169737-2026 - Resultaat
Nederland – Beheer van datanetwerken en ondersteunende diensten – Europese aanbesteding Beheer en hardware NDC Kennisnet
Aankondiging van een gegunde opdracht of concessie – standaardregeling
Diensten
2. Procedure
Procedure
Titel: Europese aanbesteding Beheer en hardware NDC Kennisnet
Beschrijving: Het Nationaal Diensten Centrum (NDC) van Kennisnet is een belangrijk onderdeel van de dienst Veilig Internet wat in samenwerking met SIVON aan schoolbesturen in het funderend onderwijs wordt aangeboden. Kennisnet zal als Opdrachtgever fungeren voor deze Europese niet-openbare aanbesteding Beheer en hardware ten behoeve van het NDC van Kennisnet. Kennisnet zoekt een contractpartij die o.a. het volgende kan bieden: • Een partij die in staat is om de benodigde netwerk- en securityapparatuur en toebehoren in te kopen, te leveren en te onderhouden, waarbij het eigenaarschap wordt overgedragen aan Kennisnet. De huidige apparatuur is grotendeels van Fortinet en in mindere mate van Cisco. Voor nieuw aan te schaffen apparatuur staat Kennisnet open om daarvoor een andere hardware-leveranciers te hanteren. • Een partij die aantoonbare expertise heeft van de hardware-leveranciers die betrokken zijn bij zowel de kleinere modellen als de grotere systemen in datacenters. • Een partij die verantwoordelijk wordt voor het technische support, beheer en onderhoud van circa 1.000 Fortinet CPE’s, die zich bevinden op een vergelijkbaar aantal scholen in het primair en voortgezet onderwijs verspreid over NL. • Een partij die nagenoeg alle storingen in heel NL binnen 4 uur kan oplossen. • Een partij die een potentiële groei van 200+ scholen dat aangesloten wordt per jaar kan verzorgen en waar een werkende geteste CPE geplaatst wordt van het merk waarmee de inschrijver inschrijft. Tot de offertefase zullen maximaal 5 inschrijvers worden toegelaten. Deze aanbesteding dient te leiden tot het selecteren van 1 contractpartij. Het voorwerp van deze aanbesteding is het afsluiten van één (1) raamovereenkomst waaronder twee nadere overeenkomsten. De “nadere overeenkomst voorbereidende werkzaamheden” gaat in op het moment van ondertekenen van de raamovereenkomst en zal circa 3 maanden bedragen. De “nadere overeenkomst beheer en doorontwikkeling” gaat in zodra de voorbereidende werkzaamheden ten behoeve van het in beheer kunnen nemen naar tevredenheid van Kennisnet zijn afgerond. Kennisnet streeft ernaar dat de nadere overeenkomst beheer en doorontwikkeling om en nabij 1 juni 2026 ingaat. De exacte datum zal tzt bepaald worden aangezien stabiliteit tijdens einde schooljaar voorop staat. Kennisnet bepaalt i.s.m. de Opdrachtnemer of Opdrachtnemer gereed is om de verantwoordelijkheid over te nemen. Zodra de verantwoordelijkheid overgaat, gaat de nadere overeenkomst beheer en ontwikkeling in, die een looptijd heeft van maximaal 5 jaar (plus 2 maal een optiejaar) voor bedoelde dienstverlening. De totale looptijd van de raamovereenkomst bedraagt daarmee maximaal 7 jaar en 3 maanden (2 optiejaren inbegrepen). Vanwege het landelijke karakter van de dienst en de mogelijke impact van migratie op het primaire onderwijsproces wordt afgeweken van de in AW art. 2.140 lid 3 genoemde periode voor raamovereenkomsten. De opdracht wordt gegund aan de Opdrachtnemer, welke voldoet aan de minimumeisen en die geen onregelmatige documenten heeft ingediend en welke de economisch meest voordelige inschrijving heeft gedaan waarbij beoordeeld zal worden op basis van de beste prijs-kwaliteitsverhouding (Beste PKV). In de gunningsleidraad zal een uitgebreide lijst van minimumeisen worden opgenomen die ziet op de beoogde dienstverlening en op de samenwerking/rolverdeling tussen opdrachtnemer en Kennisnet. Het niet voldoen aan dit programma van eisen leidt tot uitsluiting van gunning. Indien ook na het verstrekken van de opdracht niet blijvend wordt voldaan aan het programma van eisen inzake dienstverlening, rolverdeling en samenwerking, kan dit leiden tot ontbinding van de raamovereenkomst. De financiële omvang van deze opdracht is niet eenvoudig te ramen. De verwachting is dat de opdracht in de eerste 5 jaar en 3 maanden een opdrachtwaarde vertegenwoordigd van 19 miljoen euro ex btw. De laatste 2 jaar zijn vooralsnog ingeschat op 9 miljoen euro ex btw. Het totaal van de opdrachtwaarde wordt hiermee thans begroot op 28 miljoen euro ex btw. Of en hoeveel vervangingsinvesteringen nodig zijn in die laatste 2 optiejaren wordt eerst duidelijk in de komende jaren. De opdrachtwaarde kan daarmee tot 50% hoger uitvallen dan thans wordt voorzien. Het betreft hier een uitbreidingsoptie zoals bedoeld in art.2.163c van de Aanbestedingswet 2012. De opdrachtwaarde ligt daarmee boven het Europese drempelbedrag van € 215.000,= ex btw. Aan de hierboven genoemde bedragen, of elders in het document kunnen geen conclusies worden verbonden, noch rechten of afnamegaranties worden ontleend. Zij dienen ter illustratie van de omvang van de verwachte af te nemen en bijbehorende dienstverlening. De opdrachtwaarde is mede afhankelijk van de goedkeuring van toekomstige subsidieaanvragen door het ministerie van OCW.
Type procedure: Niet-openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 72315000 Beheer van datanetwerken en ondersteunende diensten
Aanvullende classificatie (cpv): 32424000 Netwerkinfrastructuur
5. Perceel
Perceel: LOT-0000
Opties:
Beschrijving van de opties: De verwachting is dat de opdracht in de eerste 5 jaar en 3 maanden een opdrachtwaarde vertegenwoordigd van 19 miljoen euro ex btw. De laatste 2 jaar zijn vooralsnog ingeschat op 9 miljoen euro ex btw. Het totaal van de opdrachtwaarde wordt hiermee thans begroot op 28 miljoen euro ex btw. Of en hoeveel vervangingsinvesteringen nodig zijn in die laatste 2 optiejaren wordt eerst duidelijk in de komende jaren. De opdrachtwaarde kan daarmee tot 50% hoger uitvallen dan thans wordt voorzien. Het betreft hier een uitbreidingsoptie zoals bedoeld in art.2.163c van de Aanbestedingswet 2012.