108258-2026 - Mededinging
Nederland – Apparatuur voor oppervlakte-observatie van temperatuur of vochtigheid – Warmtebeeldcamera's en toebehoren
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Leveringen
2. Procedure
Procedure
Titel: Warmtebeeldcamera's en toebehoren
Beschrijving: De Aanbestedende Dienst is op zoek naar één of meerdere Opdrachtnemers voor de levering van warmtebeeldcamera’s (WBC’s) en bijbehorende toebehoren. Deze WBC’s spelen een cruciale rol bij brandbestrijding, technische hulpverlening en het verbeteren van de algehele operationele veiligheid van hulpverleners. -
Interne identificatiecode: NIPV2025-EA-03755
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 38126300 Apparatuur voor oppervlakte-observatie van temperatuur of vochtigheid
Aanvullende classificatie (cpv): 35000000 Uitrusting voor veiligheid, brandweer, politie en leger
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Titel: Warmtebeeldcamera Meetinstrument AGS
Beschrijving: Dit perceel betreft de levering van warmtebeeldcamera’s die primair bedoeld zijn als meetinstrument voor temperatuurmetingen op afstand. Deze camera’s worden ingezet voor operationele beeldvorming en technische analyse, met de nadruk op nauwkeurigheid en flexibiliteit. De camera’s moeten beschikken over uitgebreide kleurenpaletten, verwisselbare lenzen (groothoek, standaard, telelens) en de mogelijkheid om temperaturen van verschillende objectgroottes over lange afstanden te meten. Verder dienen ze draadloze opnamemogelijkheden te bieden met hoge resolutie en GPS- en kompasgegevens in het beeld op te slaan. Het systeem moet intuïtief te bedienen zijn, voorzien zijn van een reflectievrij scherm, en beschikken over verwisselbare batterijen die zonder gereedschap te vervangen zijn. -
Interne identificatiecode: 1
Opties:
Beschrijving van de opties: -
Perceel: LOT-0002
Titel: Tactische camera voor brandbestrijding (Decision Making Camera)
Beschrijving: Dit perceel betreft de levering van tactische warmtebeeldcamera’s die specifiek zijn ontworpen voor gebruik bij brandbestrijding en nacontrole. Deze camera’s moeten robuust, eenvoudig te bedienen en inzetbaar zijn in extreme hitte. Ze moeten minimaal twee verschillende modi ondersteunen (hoge en lage temperatuur), automatisch kunnen schakelen tussen temperatuurranges en beelden in radiometrisch formaat kunnen opnemen voor latere analyse en training. De camera’s moeten een duidelijke beeldweergave bieden, ook voor meerdere gebruikers tegelijkertijd, met een reflectievrij scherm dat in buitenomstandigheden goed leesbaar is. Verder moeten ze beschikken over automatische focus, maximaal beeldcontrast in alle temperatuurranges en een accuduur van minimaal vier uur met snelle oplaadmogelijkheden. -
Interne identificatiecode: 2
Perceel: LOT-0003
Titel: Situational Awareness Camera
Beschrijving: Dit perceel betreft de levering van lichtgewicht, persoonlijke warmtebeeldcamera’s voor situational awareness, bedoeld om manschappen te helpen snel en effectief te opereren in rookomstandigheden. Deze camera’s moeten intuïtief te bedienen zijn, maximaal 500 gram wegen en een gedetailleerd warmtebeeld bieden zonder overbodige functies zoals temperatuurindicatie of isothermen. Ze moeten inzetbaar zijn bij hoge temperaturen voor korte periodes, eenvoudig schoon te houden zijn (bij voorkeur met een glad oppervlak) en via voertuigladers voor meerdere camera’s (3 tot 5 stuks) opgeladen kunnen worden. -
Interne identificatiecode: 3