2. Procedure
Procedure
Titel: SZW EA Inzichten- en evaluatieonderzoek proeven Startbanen 2023 -2024
Beschrijving: Dit onderzoek richt zich op de maatregel Proeven voor Startbanen en is bedoeld voor de groep statushouders die bezig zijn met inburgeren onder de wet Inburgering 2021. Deze proeven bieden statushouders de mogelijkheid om direct te participeren in de samenleving en de Nederlandse taal te leren. In de periode 2023-2024 zijn een aantal gemeenten i.s.m. de arbeidsmarktregio’s gestart met proeven (in totaal acht proeven bij vier gemeenten, een samenwerking van gemeenten en drie arbeidsmarktregio’s) voor Startbanen. De proeven kennen verschillende varianten om statushouders toe te leiden naar een duurzame baan. SZW zoekt een partij die deze proeven gaat onderzoeken. In dit onderzoek wordt startbaan gedefinieerd als betaald werk: een reguliere baan, een gesubsidieerde baan (tijdelijk/banenafspraak/werkgeverssubsidie o.i.d.) en beschut werk. Het doel van dit onderzoek is: ➢ te onderzoeken wat het doelbereik is van de proeven; ➢ om inzichten op te halen van de werkzame elementen zijn die leiden tot een (duurzame) baan voor statushouders in combinatie met inburgering; ➢ om beleidsaanbevelingen te doen die uitgerold kunnen worden tot succesvolle aanpakken in Nederland voor de komende jaren. Bij het verkrijgen van inzicht in de proeven kan geëvalueerd worden door middel van: • Beleidstheorie per proef; • Beoordeling door gemeenten en stakeholders (bv werkgevers): Hoe waarderen zij de werkzaamheid van de proeven? • Beoordeling door statushouders: Hoe ervaren en beoordelen statushouders hun eigen succes binnen de proeven? • Identificatie van knelpunten: Welke obstakels zijn er in de uitvoering van de proeven? • Identificatie van succesfactoren: Welke elementen dragen bij aan het succes van de proeven?
Interne identificatiecode: 201865005.011.075
Type procedure: Openbaar
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 73000000 Onderzoek en ontwikkeling, en aanverwante adviezen
Aanvullende classificatie (cpv): 73110000 Uitvoeren van onderzoek, 73300000 Planning en uitvoering van onderzoek en ontwikkeling, 79315000 Sociaal onderzoek, 79720000 Onderzoeksdiensten
5. Perceel
Perceel: LOT-0000