113454-2024 - Mededinging
Nederland – Maatschappelijke dienstverlening waarbij geen onderdak wordt verschaft – Onderwijsjeugdhulparrangementen
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Diensten
2. Procedure
Procedure
Titel: Onderwijsjeugdhulparrangementen
Beschrijving: De gemeente Enschede als aanbestedende dienst, wil één opdrachtnemer per perceel contracteren voor het uitvoeren van Onderwijsjeugdhulparrangementen (OJA). Het totale OJA-budget ligt rond € 11,7 miljoen per jaar voor de duur van maximaal 6 jaar (prijspeil 2024). Deze opdracht bestaat uit 2 percelen. Het doel van deze Europese aanbesteding (SAS-procedure) is het sluiten van een overeenkomst met jeugdhulpaanbieders voor het bieden van de OJA-aanpak. In september 2018 is de pilot Onderwijs Jeugdhulp Arrangementen (OJA) gestart op een aantal zorgintensieve scholen in Enschede. Onderwijs, twee jeugdhulpaanbieders en de gemeente Enschede werken samen, zodat jeugdigen die extra hulp nodig hebben zo vroeg mogelijk deze ondersteuning krijgen, op school en thuis. Inmiddels is vastgesteld dat jeugdigen, ouders (hieronder verstaan we ook wettelijk vertegenwoordigers) en scholen baat hebben bij de OJA-aanpak en daarom heeft Gemeente Enschede in 2023 besloten deze werkwijze structureel voort te zetten en in te kopen. Duur van de opdracht Deze aanbesteding wordt gedaan om een overeenkomst af te sluiten voor een periode van vier (4) jaar, met een optie tot verlenging door opdrachtgever van maximaal 1 maal maximaal 2 jaar. Dit betekent dat er in totaal een maximale looptijd van 6 jaar is. Hiermee wordt aangesloten bij de looptijd van de regionale contracten voor Jeugdhulp. Dit biedt maximale keuzemogelijkheid voor mogelijke volgende contracten. Verder is continuïteit van de inzet op scholen van belang en is daarom gekozen voor een mogelijke looptijd langer dan 4 jaar. De startdatum van de opdracht is 1 januari 2025. Budget Per jaar gaat het om een totaal OJA-budget van rond de € 11,7 miljoen voor de 2 percelen gezamenlijk. Het bedrag dat op basis van deze opdracht daadwerkelijk aan een gecontracteerde aanbieder wordt uitbetaald ligt voor perceel 1 rond € 4 miljoen tot € 4,9 miljoen per jaar. Voor een periode van 6 jaar betekent dit een bedrag van rond € 24 tot 29,4 miljoen. Voor perceel 2 zijn deze bedragen 2,1 miljoen tot € 2,5 miljoen. Voor een periode van 6 jaar is dit bedrag € 12,6 miljoen tot € 15 miljoen. Een precieze inschatting is hiervan niet te maken, vanwege het feit dat er gewerkt wordt met een "ventiel" en budgetten (tussentijds) kunnen worden bijgesteld. Hoe groot deze bijstelling is, is onder andere afhankelijk van de mate waarin de variabelen waarop kan worden bijgesteld, wijzigen. U vindt over de bekosting meer onder vragenlijst 1.5. van deze leidraad.
Interne identificatiecode: 2023-55-BL/T45780
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Belangrijkste kenmerken van de procedure: Zie aanbestedingsstukken.
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 85312000 Maatschappelijke dienstverlening waarbij geen onderdak wordt verschaft
Aanvullende classificatie (cpv): 85312300 Diensten voor begeleiding en adviesverlening, 85312310 Diensten voor begeleiding, 85312320 Diensten voor adviesverlening
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Titel: Perceel 1: Neon College, Het Reliëf, Panta Rhei College, Bonhoeffer College PrO.
Beschrijving: Vanaf 2025 gaan zeven scholen in Enschede een OJA aanbieden. Hiervoor zijn 2 percelen gevormd, namelijk één perceel van 3 scholen en het andere van 4 scholen. Vanuit bedrijfsvoering- en financieel perspectief biedt dat voor een zorgaanbieder ruimte om binnen het totale beschikbare budget keuzes te maken rondom preventieve inzet, constructies met onderaannemers, ontwikkeling van jeugdhulp en/of ondersteuning op maat et cetera. Een inschrijver kan maximaal 1 perceel gegund krijgen. U mag wel op beide percelen inschrijven. 1 hoofdaanbieder per perceel Per perceel wordt 1 hoofdaanbieder gecontracteerd. Deze hoofdaanbieder moet alle vormen van jeugdhulp kunnen bieden. Als de hoofdaanbieder bepaalde vormen van jeugdhulp niet zelf kan bieden, moet de hoofdaanbieder deze via onderaanneming regelen. De hoofdaanbieder bekostigt deze inzet vanuit het lumpsumbudget dat hij ontvangt. Hiervoor is geen aparte facturatie mogelijk. De perceelindeling is als volgt: Perceel 1 bevat vier scholen: Neon College, Het Reliëf, Panta Rhei College, Bonhoeffer College PrO. Perceel 2 bevat drie scholen: Het Pontem (Junior & College), Ariënsschool en Het Stedelijk Diekman.
Interne identificatiecode: 2023-55-BL/T45780, perceel 1
Perceel: LOT-0002
Titel: Perceel 2: Het Pontem (Junior & College), Ariënsschool en Het Stedelijk Diekman
Interne identificatiecode: 2023-55-BL/T45780, perceel 2