11977-2026 - Resultaat
België – Waterbouwwerkzaamheden – Het bouwen van een nieuwe kaaimuur incl. het dempen van het achterliggende insteekdok en het bouwen van nieuwe voorzetwanden voor K231 & K239 in het Hansadok
Aankondiging van een gegunde opdracht of concessie – standaardregeling
Werken
2. Procedure
Procedure
Titel: Het bouwen van een nieuwe kaaimuur incl. het dempen van het achterliggende insteekdok en het bouwen van nieuwe voorzetwanden voor K231 & K239 in het Hansadok
Beschrijving: De werken omvatten in grote lijnen (niet-limitatief): Ontwerpwerkzaamheden (ECI-formule) Er is in samenspraak met het aangestelde ontwerpteam reeds een studie tot (beperkt) voorontwerp uitgevoerd, waarvan de resultaten en documentatie bij de gunningsleidraad gevoegd zullen worden. In deze studie is het concept van de nieuwe kaaimuur (verankerde combiwand) & de herstelling van kaaien K231 & K239 (nieuwe voorzet(dam)wand met verbonden kesp) vastgelegd. Verder is er getracht nog zo weinig mogelijk uitvoeringsdetails/methodieken vast te leggen. Op basis van dit ontwerp zal door de opdrachtgever reeds een omgevingsvergunningsaanvraag ingediend worden. De effectieve opmaak en indiening van de omgevingsvergunning behoort dus niet tot de ECI-fase. In de ECI-fase dient dit voorontwerp in samenspraak tussen de opdrachtgever, het ontwerpteam en de opdrachtnemer verder uitgewerkt te worden tot een volledig afgewerkt definitief ontwerp, rekening houdend met uitvoeringsmethodieken, maakbaarheid/uitvoerbaarheid en beheersing van uitvoeringsrisico’s. Volgende studietaken blijven de verantwoordelijkheid van de opdrachtnemer en maken geen onderdeel uit van de ECI-formule: • Het uitvoeren van de uitvoeringsstudie bv. opmaak werkhuistekeningen, uitvoeringsprocedures, enz.; • Het aanvragen/maken van de nodige vergunningen/meldingen die niet vervat zit in de algehele omgevingsvergunningsaanvraag. De ECI-fase stopt na voltooiing en goedkeuring van het definitieve ontwerp. Indien er tijdens de uitvoering van de werken zich onvoorziene werken zouden voordoen, die bijkomend ontwerpwerk vereisen, kan de ECI-formule echter wel “herleven”. De opdrachtgever, het ontwerpteam en de opdrachtnemer gaan op dat moment terug samen de mogelijke oplossingen bestuderen. Dit kan echter enkel ingeroepen worden, wanneer het grondige aanpassingen aan het ontwerp betreffen en op uitdrukkelijk aangeven van de opdrachtgever. Bouwwerkzaamheden De werken, diensten en leveringen geleverd door de opdrachtnemer opdat de infrastructuur overeenkomstig de bestekeisen en het definitieve ontwerp wordt gerealiseerd. Op basis van het huidig opgemaakte (beperkte) ontwerp wordt hierbij gedacht aan (niet limitatief en slechts indicatief): • Het leveren en plaatsen van de nodige werfinrichting; • Het leveren en plaatsen van alle nodige werf- en omleidingssignalisatie cfr de geldende wetgeving gedurende de ganse duur van de werken en rekening houdend met de nodige fasering; • Het opmaken van een as built-dossier/technisch dossier/post interventiedossier; • De algemene coördinatie van al de werken; • Het waken over de toegankelijkheid en reinheid van het openbaar domein en van de concessies gedurende de ganse looptijd van de werken – toepassen minder hinder principe; • Het algemene grondverzet der werken incl. toepassing regels Vlarebo en andere wetgeving; • Indien benodigd verwijdering van slib en/of bodembescherming in het insteekdok; • Het leveren en plaatsen van de combiwand ter afsluiting van het insteekdok, incl. realisatie van de aansluitingen met de bestaande muren en de nieuwe wanden K231 & K239; • Het leveren en plaatsen van de damwanden ter realisatie van de voorzetwanden voor K231 & K239; • Het opvullen van de ruimte tussen de voorzetwanden en bestaande muren, incl. alle nodige verdichting; • Het realiseren van een tijdelijke berm voor de combiwand (ter stabilisatie tijdens aanvulling insteekdok); • Het in den natte aanvullen van het insteekdok incl. de nodige verdichting. Het gedempte insteekdok zelf wordt aangevuld en verdicht tot niveau onderzijde verhardingsopbouw. In deze zone behoort het realiseren van de terreinverharding niet tot de opdracht; • Het leveren en plaatsen van grondankers ter verankeringen van de nieuwe combiwand; • Het voorzien van alle maatregelen om te behouden infrastructuur te vrijwaren van schade; • Het opbreken en afvoeren van de bestaande infrastructuur: o De terreinverharding achter de bestaande muren K231 & K239, teneinde de nodige werkruimte te realiseren om de kesp ter verbinding tussen de bestaande muren en voorzetwand te realiseren; o Delen van de kesp van de bestaande muren K231 & 239 om de nieuwe kesp ter verbinding tussen de bestaande muren en voorzetwand te realiseren; o Delen van de kesp van de muren in het insteekdok (tot niveau onderzijde toekomstige verharding); • Het omleiden van alle riolering die momenteel in het insteekdok uitkomt naar de nieuwe en/of omliggende kaaimuren, incl. het realiseren van de riooldoorvoeren in deze muren indien benodigd; • Het realiseren van de kesp van de nieuwe combiwand & voorzetwanden; • De nieuwe muren voorzien van kaaitoebehoren (randijzer, ladders, meerpalen, enz.); • Het realiseren van nieuwe verhardingsopbouw achter de nieuwe kaaimuur t.p.v. K231 en K239 tussen de nieuwe gewichtsmuur en het achterliggende kaaioppervlak; • Het realiseren van bodembescherming vanaf K231, voorbij de nieuwe wand van het gedempte insteekdok, tot en met K239;
Interne identificatiecode: PPP0B3-17300/6020/B11252
Type procedure: Onderhandelingsprocedure met voorafgaande oproep tot mededinging / mededingingsprocedure met onderhandeling
Doel
Aard van het contract: Werken
Belangrijkste classificatie (cpv): 45240000 Waterbouwwerkzaamheden
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Interne identificatiecode: B11252_1