145095-2024 - Resultaat
Nederland – Luchtfotografiediensten – Mededeling gunningbeslissing Cyclomedia - beeldmateriaal
Aankondiging van een gegunde opdracht of concessie – lichte regeling
Diensten
2. Procedure
Procedure
Titel: Mededeling gunningbeslissing Cyclomedia - beeldmateriaal
Beschrijving: Voor het bijhouden van de basisregistraties BAG, BGT en WOZ maakt de gemeente Hilversum veelvuldig gebruik van beeldmateriaal. Daarbij wordt zowel gebruik gemaakt van een viewer, die deze datasets met beeldmateriaal geïntegreerd aanbiedt, alsook van een API die de datasets direct vanuit de software voor het beheer van BAG, BGT en WOZ raadpleegbaar maakt. De API wordt ook gebruikt om het beeldmateriaal beschikbaar te stellen aan de vele gebruikers van de gemeente brede GIS-viewer (KaartViewer van GeoNovation). Op dit moment werkt de gemeente met Neuron Stelselregistratie (Vicrea), KaartViewer (GeoNovation), GeoVisia (Progresity), 4WOZ (xxllnc) en andere gangbare BGT-BAG applicaties. Het beeldmateriaal zelf wordt door Cyclomedia aangeleverd. Gemeente Hilversum is voor de raming van de opdrachtwaarde uitgegaan van de uitgaven van afgelopen jaren om de maximale waarde van de overeenkomst over de totale looptijd (inclusief verlengingsoptie) te bepalen. Op basis van de spendgegevens van afgelopen jaren is de waarde vastgesteld op maximaal € 70.000,- per jaar. De contractwaarde van onderhavige overeenkomst is daarmee maximaal € 280.000,-. Aan deze raming kunnen geen rechten worden ontleend.
Type procedure: Onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande oproep tot mededinging
Belangrijkste kenmerken van de procedure: Met de onderhandelingsprocedure zonder aankondiging is het mogelijk ‘uit de hand te gunnen', aldus pianoo.nl. Deze procedure kan alleen toegepast worden als één van de specifieke omstandigheden van toepassing is, zoals opgenomen in de Aanbestedingswet. Gemeente Hilversum is van mening dat de opdracht voor het leveren van beeldmateriaal, voor dit moment alleen aan Cyclomedia gegund kan worden, omdat: 1) mededinging om technische redenen ontbreekt (artikel 2.32 lid 1 sub b punt 2 Aw 2012), en 2) er geen redelijk alternatief of substituut bestaat en het ontbreken van mededinging niet het gevolg is van een kunstmatige beperking van de voorwaarden van de aanbesteding (Artikel 2.32 lid 3 Aw 2012). Zoals omschreven gebruikt de gemeente Hilversum het beeldmateriaal van Cyclomedia voor de uitoefening van haar gemeentelijk taken aangaande Belastingen, (BAG-)Objectenbeheer en BGT. Gemeente Hilversum gebruikt voor de uitvoering van de dienstverleningsovereenkomst met gemeente Wijdemeren, ook het beeldmateriaal van Cyclomedia dat in opdracht van die gemeente wordt gemaakt. Het is op dit moment vanuit applicatie oogpunt onwenselijk en zorgt voor hoge aanvullende kosten om voor de gemeente Hilversum een mogelijk andere organisatie te contracteren voor de levering van beeldmateriaal en voor de uitvoering van de dienstverleningsovereenkomst nog met beeldmateriaal te werken dat gemeente Wijdemeren van Cyclomedia aandraagt. Contractering van een andere organisatie voor een viewer houdt voor gemeente Hilversum in dat eenzelfde gemeentelijke taak met mogelijk twee verschillende viewers uitgevoerd moet worden. Tot slot ziet gemeente Hilversum in met name de viewer grote functionele verschillen ten opzichte van andere partijen. Gemeente Hilversum acht de functionele mogelijkheden van de viewer van beeldmateriaal die door Cyclomedia geleverd wordt, noodzakelijk voor de uitoefening van haar gemeentelijke taken.
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 79961200 Luchtfotografiediensten
5. Perceel
Perceel: LOT-0000
Titel: Straatfoto’s, obliek foto’s, LiDAR (street)
Beschrijving: • 360 graden straatfoto's; • Obliek foto's; • 3D puntenwolken; • Fotorealistisch 3D beeld; • Generieke integrale viewer.
Interne identificatiecode: 1