12252-2023 - ResultaatNederland-Delft: Strooizout
Aankondiging van een gegunde opdracht
Leveringen
Rechtsgrond:
Richtlijn 2014/24/EU
II.1.
Omvang van de aanbesteding
II.1.1.
Benaming
Leveren van wegenzout aan Midwaste-leden
Referentienummer: 2022/MW/PV/03
II.1.2.
CPV-code hoofdcategorie
34927100 Strooizout
II.1.4.
Korte beschrijving
Aanbesteding met een Europese openbare procedure voor het leveren van wegenzout aan Midwaste leden.
De opdrachten zijn verdeeld over twee percelen.
1. Leveren van vacuümzout in bulk.
2. Leveren van steenzout in bulk en leveren van steenzout in zakken.
Bij beide percelen is het aanhouden van een fysieke strategische voorraad door Opdrachtnemer onderdeel van de opdracht.
II.1.6.
Inlichtingen over percelen
Verdeling in percelen: ja
II.2.
Beschrijving
II.2.1.
Vacuümzout
Perceel nr.: 1
II.2.2.
Aanvullende CPV-code(s)
II.2.4.
Beschrijving van de aanbesteding
Deelreferentie 2022/MW/PV/03-1
Dit perceel omvat de levering van vacuümzout aan de volgende Midwaste-leden (Opdrachtgevers)
1. Afvalcombinatie De Vallei (ACV), Ede
2. Gemeente Oss
3. Meerlanden Holding NV, Rijsenhout
4. Dar NV, Nijmegen.
Ingangsdatum en tijdspaden raamovereenkomst
​​​​​​De raamovereenkomsten tussen Opdrachtnemer en deze drie Opdrachtgevers: Afvalcombinatie De Vallei (ACV), Dar NV en gemeente Oss hebben een looptijd van zestien (16) maanden met een optie tot eenzijdige verlenging door opdrachtgever van 3 keer één (1) jaar . De ingangsdatum van deze raamovereenkomsten is voorzien op 1 december 2022 en hebben met inachtneming van alle verlengingsmogelijkheden een loopduur tot en met uiterlijk 31 maart 2027.
​​​​​​De raamovereenkomst tussen Opdrachtnemer en Meerlanden Holding NV heeft een looptijd van twee (2)  jaar met een optie tot eenzijdige verlenging door opdrachtgever van twee (2) keer één (1) jaar . De ingangsdatum van deze raamovereenkomst is voorzien op 1 april 2023 en heeft met inachtneming van alle verlengingsmogelijkheden een loopduur tot en met uiterlijk 31 maart 2027.
Afnameprognose
Perceel 1 omvat het leveren van circa 3050 ton vacuümzout per jaar, verdeeld over zomer- en winterleveringen.
Binnen de opdracht hoort ook het feitelijk opslaan van een strategische voorraad op het perceel van Opdrachtnemer van ca 3000 ton.
Alle Opdrachtgevers streven naar zo veel mogelijk zomerleveringen.  Al naar gelang de weersomstandigheden veel strooirondes vergen, zullen er ook winterleveringen nodig zijn.
Leveringsadressen
Levering van het zout is in de verzorgingsgebieden van de opdrachtgevers.
Steenzout
Perceel nr.: 2
Dit perceel omvat de levering van steenzout aan de volgende Midwaste-leden (Opdrachtgevers)
2. Gemeente Tilburg, Afdeling BAT
4. Saver NV, Roosendaal.
5. NV IRADO, Schiedam
​​​​​​De raamovereenkomsten tussen Opdrachtnemer en deze twee Opdrachtgevers: Afvalcombinatie De Vallei (ACV) en gemeente Tilburg hebben een looptijd van zestien (16) maanden met een optie tot eenzijdige verlenging door opdrachtgever van 3 keer één (1) jaar . De ingangsdatum van deze raamovereenkomsten is voorzien op 1 december 2022 en hebben met inachtneming van alle verlengingsmogelijkheden een loopduur tot en met uiterlijk 31 maart 2027.
​​​​​​De raamovereenkomst tussen Opdrachtnemer en deze drie Opdrachtgevers: NV Irado, Meerlanden Holding NV, Saver NV hebben een looptijd van twee (2) jaar met een optie tot eenzijdige verlenging door opdrachtgever van twee (2) keer één (1) jaar . De ingangsdatum van deze raamovereenkomsten is voorzien op 1 april 2023 en hebben met inachtneming van alle verlengingsmogelijkheden een loopduur tot en met uiterlijk 31 maart 2027.
Perceel 2 omvat het leveren van circa 4150 ton steenzout per jaar, verdeeld over zomer- en winterleveringen.
Binnen de opdracht hoort ook het feitelijk opslaan van een strategische voorraad op het perceel van Opdrachtnemer van ca 3000 ton. Binnen de opdracht hoort ook het optioneel leveren van strooizout in zakken.
De afnameprognose is exclusief de optie voor levering aan andere Midwaste leden, en exclusief de optie voor levering aan samenwerkingsgemeenten van BAT Tilburg, te weten Goirle, Hilvarenbeek, Oisterwijk, Loon op zand, Waalwijk, Heusden, Dongen en Gilze-rijen. Het volume van deze optie is maximaal 50% van de gepubliceerde afnameprognose. Van deze optie kan enkel gebruik gemaakt worden via de Opdrachtgever binnen deze aanbesteding.
Alle Opdrachtgevers hanteren zelf een strategische voorraad. De grootte hiervan varieert al naar gelang zij zelf opslagruimte hebben of kunnen realiseren. ACV, BAT, Irado en Saver verlangen dat de opdrachtnemer een fysieke opslag op diens eigen terrein realiseert. Meerlanden verlangt geen strategische voorraad bij de opdrachtnemer.
Het terrein waar Irado zelf een strategische voorraad aanhoudt moet in de loop van de contractperiode worden leeggeruimd. Irado zal de eigen strategische voorraad gaan uitnutten. De behoefte aan het aanhouden van een strategische voorraad door Opdrachtnemer kan dus in de contractperiode variëren (gaandeweg groter worden). Indien Irado een vervangende eigen opslag realiseert zal de behoefte aan een strategische voorraad bij de Opdrachtnemer minder worden. Het kan niet worden uitgesloten dat ook bij andere Opdrachtgevers de behoefte aan een strategische opslag zal variëren. Denk bijvoorbeeld aan het veranderen van het inzetgebied door het toetreden van nieuwe gemeenten bij opdrachtgevers of het oprichten van samenwerkingsverbanden. Ook kan het zijn dat het het inzetgebied kleiner wordt.
Alle Opdrachtgevers streven naar zo veel mogelijk zomerleveringen. Al naar gelang de weersomstandigheden veel strooirondes vergen, zullen er ook winterleveringen nodig zijn. et is lastig om een inschatting van de verdeling tussen zomer- en winterleveringen te maken. Op de tarievenbladen zijn fictieve afnames opgenomen. Omdat in de winterperiode de landelijke behoefte aan strooizout groot is, wensen de genoemde opdrachtgevers dus een fysieke strategische voorraad op het terrein van de Opdrachtnemer. Meerlanden heeft een relatief grote eigen voorraad en neemt meestal alleen zomerleveringen af.