isem uffiċjaliNEXT Uddannelse København
Emailcmhl@nextkbh.dk
Tip legali tax-xerrejKorp irregolat bil-liġi pubblika
Attività tal-awtorità kontraentiEdukazzjoni
2. Proċedura
2.1.
Proċedura
TitluOffentligt udbud vedrørende lovpligtige revisionsydelser samt tilknyttede rådgivningsydelser
DeskrizzjoniNEXT Uddannelse København udbyder Kontrakt vedrørende lovpligtige revisionsydelser samt tilknyttede rådgivningsydelser. Formålet med udbuddet er at indgå forpligtende Kontrakt med en Leverandør, der kan varetage institutionens revisionsopgaver i overensstemmelse med gældende lovgivning, god offentlig revisionsskik og de krav, der gælder for selvejende uddannelsesinstitutioner under statslig regulering og tilsyn. NEXT Uddannelse København er en selvejende uddannelsesinstitution, der udbyder erhvervsuddannelser, gymnasiale uddannelser samt kursus- og efteruddannelsesaktiviteter på flere lokationer i hovedstadsområdet. Ordregiver ønsker gennem udbuddet at sikre et professionelt og værdiskabende samarbejde med en revisor, der besidder de nødvendige faglige kompetencer og erfaringer til at understøtte institutionens behov for revision og rådgivning i kontraktperioden.
Identifikatur tal-proċedura764d2530-dc2c-4292-ada0-3f9e8b3f70f1
Identifikatur intern868223
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Elementi prinċipali tal-proċeduraUdbuddet gennemføres i henhold til udbudsloven, jf. lov nr. 116 af 3. februar 2025. Udbuddet gennemføres som offentligt udbud, jf. udbudslovens §§ 56-57. NEXT Uddannelse København er ansvarlig for, at de generelle principper om ligebehandling, gennemsigtighed og proportionalitet samt forbuddet mod forskelsbehandling respekteres i alle faser af udbuddet.
2.1.1.
Għan
Natura tal-kuntrattServizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 79210000 Servizzi tal-kontijiet u l-awditjar
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 79212000 Servizzi ta' l-awditjar
2.1.2.
Post tal-prestazzjoni
Indirizz postaliCarl Jacobsens Vej 25  
BeltValby
Kodiċi postali2500
Sottodiviżjoni tal-pajjiż (NUTS)Byen København (DK011)
PajjiżId-Danimarka
2.1.2.
Post tal-prestazzjoni
Indirizz postaliLangagervej 60  
BeltGlostrup
Kodiċi postali2600
Sottodiviżjoni tal-pajjiż (NUTS)Københavns omegn (DK012)
PajjiżId-Danimarka
2.1.3.
Valur
Valur stmat mingħajr VAT3 850 000,00 DKK
2.1.4.
Informazzjoni ġenerali
Informazzjoni addizzjonaliTilbudsgiver skal bekræfte, at denne ikke er omfattet af de angivne udelukkelsesgrunde ved at udfylde følgende punkter i ESPD'ets Del III A-B (”Obligatoriske udelukkelsesgrunde”) og Del III, afsnit C (”Frivillige udelukkelsesgrunde”): Del III: (alle punkter angivet nedenfor): A: Grunde vedrørende straffedomme B: Grunde, der vedrører skatter, afgifter eller bidrag til sociale sikringsordninger C: Grunde, der vedrører interessekonflikter, konkurrencefordrejning, urigtige oplysninger. Bemærk: Tilbudsgivere, der befinder sig i en obligatorisk udelukkelsesgrund, jf. udbudslovens §§ 134a-136, vil blive udelukket fra deltagelse og vil ikke komme i betragtning til delkontrakten, medmindre tilbudsgiver fremlægger dokumentation for at være pålidelig, jf. udbudslovens § 138. Tilsvarende vil tilbudsgivere, som befinder sig i en af de frivillige udelukkelsesgrunde nævnt i udbudslovens § 137, stk. 1, nr. (1)-(6), blive udelukket fra deltagelse og vil ikke komme i betragtning til delkontrakten, medmindre tilbudsgiver fremlægger dokumentation for at være pålidelig, jf. udbudslovens § 138. Bemærk: NEXT Uddannelse København er forpligtet til at udelukke tilbudsgivere omfattet af en af de ovenfor refererede udelukkelsesgrunde, medmindre tilbudsgiver fremlægger tilstrækkelig dokumentation for, at tilbudsgiver er pålidelig, jf. udbudslovens § 138. Dokumentation: Den tilbudsgiver, der står til at blive tildelt kontrakten, skal på anmodning, dvs. ikke som en del af tilbuddet, fremsende serviceattest (danske virksomheder) eller tilsvarende dokumentation (udenlandske virksomheder) som dokumentation for, at tilbudsgiver ikke befinder sig i en af de ovenfor refererede udelukkelsesgrunde. NEXT Uddannelse København vil acceptere serviceattester eller tilsvarende, som er udstedt 6 måneder før tilbudsfristen. NEXT Uddannelse København yder ikke vederlag for tilbudsgivernes deltagelse i udbudsprocessen.
