111602-2026 - Mededinging
België – Helikopters, vliegtuigen, ruimtevaartuigen en andere gemotoriseerde luchtvaartuigen – First response drone-in-a-box oplossing voor Politiezone Antwerpen
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Leveringen
2. Procedure
Procedure
Titel: First response drone-in-a-box oplossing voor Politiezone Antwerpen
Beschrijving: In het kader van haar toekomstvisie wenst Politiezone Antwerpen haar dronewerking verder uit te breiden en te optimaliseren. Een belangrijke stap hierin is de verkenning van zogenaamde drone-in a-box oplossingen. Automatische drones kunnen immers sneller en efficiënter worden ingezet ter ondersteuning van operationele taken, zoals incidentrespons, ordehandhaving, korps- of controleacties, opsporingen, ongeval in kaart brengen,… Dit draagt niet alleen bij aan een snellere responstijd, maar verhoogt ook de inzetbaarheid van het drone team en verbetert de informatiepositie op het terrein. Hiermee beoogt Politiezone Antwerpen te evolueren naar een 24/7 werking met eigen piloten met quasi volledige dekking van automatische drones boven zijn grondgebied. Daarnaast wil Politiezone Antwerpen ook deze drone inzet faciliteren voor andere politiezones in het kader van het interzonale samenwerkingsverband. Politiezone Antwerpen wenst een geïntegreerde drone-in-a-box (DiaB) oplossing te voorzien ter ondersteuning van de operationele werking. Voor een uitgebreide omschrijving van het dossier verwijzen we naar de opdrachtdocumenten.
Interne identificatiecode: DP-A-C00710_a
Type procedure: Onderhandelingsprocedure met voorafgaande oproep tot mededinging / mededingingsprocedure met onderhandeling
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 34710000 Helikopters, vliegtuigen, ruimtevaartuigen en andere gemotoriseerde luchtvaartuigen
Aanvullende classificatie (cpv): 34711200 Op afstand bestuurde luchtvaartuigen
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Titel: DP-A-C00710_a - 1
Interne identificatiecode: 1