188786-2024 - Resultaat
Nederland – Reclame- en marketingdiensten – Tijdelijke grondcommunicatie
Aankondiging van een gegunde opdracht of concessie – standaardregeling
Diensten
2. Procedure
Procedure
Titel: Tijdelijke grondcommunicatie
Beschrijving: In het kader van deze aanbesteding is de Gemeente voornemens tijdelijke grondcommunicatie in te kopen. Onder tijdelijke grondcommunicatie verstaat de gemeente: communicatie uitingen op de grond waarmee de Gemeente bewoners, ondernemers en bezoekers van Amsterdam informeert, motiveert en/of activeert, met als doel om hen het gewenste gedrag uit te laten voeren. De Gemeente vindt het hierbij belangrijk om na te denken over duurzame oplossingen (onder andere milieuvriendelijke materialen) die passend zijn bij de huisstijl van de Gemeente. De Gemeente wenst een Inschrijver te contracteren die de tijdelijke grondcommunicatie verzorgt en de Gemeente kan ontzorgen bij het omzetten van de uiting naar een geschikte vorm voor grondcommunicatie (vormgevingsbestanden omzetten naar sjabloon geschikt bestand). De scope van de Opdracht omvat het plaatsen, onderhouden en/of verwijderen van tijdelijke grondcommunicatie. In de opstartfase kan het voorkomen dat Contractant uitingen moet onderhouden en/of verwijderen die door een andere partij zijn geplaatst. De Gemeente verwacht dat dit zeer sporadisch voorkomt. Op verzoek van de Gemeente kan Contractant de Gemeente ook ontzorgen bij het omzetten van de uiting naar een geschikte vorm voor grondcommunicatie (vormgevingsbestand omzetten naar sjabloon geschikt bestand). Het doel is het bewerkstelligen van een gedragsverandering.
Interne identificatiecode: AFI-2023-0564
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 79340000 Reclame- en marketingdiensten
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Titel: Perceel 1 - Verkeer en Openbare Ruimte
Beschrijving: De Gemeente hecht waarde aan duidelijke en effectieve communicatie richting bewoners en gebruikers van de stad. Als het gaat om fietsers en voetgangers merken we dat Amsterdammers instructies via verkeersborden zelden goed opvolgen. Delen van de stad kennen specifieke fietsparkeerregels (aanwijsgebied) waarop actief gehandhaafd wordt en waarvan de fietser op de hoogte moet zijn. Handelt de fietser hier niet naar, dan loopt deze de kans dat de fiets wordt verwijderd en naar het fietsdepot wordt gebracht. De ervaring leert dat juist geformuleerde grondcommunicatie het handelingsperspectief voor fietsers veroorzaakt dat de Gemeente zoekt. Voor een zo goed mogelijk effect tot gedragsverandering is het voor de Gemeente belangrijk dat de uitingen communicatief goed zichtbaar zijn op de locatie, goed leesbaar blijven, en qua boodschap aansluiten bij de beoogde doelgroep. Hiervoor is de afgelopen jaren gebruikt gemaakt van melkprints, prints met wegenverf en andere materialen zoals thermoplast. Bijvoorbeeld om in een gebied het fietsparkeerverbod aan te geven of voor verwijzingen naar de dichtstbijzijnde stallingsmogelijkheid.
Perceel: LOT-0002
Titel: Perceel 2 - Afval en Grondstoffen & Stadwerken
Beschrijving: De afgelopen drie jaar heeft de directie Afval en grondstoffen tijdelijke grondcommunicatie ingezet op containerlocaties waarbij er regelmatig bijplaatsingen staan van restafval, grof afval en of karton. Daarnaast is er in het verleden ook grondcommunicatie ingezet om bewoners te motiveren om hun afval te scheiden. Alle grondcommunicatie van Afval en Grondstoffen wordt geplaatst in de openbare ruimte bij de afvalcontainer. Er zijn verschillende vormen van tijdelijke grondcommunicatie gebruikt. Tot nu heeft de Gemeente gebruik gemaakt van de vorm melkprints in een vorm die korter (4-8 weken) en langer (6-9 maanden) blijft zitten. In verband met vormgeving en levensduur geeft de Gemeente hier ook voor de komende periode de voorkeur aan. In de afgelopen jaren is gebleken dat dat het gebruik van tijdelijke grondcommunicatie zorgt voor minder bijplaatsingen en schonere containerlocaties. De directie Stadswerken heeft al ongeveer tien jaar meerdere vormen van grondcommunicatie toegepast. Bezoekers worden door middel van slogans opgeroepen afval in de bak te doen, of de route naar een prullenbak wordt met voetstappen aangegeven. Ook tegen wildplassen is grondcommunicatie ingezet. De toepassingen zijn projectmatig en zijn daarom van korte aard. Omdat grondcommunicatie ook ten behoeve van evenementen wordt ingezet, is er vaak behoefte aan de grondcommunicatie ook weer te laten verwijderen.