113976-2023 - MededingingBelgië-Geel: Kantoormeubilair
Aankondiging van een opdracht
Leveringen
Rechtsgrond:
Richtlijn 2014/24/EU
II.1.
Omvang van de aanbesteding
II.1.1.
Benaming
Groepsaankoop raamovereenkomst voor het leveren en plaatsen van kantoormeubilair
Referentienummer: 2022-07
II.1.2.
CPV-code hoofdcategorie
39130000 Kantoormeubilair
II.1.4.
Korte beschrijving
II.1.5.
Geraamde totale waarde
Waarde zonder btw: 4 600 000,00 EUR
II.1.6.
Inlichtingen over percelen
Verdeling in percelen: neen
II.2.
Beschrijving
II.2.2.
Aanvullende CPV-code(s)
39121200 Tafels, 39122000 Kasten en boekenkasten, 39132100 Dossierkasten
II.2.4.
Beschrijving van de aanbesteding
Deze groepsaankoop betreft het sluiten van een raamovereenkomst met één opdrachtnemer voor het leveren en plaatsen van kantoormeubilair, voor de looptijd van 48 maanden, aan de besturen die lid zijn van de intergemeentelijke aankoopdienst van IOK (zie bijlage C).
Het betreft een niet-exclusief raamovereenkomst zonder enige afnameverplichting. Bijgevolg zijn, niettegenstaande de sluiting van de raamovereenkomst door de aanbestedende overheid IOK op basis van onderhavig bestek, de voormelde besturen vrij om elders te bestellen tijdens de duur van het contract of geen bestelling te plaatsen. De opdrachtnemer kan hiervoor geen schadevergoeding eisen.
Maximale omvang van de opdracht : De maximale waarde van de opdracht over de gehele looptijd bepaald op EUR 4.600.000,00 excl. btw ( EUR 5.566.000,00 incl. btw).
De aanbestedende overheid wijst de inschrijvers erop dat bij de bepaling van deze maximale waarde niet is uitgegaan van de vermoedelijke hoeveelheden die in de inventaris zijn opgenomen en deze maximale waarde bijgevolg geen indicatie vormt voor het offertebedrag waarmee kan worden ingeschreven. Het betreft daarentegen de maximale waarde van de raamovereenkomsten, vastgesteld op basis van de maximaal te bestellen hoeveelheden over alle afroepen die binnen de raamovereenkomsten kunnen worden geplaatst heen.
Om de omvang van de opdracht te kunnen controleren, zullen de uitgaven binnen de raamovereenkomsten worden gemonitord en zullen maatregelen worden genomen zoals hierna beschreven; om enerzijds te voorkomen dat de maximale waarde van de opdracht zou worden overschreden en anderzijds voor bestaande klanten de continuïteit in de uitvoering van de opdracht te garanderen. Om monitoring mogelijk te maken, dient de opdrachtnemer ook te zorgen voor de gepaste rapportering m.b.t. de afnamevolumes (zie verder).
De aanbestedende overheid behoudt zich het recht voor om maatregelen te nemen, in het geval het, op basis van de monitoring van de afnames, duidelijk wordt dat de vooropgestelde maximale waarde van de opdracht dreigt te worden overschreden. Zulke maatregelen kunnen onder andere bestaan in:
- Het weigeren van een afroep op deze raamovereenkomst door een nieuwe afnemer die nog geen beroep heeft gedaan op de leveringen aangeboden door deze raamovereenkomst;
- Het voor de verdere looptijd van de raamovereenkomst beperken van de toegelaten globale afnamevolumes (in euro);
- Het opstarten van een nieuwe opdracht voor het afsluiten van een nieuwe raamovereenkomst tijdens de looptijd van de lopende raamovereenkomst.