Bażi legali
Direttiva 2014/24/UE
2.1.6.
Raġunijiet għall-esklużjoni
Sors tal-motivi għall-eżklussjoniAvviż
Il-korruzzjoniDen økonomiske aktør selv eller en anden person, der er medlem af dennes administrations-, ledelses- eller tilsynsorgan eller har beføjelser til at repræsentere, beslutte eller kontrollere dette, har været genstand for en endelig dom for korruption, ved en dom afsagt for højst fem år siden, eller hvor en udelukkelsesperiode, der er fastsat direkte i dommen, fortsat er gældende.
FrodiDen økonomiske aktør selv eller en anden person, der er medlem af dennes administrations-, ledelses- eller tilsynsorgan eller har beføjelser til at repræsentere, beslutte eller kontrollere dette, har været genstand for en endelig dom for svindel, ved en dom afsagt for højst fem år siden, eller hvor en udelukkelsesperiode, der er fastsat direkte i dommen, fortsat er gældende.
Ħasil tal-flus jew finanzjament tat-terroriżmuDen økonomiske aktør selv eller en anden person, der er medlem af dennes administrations-, ledelses- eller tilsynsorgan eller har beføjelser til at repræsentere, beslutte eller kontrollere dette, har været genstand for en endelig dom for hvidvaskning af penge eller finansiering af terrorisme, ved en dom afsagt for højst fem år siden, eller hvor en udelukkelsesperiode, der er fastsat direkte i dommen, fortsat er gældende.
Parteċipazzjoni f’organizzazzjoni kriminaliDen økonomiske aktør selv eller en anden person, der er medlem af dennes administrations-, ledelses- eller tilsynsorgan eller har beføjelser til at repræsentere, beslutte eller kontrollere dette, har været genstand for en endelig dom for deltagelse i en kriminel organisation, ved en dom afsagt for højst fem år siden, eller hvor en udelukkelsesperiode, der er fastsat direkte i dommen, fortsat er gældende.
Reati terroristiċi jew reati marbuta ma’ attivitajiet terroristiċiDen økonomiske aktør selv eller en anden person, der er medlem af dennes administrations-, ledelses- eller tilsynsorgan eller har beføjelser til at repræsentere, beslutte eller kontrollere dette, har været genstand for en endelig dom for terrorhandlinger eller lovovertrædelser forbundet med terroraktiviteter, ved en dom, der er afsagt for højst fem år siden, eller hvor en udelukkelsesperiode, der er fastsat direkte i dommen, fortsat er gældende.
Tħaddim tat-tfal u forom oħra ta’ traffikar tal-bnedminDen økonomiske aktør selv eller en anden person, der er medlem af dennes administrations-, ledelses- eller tilsynsorgan eller har beføjelser til at repræsentere, beslutte eller kontrollere dette, har været genstand for en endelig dom for børnearbejde og andre former for menneskehandel ved en dom, der er afsagt for højst fem år siden, eller hvor en udelukkelsesperiode, der er fastsat direkte i dommen, fortsat er gældende.
Ksur tal-obbligi fl-oqsma tal-liġi ambjentaliDen økonomiske aktør har misligholdt sine forpligtelser på det miljøretlige område.
Ksur tal-obbligi fl-oqsma tal-liġi tax-xogħolDen økonomiske aktør har misligholdt sine forpligtelser på det arbejdsretlige område.
Ksur tal-obbligi fl-oqsma tal-liġi soċjaliDen økonomiske aktør har misligholdt sine forpligtelser på det socialretlige område.
Ftehimiet ma’ operaturi ekonomiċi oħrajn li għandhom l-għan li jikkawżaw distorsjoni tal-kompetizzjoniDen økonomiske aktør har indgået aftaler med andre økonomiske aktører med det formål at skabe konkurrenceforvridning.
