118412-2023 - ResultaatBelgië-Brussel: Artistieke diensten
Aankondiging van een gegunde opdracht
Diensten
Rechtsgrond:
Richtlijn 2014/24/EU
II.1.
Omvang van de aanbesteding
II.1.1.
Benaming
Concept en realisatie van een artistiek erfgoedproject in 2023 in het Kasteel van Gaasbeek
Referentienummer: Departement Cultuur, Jeugd en Media-Bestek nr. 2023/CJM/KvG01-F03_0
II.1.2.
CPV-code hoofdcategorie
92312000 Artistieke diensten
II.1.4.
Korte beschrijving
Van 1 juli tot 5 november 2023 wenst het Kasteel van Gaasbeek een artistiek erfgoedproject te realiseren in de vorm van een tentoonstelling, naar aanleiding van het 100-jarige overlijden van de laatste eigenares van het kasteel, Markiezin Arconati Visconti. Voor dit project is het Kasteel van Gaasbeek op zoek naar een opdrachtnemer in het cultureel-artistieke veld die, gestoeld op de huisfilosofie van het kasteel, het belang van transdisciplinaire samenwerking beklemtoont via een aantal decors/filmsets/audiovisuele fragmenten die binnen de historische decors van het kasteel gecreëerd dienen te worden, en waarin belangrijke scènes uit het leven van de markiezin geëvoceerd worden, evenals de creatie van een soundscape, die rekening met de sfeer en de structuur van het kasteel, en met het beoogde effect binnen dit erfgoedproject. Hierbij dienen relevante verbanden met vandaag, zoals ‘staging’ van een fictief leven te worden uitgewerkt. om zo het ‘construct’ van de markiezin weer te geven, onder meer door verschillende tijdslagen (bv. de belegering van 1388, het bombardement onder Lodewijk XIV of de tijd van de markiezin zelf), identiteiten (bv. markiezin als man, acteur of regisseur, …), … door elkaar te gebruiken.
II.1.6.
Inlichtingen over percelen
Verdeling in percelen: neen
II.2.
Beschrijving
II.2.4.
Beschrijving van de aanbesteding