162227-2022 - MededingingNederland-Tiel: Bouwwerkzaamheden
Aankondiging van een opdracht
Werken
Rechtsgrond:
Richtlijn 2014/24/EU
II.1.
Omvang van de aanbesteding
II.1.1.
Benaming
Dijkversterking Neder-Betuwe (NEBE)
Referentienummer: 2022019760
II.1.2.
CPV-code hoofdcategorie
45000000 Bouwwerkzaamheden
II.1.4.
Korte beschrijving
Waterschap Rivierenland (WSRL) kondigt de aanbesteding voor het project "dijkversterking Neder-Betuwe" aan. Het project dijkversterking Neder-Betuwe is onderdeel van het Hoogwaterbeschermingsprogramma. De opgave betreft een dijkverbetering van de Waalbandijk van ruim 20km lengte met meerdere faalmechanismen. De opgave ligt vrijwel geheel in de Gelderse gemeente Neder-Betuwe (met de drie kernen IJzendoorn, Ochten en Dodewaard). Het projectgebied loopt aan de westzijde van de Prins Bernhardsluizen in de gemeente Tiel en wordt in het oosten begrensd door de gemeente Overbetuwe. Doel van deze Aanbesteding is de verwerving van een voor het project en voor de Aanbesteder (WSRL) juiste samenwerkingspartner voor een Design & Construct-overeenkomst met een twee fase-structuur. De aanbesteding betreft een Europese aanbestedingsprocedure conform de Concurrentiegerichte Dialoog, volgens hoofdstuk 4 van het Aanbestedingsreglement Werken 2016. De aanbesteding start op 1 april 2022.
II.1.5.
Geraamde totale waarde
Waarde zonder btw: 150 000 000,00 EUR
II.1.6.
Inlichtingen over percelen
Verdeling in percelen: neen
II.2.
Beschrijving
II.2.2.
Aanvullende CPV-code(s)
45240000 Waterbouwwerkzaamheden, 45112500 Grondverzet, 45247230 Bouwen van dijk, 71322000 Technische ontwerpen voor constructie van civieltechnische werken
II.2.4.
Beschrijving van de aanbesteding
Waterschap Rivierenland (WSRL) kondigt hierbij de aanbesteding voor het project "dijkversterking NederBetuwe" aan. Het project dijkversterking Neder-Betuwe is onderdeel van het Hoogwaterbeschermingsprogramma. De opgave betreft een dijkverbetering van de Waalbandijk van ruim 20km lengte met meerdere faalmechanismen. De opgave ligt vrijwel geheel in de Gelderse gemeente Neder-Betuwe (met de drie kernen IJzendoorn, Ochten en Dodewaard). Het projectgebied loopt aan de westzijde van de Prins Bernhardsluizen in de gemeente Tiel en wordt in het oosten begrensd door de gemeente Overbetuwe. Doel van deze Aanbesteding is de verwerving van een voor het project en voor de Aanbesteder (WSRL) juiste samenwerkingspartner voor een Design & Construct-overeenkomst met een twee fase-structuur voor het 4 / 4 uitwerken van het integraal ontwerp en het ter hand nemen van de uitvoering. Per fase wordt een separate overeenkomst aangegaan.
De Aanbesteder wenst het project op een duurzame en doelmatige wijze te realiseren, waarbij intensief met de te selecteren Opdrachtnemer zal worden samengewerkt om zo risico's in de uitvoering - en dan met name ook financiële risico's - te minimaliseren. De aanbesteding betreft een Europese procedure conform de concurrentie gerichte dialoog en start in principe op 1 april 2022. De procedure betreft een proces-uitvraag waarbij de aandacht met name ligt op kwaliteit als leidend principe. De aanbesteding wordt gestart met een startbijeenkomst op vrijdag 1 april 2022 van 9.30 tot 12.00 uur bij hotel Van der Valk in Tiel. In deze startbijeenkomst stelt het projectteam van de Aanbestedende Dienst zich voor en geeft een toelichting op de opgave en de doelstellingen, de vraagstelling van de aanbesteding en gaat daarbij in op de behoefte voor de beoogde samenwerking tussen Aanbesteder en de samenwerkingspartner. Na de startbijeenkomst wordt het aanbestedingsdossier gepubliceerd op Negometrix. U kunt zich tot 28 maart 2022 aanmelden voor de startbijeenkomst via een bericht in de berichtenmodule van Negometrix en daarbij aan te geven dat u aanwezig bent, welke personen u vertegenwoordigen en welke rol/ functie zij vervullen in relatie tot deze aanbesteding. Per organisatie/combinatie kunt u met maximaal twee personen deelnemen. Het project bestaat uit alle werken, leveringen en diensten die onder de uit deze aanbesteding voortvloeiende overeenkomsten moeten worden uitgevoerd, eventuele aanvullende werken en diensten die technisch of economisch niet los daarvan kunnen worden uitgevoerd zonder overwegende bezwaren voor de Aanbesteder, aanvullende werken en diensten die strikt noodzakelijk zijn om de oorspronkelijke overheidsopdracht te vervolmaken en werken en diensten die bestaan uit herhaling van de werken of diensten die voortvloeien uit de Overeenkomsten.
De volgende meekoppelprojecten zijn onderdeel van de te sluiten overeenkomsten:
• Het realiseren van de Gastvrijewaaldijk De Gastvrije Waaldijk is een belangrijke pijler onder verschillende beleidsdoelen voor het hele Waalgebied. De samenwerkende partijen (gemeenten West Betuwe, Tiel, Neder-Betuwe, Overbetuwe, Nijmegen en Lingewaard, Waterschap Rivierenland en provincie Gelderland) maken zich sterk voor een betere verbinding van dorpskernen met de rivier en meer aandacht voor natuurbeleving en biodiversiteit.
• Het realiseren van de gebiedsontwikkeling Veerhaven Ochten Provincie Gelderland, Waterschap Rivierenland, gemeente Neder-Betuwe en Rijkswaterstaat werken nauw samen aan de gemeenschappelijke ambities om de Waal en haar oevers duurzaam, mooier, veiliger, natuurlijk, economisch sterker en beleefbaar te maken. De gebiedsontwikkeling betreft het opnieuw inrichten van de uiterwaarde met daarin ruim baan voor recreatie en natuurontwikkeling. Tegelijkertijd wordt de leefbaarheid versterkt door verbetering van de toegankelijkheid en de landschappelijke kwaliteit.