Imġiba professjonali serjament ħażinaDen økonomiske aktør er skyldig i alvorlig tjenesteforseelse.
Dikjarazzjoni falza, informazzjoni moħbija, ma setgħux jiġu pprovduti d-dokumenti meħtieġa jew inkisbet informazzjoni kunfidenzjali ta’ din il-proċeduraKan den økonomiske aktør bekræfte, at: a) Denne har gjort sig skyldig i alvorlig urigtig fremstilling ved levering af de oplysninger, der kræves til verificering af fraværet af udelukkelsesgrunde eller opfyldelse af udvælgelseskriterierne. b) Denne har tilbageholdt sådanne oplysninger. c) Denne ikke har været i stand til uden forsinkelse at indsende de støttedokumenter, som en ordregivende myndighed eller ordregiver har krævet, og d) Denne har påtaget sig uretmæssigt at påvirke den ordregivende myndigheds eller ordregiverens beslutningsproces, at indhente fortrolige oplysninger, der kan give den økonomiske aktør uberettigede fordele i udbudsproceduren eller uagtsomt at give vildledende oplysninger, der kan have væsentlig indflydelse på beslutninger vedrørende udelukkelse, udvælgelse eller pris.
Kunflitt ta’ interess minħabba l-parteċipazzjoni tiegħu fil-proċedura ta’ akkwistEr den økonomiske aktør opmærksom på en interessekonflikt, jf. national ret, den relevante meddelelse eller udbudsdokumenterne, som følge af sin deltagelse i udbudsproceduren?
Involviment dirett jew indirett fit-tħejjija ta’ din il-proċedura ta’ akkwistDen økonomiske aktør eller en tilknyttet virksomhed har rådgivet den ordregivende myndighed eller ordregiveren eller på anden måde været involveret i forberedelsen af indkøbsproceduren.
Terminazzjoni bikrija, danni jew sanzjonijiet komparabbli oħraDen økonomiske aktør har oplevet, at en tidligere offentlig kontrakt, en tidligere kontrakt med en ordregiver eller en tidligere koncessionskontrakt blev opsagt før tid, eller at der blev pålagt erstatning eller andre tilsvarende sanktioner i forbindelse med den tidligere kontrakt.
Ksur tal-obbligi stabbiliti skont raġunijiet ta’ esklużjoni purament nazzjonaliEnhver person, der er medlem af den økonomiske aktørs administrations-, ledelses- eller tilsynsorgan, eller som har beføjelse til at repræsentere sig afgørelsen eller kontrollen hermed har været genstand for en dom ved endelig dom for overtrædelser af loven om arbejdssikkerhed, overtrædelse af arbejdstidsloven, forskelsbehandling på arbejdspladsen, forskelsbehandling på grund af afpresning, krænkelse af retten til at organisere eller uautoriseret brug af udenlandsk arbejdskraft.
Ksur tal-obbligu relatat mal-ħlas tal-kontribuzzjonijiet tas-sigurtà soċjaliDen økonomiske aktør misligholdt sine forpligtelser med hensyn til betaling af bidrag til sociale sikringsordninger, både i det land, hvori denne er etableret, og i medlemsstaten for den ordregivende myndighed eller ordregiveren, hvis det er et andet sted end etableringslandet.
Ksur tal-obbligu relatat mal-ħlas tat-taxxiDen økonomiske aktør misligholdt sine forpligtelser med hensyn til betaling af skatter og afgifter, både i det land, hvori denne er etableret, og i medlemsstaten for den ordregivende myndighed eller ordregiveren, hvis det er et andet sted end etableringslandet.
L-attivitajiet kummerċjali huma sospiżiDen økonomiske aktørs forretningsaktiviteter er suspenderet.
FallimentDen økonomiske aktør er gået konkurs.
Arranġament mal-kredituriDen økonomiske aktør har indgået aftaler med kreditorer.
InsolvenzaDen økonomiske aktør er genstand for insolvens eller afvikling.
Assijiet amministrati minn likwidaturDen økonomiske aktørs aktiver administreres af en likvidator eller af retten.
Sitwazzjoni analoga bħal falliment skont il-liġi nazzjonaliDen økonomiske aktør befinder sig i en konkurslignende situation, der er opstået som følge af en lignende procedure, i henhold til nationale love og bestemmelser.
5. Lott
5.1.
