Għan
Natura tal-kuntratt: Provvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 32420000 Apparat tan-network
Għażliet:
Post tal-prestazzjoni
Sottodiviżjoni tal-pajjiż (NUTS): Bucureşti (RO321)
Pajjiż: Ir-Rumanija
2. Postopek
Postopek
Naslov: Echipamente de tip „Router"
Opis: Autoritatea contractantă achiziționează 3 cpl. - Echipamente de tip "Router" prin care să se asigure capabilități necesare conform nevoilor punctuale și a cerințele operaționale pentru îndeplinirea în totalitate a cerințelor de securitate actuale și de eficientizare a activităților specifice Poliției de Frontieră., conform specificațiilor tehnice anexate la caietul de sarcini. Durata contractului: 6 luni de la data semnării acestuia de către ultima parte semnatară. Termen de livrare: Produsele vor fi livrate în termen de maximum 6 luni de la data semnării contractului de către ultima parte. Solicitările de clarificare în legatură cu documentația de atribuire se vor transmite doar prin intermediul SEAP (https://e-licitatie.ro), prin accesarea secțiunii dedicate „Întrebări” din detaliul procedurii de atribuire aflate în desfășurare. Autoritatea contractanta va raspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor, în măsura în care aceste solicitări au fost transmise în termenul menționat la SECȚIUNEA I, respectiv 19 zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. ATENȚIE!!! Pentru respectarea principiului tratamentului egal, operatorii economici interesați vor respecta prevederile notificării ANAP nr. 247 cu privire la modalitatea de transmitere a solicitărilor de clarificări și a informațiilor suplimentare la documentațiile de atribuire / răspunsurile formulate în cazul desfășurării procedurilor de atribuire a contractelor de achiziție publică prin intermediul mijloacelor electronice (on-line), în sensul ca documentele atașate la secțiunea „Întrebări" NU VOR CONȚINE DATELE DE IDENTIFICAREA ALE ACESTORA, întrucât acestea vor deveni publice în momentul transmiterii răspunsului de către autoritatea contractantă!
Notranji identifikator: 4193222_2025_PAAPD1567254
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 32420000 Oprema za omrežje
5. Sklop
Sklop: LOT-0000
Naslov: Default lot
Opis: Autoritatea contractantă achiziționează un număr de 3 cpl. echipamente de tip „Router”, în vederea asigurării capabilităților necesare pentru satisfacerea nevoilor punctuale și a cerințelor operaționale, conform specificațiilor tehnice anexate la caietul de sarcini. Achiziția este necesară pentru înlocuirea unor echipamente existente care deservesc rețeaua de comunicații a Poliției de Frontieră Române și care nu mai beneficiază de garanție sau suport din partea producătorului. Înlocuirea acestora este esențială pentru menținerea funcționalității sistemului actual de videoconferință și pentru respectarea cerințelor actuale de securitate, precum și pentru eficientizarea activităților specifice instituției.
Notranji identifikator: 1
Možnosti:
Opis možnosti: În temeiul art. 221 alin. (1) litera a) din Legea nr.98/2016, actualizată, autoritatea contractantă utilizează în cadrul procedurii de achiziție o clauză de revizuire privind înlocuirea produselor ofertate cu produse de ultimă generație: după cum urmează: Autoritatea contractantă precizează faptul că va utiliza clauza de revizuire pentru livrarea unor produse de ultimă generație în situația în care producătorul produselor ofertate inițial a declarat în perioada de valabilitate a contractului drept end-of-sale/end-oflife/ end-of-support produsele ofertate iniţial. La aplicarea clauzei de revizuire valoarea contractului nu se va modifica, iar propunerile de înlocuire vor fi analizate de autoritatea contractantă pentru ca specificaţiile tehnice ale produselor nou propuse să fie echivalente sau superioare cu specificaţiile tehnice ale produselor ofertate iniţial.