141365-2023 - MededingingNederland-Delft: Afvalverzameling en –verwerking
Aankondiging van een opdracht
Diensten
Rechtsgrond:
Richtlijn 2014/24/EU
II.1.
Omvang van de aanbesteding
II.1.1.
Benaming
Verwerken van GHRA van Afvalservice (Gemeente Breda)
Referentienummer: 2023/MW/PV/02
II.1.2.
CPV-code hoofdcategorie
90510000 Afvalverzameling en –verwerking
II.1.4.
Korte beschrijving
Aanbesteding met een Europese openbare procedure voor het  transporteren en verwerken van Grof Huishoudelijk RestAfval (GHRA) uit het verzorgingsgebied van afdeling Afvalservice van de Gemeente Breda.
De Aanbestedende Dienst, de Coöperatieve vereniging Midwaste Milieu UA, coördineert deze aanbesteding en is tevens opdrachtgever en contractvoerder.
Het doel van deze aanbesteding is het contracteren van één contractpartij.
De prognose bedraagt circa 8000 ton per jaar.
De opdracht wordt gegund op basis van Laagste Prijs.
De beoogde ingangsdatum van de overeenkomst is 15 mei 2023 en heeft een initïele looptijd tot en met uiterlijk 31 januari 2025. Daarna kan Opdrachtgever drie (3) maal verlengen met de duur van elk één (1) jaar. De uiterlijke einddatum van de overeenkomst is met in achtneming van alle verlengingen uiterlijk 31 januari 2028.
II.1.5.
Geraamde totale waarde
II.1.6.
Inlichtingen over percelen
Verdeling in percelen: neen
II.2.
Beschrijving
II.2.4.
Beschrijving van de aanbesteding
Het doel van deze aanbesteding is het contracteren van één contractpartij voor het transporteren en verwerken van GHRA. De werkzaamheden betreffen het verwerken van door of namens Afvalservice gemeente Breda ingezameld Grof Huishoudelijk RestAfval (GHRA). Het GHRA wordt door Opdrachtnemer opgehaald bij het verzamelpunt van Afvalservice Breda. Dit is bij Ecopark aan de Hazepad 7, 4825 AV te Breda. De Opdrachtnemer kan hiervoor open top containers of een walking floor trailer gebruiken. De Opdrachtnemer dient het GHRA te transporteren van Ecopark naar de eigen verwerkingslocatie.  Opdrachtnemer stelt de transportmiddelen ter beschikking en dit is in de inschrijfprijs inbegrepen. Door Ecopark worden containers beladen op het moment dat de vrachtwagen het terrein betreedt. Het afdekken van de containers of het anderszins zekeren van de vracht is voor de Opdrachtnemer.
Het GHRA is afkomstig vanuit zowel de route-inzameling van GHRA bij huishoudens, als van de milieustraten.
Afvalservice Breda spant zich in voor een zo hoog mogelijke bronscheiding, waarbij onder andere goed scheidbare en goed herbruikbare stromen zoveel als redelijkerwijs mogelijk uit het GHRA worden gehaald. Denk hierbij aan (niet uitputtend) metalen, matrassen, A/B-hout, harde kunststoffen, elektrische apparaten. Het verwerken van het restant is voor de Opdrachtnemer.
De opdracht wordt gegund op basis van Laagste Prijs. Voor deze aanbesteding is er gekozen voor het gunningscriterium Laagste Prijs omdat de minimale kwaliteit van de te leveren dienstverlening in de uitvraag dusdanig is gedefinieerd dat er weinig tot geen kwaliteitsverschillen zijn te verwachten.
De beoogde ingangsdatum van de overeenkomst is 15 mei 2023 en heeft een initïele looptijd tot en met uiterlijk 31 januari 2025. Daarna kan Opdrachtgever drie (3) maal verlengen met de duur van elk één (1) jaar. De uiterlijke einddatum van de overeenkomst is met in achtneming van alle verleningen uiterlijk 31 januari 2028. Opdrachtgever kiest voor deze termijnen omdat zij wil aansluiten op de lopende overeenkomst voor de overslag van het GHRA.