LottLOT-0000
TitluOffentligt udbud vedrørende lovpligtige revisionsydelser samt tilknyttede rådgivningsydelser
DeskrizzjoniNEXT Uddannelse København udbyder Kontrakt vedrørende lovpligtige revisionsydelser samt tilknyttede rådgivningsydelser. Formålet med udbuddet er at indgå forpligtende Kontrakt med en Leverandør, der kan varetage institutionens revisionsopgaver i overensstemmelse med gældende lovgivning, god offentlig revisionsskik og de krav, der gælder for selvejende uddannelsesinstitutioner under statslig regulering og tilsyn. NEXT Uddannelse København er en selvejende uddannelsesinstitution, der udbyder erhvervsuddannelser, gymnasiale uddannelser samt kursus- og efteruddannelsesaktiviteter på flere lokationer i hovedstadsområdet. Ordregiver ønsker gennem udbuddet at sikre et professionelt og værdiskabende samarbejde med en revisor, der besidder de nødvendige faglige kompetencer og erfaringer til at understøtte institutionens behov for revision og rådgivning i kontraktperioden.
Identifikatur intern868223
5.1.1.
Għan
Natura tal-kuntrattServizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 79210000 Servizzi tal-kontijiet u l-awditjar
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 79212000 Servizzi ta' l-awditjar
5.1.2.
Post tal-prestazzjoni
Indirizz postaliCarl Jacobsens Vej 25  
BeltValby
Kodiċi postali2500
Sottodiviżjoni tal-pajjiż (NUTS)Byen København (DK011)
PajjiżId-Danimarka
5.1.2.
Post tal-prestazzjoni
Indirizz postaliLangagervej 60  
BeltGlostrup
Kodiċi postali2600
Sottodiviżjoni tal-pajjiż (NUTS)Københavns omegn (DK012)
PajjiżId-Danimarka
5.1.3.
Tul ta’ żmien stmat
Data tal-bidu01/01/2027
Data tat-tmiem tad-durata31/12/2033
5.1.5.
Valur
Valur stmat mingħajr VAT3 850 000,00 DKK
5.1.6.
Informazzjoni ġenerali
Parteċipazzjoni riżervata
Il-parteċipazzjoni mhijiex riżervata.
Proġett ta’ akkwist mhux iffinanzjat mill-Fondi tal-UE
L-akkwist huwa kopert mill-Ftehim dwar l-Akkwisti Pubbliċi (GPA)iva
Informazzjoni addizzjonaliTilbudsgiver skal bekræfte, at denne ikke er omfattet af de angivne udelukkelsesgrunde ved at udfylde følgende punkter i ESPD'ets Del III A-B (”Obligatoriske udelukkelsesgrunde”) og Del III, afsnit C (”Frivillige udelukkelsesgrunde”): Del III: (alle punkter angivet nedenfor): A: Grunde vedrørende straffedomme B: Grunde, der vedrører skatter, afgifter eller bidrag til sociale sikringsordninger C: Grunde, der vedrører interessekonflikter, konkurrencefordrejning, urigtige oplysninger. Bemærk: Tilbudsgivere, der befinder sig i en obligatorisk udelukkelsesgrund, jf. udbudslovens §§ 134a-136, vil blive udelukket fra deltagelse og vil ikke komme i betragtning til delkontrakten, medmindre tilbudsgiver fremlægger dokumentation for at være pålidelig, jf. udbudslovens § 138. Tilsvarende vil tilbudsgivere, som befinder sig i en af de frivillige udelukkelsesgrunde nævnt i udbudslovens § 137, stk. 1, nr. (1)-(6), blive udelukket fra deltagelse og vil ikke komme i betragtning til delkontrakten, medmindre tilbudsgiver fremlægger dokumentation for at være pålidelig, jf. udbudslovens § 138. Bemærk: NEXT Uddannelse København er forpligtet til at udelukke tilbudsgivere omfattet af en af de ovenfor refererede udelukkelsesgrunde, medmindre tilbudsgiver fremlægger tilstrækkelig dokumentation for, at tilbudsgiver er pålidelig, jf. udbudslovens § 138. Dokumentation: Den tilbudsgiver, der står til at blive tildelt kontrakten, skal på anmodning, dvs. ikke som en del af tilbuddet, fremsende serviceattest (danske virksomheder) eller tilsvarende dokumentation (udenlandske virksomheder) som dokumentation for, at tilbudsgiver ikke befinder sig i en af de ovenfor refererede udelukkelsesgrunde. NEXT Uddannelse København vil acceptere serviceattester eller tilsvarende, som er udstedt 6 måneder før tilbudsfristen. NEXT Uddannelse København yder ikke vederlag for tilbudsgivernes deltagelse i udbudsprocessen.
5.1.9.
Kriterji tal-għażla
Sors tal-kriterji ta' għażlaAvviż
KriterjuRekwiżiti ekonomiċi jew finanzjarji oħra
Deskrizzjoni tal-kriterju ta' selezzjoniTilbudsgiver skal opfylde følgende mindstekrav: - Soliditetsgrad på minimum 10 % i det seneste afsluttede regnskabsår beregnet som forholdet mellem egenkapital og samlede aktiver (egenkapital/samlede aktiver x 100). Baserer Tilbudsgiver sig på andre enheders formåen eller er tilbudsgiver et konsortium, skal virksomhedernes samlede egenkapital og samlede aktiver anvendes ved udregningen af soliditetsgraden - Ydelsesspecifik årsomsætning inden for den udbudte Kontrakts ydelser på minimum 1,1 mio. DKK i det seneste afsluttede regnskabsår. Ved den udbudte Kontrakts ydelser forstås lovpligtige revisionsydelser samt tilknyttede rådgivningsydelser som beskrevet i udbudsmaterialet. Såfremt Tilbudsgiver baserer sig på andre enheders formåen, beregnes den ydelsesspecifikke årsomsætning som Tilbudsgivers og disse andre enheders samlede årsomsætning i det seneste afsluttede regnskabsår. Ved en sammenslutning af virksomheder (f.eks. et konsortium) beregnes den ydelsesspecifikke årsomsætning som virksomhedernes samlede ydelsesspecifikke årsomsætning i det seneste afsluttede regnskabsår. Med "det seneste afsluttede regnskabsår" forstås det seneste regnskabsår, for hvilket der foreligger et godkendt årsregnskab. Bemærk: Er tilbudsgiver et konsortium/lignende sammenslutning, eller baserer tilbudsgiver sig på andre enheders økonomiske og finansielle kapacitet (fx underleverandører) til brug for opfyldelse af mindstekravene, skal der indgives særskilt ESPD for hver deltager i konsortiet/sammenslutningen/underleverandøren. Hvis tilbudsgiver ikke kan give oplysninger vedrørende økonomisk og finansiel kapacitet, fordi tilbudsgiver er etableret inden for det seneste år, skal tilbudsgiver anføre dette i ESPD'et. Dokumentation: Den tilbudsgiver, der står til at få tildelt Kontrakten, skal på anmodning (ikke som en del af tilbuddet) fremsende tilbudsgivers seneste godkendte årsregnskab eller revisorpåtegnet erklæring om de efterspurgte økonomiske nøgletal, medmindre oplysningerne er frit tilgængelige for NEXT Uddannelse København. For Tilbudsgivere, som baserer sig på andre enheders kapacitet til brug for opfyldelse af mindstekravene, gælder desuden, at Tilbudsgiver som en del af dokumentationen skal fremlægge en støtteerklæring eller tilsvarende dokumentation, som godtgør, at den pågældende enhed er juridisk forpligtet over for Tilbudsgiver. Hvis en Tilbudsgiver beror sig på andre enheders økonomiske og finansielle kapacitet, jf. foranstående, skal denne enhed påtage sig solidarisk at hæfte for tilbudsgivers forpligtelser under den udbudte Kontrakt.

KriterjuReferenzi fuq servizzi speċifiċi
Deskrizzjoni tal-kriterju ta' selezzjoniTilbudsgiver skal opfylde følgende mindstekrav: - Tilbudsgiver skal have udført mindst tre (3) tilsvarende opgaver indenfor de seneste tre år fra tilbudsfristen. Med "tilsvarende opgaver" forstås, at: - Referencen skal vedrøre udført lovpligtig revision for selvejende uddannelsesinstitutioner eller andre uddannelsesinstitutioner under offentlig regulering, offentligt tilsyn og offentlig finansiering. Tilbudsgiver skal i ESPD'et give oplysninger om ovenstående. Hver reference bør indeholde: Modtager af arbejdet/ydelsen (kontaktoplysninger på kontaktperson), perioden for opgavens udførelse samt beskrivelse af art og omfang, herunder Tilbudsgivers rolle i opgaven. Bemærk: Er Tilbudsgiver et konsortium/lignende sammenslutning, eller baserer tilbudsgiver sig på andre enheders tekniske og faglige kapacitet (fx underleverandører) til brug for opfyldelse af mindstekravene, skal der indgives særskilt ESPD for hver deltager i konsortiet/sammenslutningen/underleverandøren. Dokumentation: Den referenceliste, som skal indeholdes i ESPD'et, se ovenfor, anses af Ordregiver for at være den endelige dokumentation for tilbudsgivers faglige og tekniske kapacitet. Hvis tilbudsgiver baserer sig på andre enheders kapacitet, jf. foranstående, vil tilbudsgiver blive bedt om at fremlægge støtteerklæring eller tilsvarende dokumentation, som godtgør, at den pågældende enhed er juridisk forpligtet over for tilbudsgiver.
5.1.10.
Kriterji tal-għoti
Kriterju
TipPrezz
IsemPris
DeskrizzjoniUnderkriteriet ”Pris” vægter samlet 40 % og vurderes på baggrund af de tilbudte priser i tilbudslisten, jf. Bilag 3. Priserne skal angives ekskl. moms, men indeholdende samtlige afgifter, tillæg, gebyrer og øvrige omkostninger. Underkriteriet "Pris" er delt op i følgende delkriterier: Pris for Lovpligtig revision med 80% vægtning og Pris for tilkøbsydelser med 20% vægtning. Der henvises nærmere til udbudsbetingelserne.
Kategorija tal-kriterju tal-għoti piżFattur ta’ ponderazzjoni (persentaġġ, eżatt)
Numru tal-kriterju għall-għoti40
Kriterju
TipKwalità
IsemOrganisation og bemanding
DeskrizzjoniUnderkriteriet ”Organisation og bemanding” vægter samlet 35 %. Tilbudsgiver skal vedlægge CV’er for maksimalt 6 nøglemedarbejdere, der allokeres til opgaveløsningen. CV’er for allokerede nøglemedarbejdere må maksimalt fylde 3 A4–sider pr. CV. Tilbudsgiver skal derudover vedlægge en beskrivelse af det revisionsteam, der afsættes til opgaven, herunder skal de oplysninger i CV’erne, der understøtter løsningen af den udbudte opgave fremhæves, og der skal redegøres for revisionsteamets kommunikationsveje. Beskrivelsen må maksimalt fylde 4 A4 sider. Tilbudsgiver skal udfylde sin besvarelse af underkriteriet ”Organisation og bemanding” i Bilag 8. Der henvises nærmere til udbudsbetingelserne
Kategorija tal-kriterju tal-għoti piżFattur ta’ ponderazzjoni (persentaġġ, eżatt)
Numru tal-kriterju għall-għoti35
Kriterju
TipKwalità
IsemLøsningsbeskrivelse
DeskrizzjoniUnderkriteriet "Løsningsbeskrivelse" vægter samlet 25 % og er delt op i følgende delkriterier: Revisionsplanlægning samt Service og samarbejde. Delkriterierne vægtes ligeligt. Der skal således vedlægges en løsningsbeskrivelse for følgende: 1. Revisionsplanlægning - hvor Tilbudsgiver skal udarbejde en beskrivelse, hvori der redegøres for revisionens indhold og omfang i henhold til Ordregivers kravspecifikation 2. Samarbejde og service - hvor Tilbudsgiver skal redegøre for, hvorledes kundekontakten forventes håndteret før, under og efter opgaveudførelsen samt beskrive den service og fleksibilitet, Tilbudsgiver kan tilbyde i forbindelse med løsning af opgaven. Løsningsbeskrivelsen må maksimalt fylde 4 A4–sider samlet for begge delkriterier. Tilbudsgiver skal udfylde sin besvarelse af underkriteriet ”Løsningsbeskrivelse” i Bilag 9. Der henvises nærmere til udbudsbetingelserne.
Kategorija tal-kriterju tal-għoti piżFattur ta’ ponderazzjoni (persentaġġ, eżatt)
Numru tal-kriterju għall-għoti25
5.1.11.
Dokumenti tal-akkwist
Skadenza biex tintalab informazzjoni addizzjonali12/08/2026 10:00:00 (UTC+00:00) Ħin tal-Ewropa tal-Punent, GMT
Indirizz tad-dokumenti tal-akkwisthttps://supplierportal.c1.app.mercell.com/NEXT%20Uddannelse%20K%C3%B8benhavn%2011748708/?tpg=4a3bc0e8-7222-42de-b34b-f09c76bb51a3
5.1.12.
Termini tal-akkwist
Termini tas-sottomissjoni
Sottomissjoni elettronikaMeħtieġa
Indirizz għas-sottomissjonihttps://supplierportal.c1.app.mercell.com/NEXT%20Uddannelse%20K%C3%B8benhavn%2011748708/?tpg=4a3bc0e8-7222-42de-b34b-f09c76bb51a3
Lingwi li bihom jistgħu jiġu sottomessi offerti jew talbiet għall-parteċipazzjoniDaniż
Katalogu elettronikuMhux permessa
VarjantiMhux permessa
L-offerenti jistgħu jitfgħu aktar minn offerta waħdaMhux permessa
Skadenza biex jintlaqgħu l-offerti20/08/2026 10:00:00 (UTC+00:00) Ħin tal-Ewropa tal-Punent, GMT
Perjodu waqt li l-offerta għandha tibqa' valida6 Xhur
Informazzjoni dwar il-ftuħ pubbliku
PostDer vil ikke være offentlighed ved åbning af tilbud.
Informazzjoni addizzjonaliDer vil ikke være offentlighed ved åbning af tilbud.
Termini tal-kuntratt
L-eżekuzzjoni tal-kuntratt għandha titwettaq fil-qafas ta’ programmi ta’ impjiegi protettiLe
Fatturazzjoni elettronikaMeħtieġa
Se tintuża l-ordni elettronikale
Se jintuża l-pagament elettronikuiva
5.1.15.
Tekniki
Ftehim qafas
Ebda ftehim ta' qafas
Informazzjoni dwar is-sistema dinamika tax-xiri
Ebda sistema dinamika ta’ xiri
5.1.16.
Aktar informazzjoni, medjazzjoni u rieżami
Organizzazzjoni tar-rieżamiKlagenævnet for Udbud
Informazzjoni dwar l-iskadenzi tar-rieżami: I henhold til lov om Klagenævnet for Udbud m.v., gælder følgende frister for indgivelse af klage: Klage over ikke at være blevet udvalgt, skal være indgivet til Klagenævnet for Udbud inden 20 kalenderdage, jf. lovens § 7, stk. 1, fra dagen efter afsendelse af en underretning til de berørte ansøgere om, hvem der er blevet udvalgt, når underretningen er ledsaget af en begrundelse for beslutningen i overensstemmelse med lovens § 2, stk. 1, nr. 1, og udbudslovens § 171, stk. 2. I andre situationer skal klage over udbud, jf. lovens § 7, stk. 2, være indgivet til Klagenævnet for Udbud inden: 1) 45 kalenderdage efter at ordregiveren har offentliggjort en bekendtgørelse i Den Europæiske Unions Tidende om, at ordregiveren har indgået en kontrakt. Fristen regnes fra dagen efter den dag, hvor bekendtgørelsen er blevet offentliggjort. 2) 30 kalenderdage regnet fra dagen efter den dag, hvor ordregiveren har underrettet de berørte tilbudsgivere om, at en kontrakt baseret på en rammeaftale med genåbning af konkurrencen eller et dynamisk indkøbssystem er indgået, hvis underretningen har angivet en begrundelse for beslutningen. 3) 6 måneder efter at ordregiveren har indgået en rammeaftale regnet fra dagen efter den dag, hvor ordregiveren har underrettet de berørte ansøgere og tilbudsgivere, jf. lovens § 2, stk. 2, og udbudslovens § 171, stk. 4. 4) 20 kalenderdage regnet fra dagen efter at ordregiveren har meddelt sin beslutning, jf. udbudslovens § 185, stk. 2. Senest samtidig med at en klage indgives til Klagenævnet for Udbud, skal klageren skriftligt underrette ordregiveren om, at klage indgives til Klagenævnet for Udbud, og om hvorvidt klagen er indgivet i standstill-perioden, jf. lovens § 6, stk. 4. I tilfælde hvor klagen ikke er indgivet i standstill-perioden, skal klageren tillige angive, hvorvidt der begæres opsættende virkning af klagen, jf. lovens § 12, stk. 1. Samtidig med indgivelse af klage skal der indbetales et klagegebyr på 20.000 kr. til Klagenævnet for Udbud.
Organizzazzjoni li tipprovdi informazzjoni addizzjonali dwar il-proċedura tal-akkwistNEXT Uddannelse København
Organizzazzjoni li tipprovdi aċċess offline għad-dokumenti tal-akkwistNEXT Uddannelse København
Organizzazzjoni li tipprovdi iktar informazzjoni dwar proċeduri tar-rieżamiKonkurrence- og Forbrugerstyrelsen
Organizzazzjoni li tirċievi t-talbiet għall-parteċipazzjoniNEXT Uddannelse København
Organizzazzjoni li tipproċessa l-offertiNEXT Uddannelse København
8. Organizzazzjonijiet
8.1.
ORG-0001
Isem uffiċjaliNEXT Uddannelse København
Numru tar-reġistrazzjoni11748708
Indirizz postaliCarl Jacobsens Vej
BeltValby
Kodiċi postali2500
Sottodiviżjoni tal-pajjiż (NUTS)Byen København (DK011)
PajjiżId-Danimarka
Punt ta’ kuntattCamilla Larsen
Emailcmhl@nextkbh.dk
Telefown21198891
Indirizz tal-internethttps://www.nextkbh.dk/
Rwoli ta’ din l-organizzazzjoni
Xerrej
Organizzazzjoni li tipprovdi informazzjoni addizzjonali dwar il-proċedura tal-akkwist
Organizzazzjoni li tipprovdi aċċess offline għad-dokumenti tal-akkwist
Organizzazzjoni li tirċievi t-talbiet għall-parteċipazzjoni
Organizzazzjoni li tipproċessa l-offerti
8.1.
ORG-0002
Isem uffiċjaliKlagenævnet for Udbud
Numru tar-reġistrazzjoni37795526
BeltViborg
Kodiċi postali8800
Sottodiviżjoni tal-pajjiż (NUTS)Vestjylland (DK041)
PajjiżId-Danimarka
Punt ta’ kuntattKlagenævnet for Udbud
Emailklfu@naevneneshus.dk
Rwoli ta’ din l-organizzazzjoni
Organizzazzjoni tar-rieżami
8.1.
ORG-0003
Isem uffiċjaliKonkurrence- og Forbrugerstyrelsen
Numru tar-reġistrazzjoni10294819
BeltValby
Kodiċi postali2500
Sottodiviżjoni tal-pajjiż (NUTS)Byen København (DK011)
PajjiżId-Danimarka
Punt ta’ kuntattKonkurrence- og Forbrugerstyrelsen
Emailkfst@kfst.dk
Rwoli ta’ din l-organizzazzjoni
Organizzazzjoni li tipprovdi iktar informazzjoni dwar proċeduri tar-rieżami
8.1.
ORG-0004
Isem uffiċjaliMercell Holding ASA
Numru tar-reġistrazzjoni980921565
Indirizz postaliAskekroken 11
BeltOslo
Kodiċi postali0277
Sottodiviżjoni tal-pajjiż (NUTS)Oslo (NO081)
PajjiżIn-Norveġja
Punt ta’ kuntatteSender
Emailpublication@mercell.com
Telefown+47 21018800
Fax+47 21018801
Indirizz tal-internethttp://mercell.com/
Rwoli ta’ din l-organizzazzjoni
TED eSender
10. Bidla
Verżjoni tal-avviż preċedenti li għandu jinbideld9c8104f-64fc-40ec-8030-ab5473d81c01-01
Raġuni ewlenija għall-bidlaInformazzjoni aġġornata
DeskrizzjoniRevideret bilag 2 er uploadet, ligesom der nu er indsat tre felter til udfyldelse af referencer i ESPD i henhold til udbudsbetingelserne
Informazzjoni dwar l-avviż
Identifikatur/verżjoni tal-avviż6ca3b9cf-6a70-486f-b646-2c664b7efff3  -  01
Tip ta’ formolaKompetizzjoni
Tip ta’ avviżAvviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard
Sottotip tal-avviż16
Data ta’ meta ntbagħat l-avviż14/07/2026 18:42:22 (UTC+00:00) Ħin tal-Ewropa tal-Punent, GMT
Data tad-dispaċċ tal-avviż (eSender)14/07/2026 18:42:51 (UTC+00:00) Ħin tal-Ewropa tal-Punent, GMT
Lingwi li bihom dan l-avviż huwa disponibbli uffiċjalmentDaniż
Numru tal-pubblikazzjoni tal-avviż491142-2026
Numru tal-ħarġa tal-ĠU S135/2026
Data tal-pubblikazzjoni16/07/2026