193028-2026 - Vooraankondiging onderhandse gunning
België – Medische apparatuur – Aankoop, installatie en implementatie van een MRI-systeem en bijhorend onderhoudscontract
Aankondiging in geval van vrijwillige transparantie vooraf
Leveringen
2. Procedure
Procedure
Titel: Aankoop, installatie en implementatie van een MRI-systeem en bijhorend onderhoudscontract
Beschrijving: Het Jan Yperman Ziekenhuis is een modern, hoogtechnologisch ziekenhuis met 532 bedden, waar 1.400 medewerkers en 162 artsen elke dag het beste van zichzelf geven voor hun patiënten. De schaal van het ziekenhuis maakt het mogelijk gespecialiseerde zorg op topniveau aan te bieden, en tegelijk warm en overzichtelijk te blijven, op mensenmaat. Het Jan Yperman ziekenhuis wenst een vervanging (incl. overname) van haar huidige MRI-systeem met bijhorend onderhoud die het toelaat om deze hoogtechnologisch zorg te realiseren. Implementatie najaar 2026. Als Jan Yperman Ziekenhuis kiezen we voor een nieuw innovatief en future proof 1,5 T MRI systeem met helium-arm ontwerp om onze MRI dienst te laten excelleren met consistente hoge beeldkwaliteit en hoge throughput. Technische ondersteuning 24h24 7/7 Nederlandstalig. Opleiding verpleegkundigen in hun moedertaal zijnde Nederlands, alle MR applicatiespecialisten en MR service ingenieurs beheersen het Nederlands; noodzakelijk voor kwaliteitsvolle uitbating van de dienst. Het gekozen systeem onderscheidt zich door geïntegreerde sensortechnologie, geavanceerde shimming, compacte magneetconstructie en energie efficiënte werking: Patiënt/Operator gerelateerd element: - Intelligente Contourcoils met ingebouwde autopositie sensoren, ingebouwde contactloze respiratiesensor en beatsensor (ECG loos MRI cardio) zorgen voor een meer consistente en snellere onderzoeken zowel voor operator als voor de patiënt. Dankzij deze technologie kan er een hogere patiënt-throughput bekomen. - Een geïntegreerd kabelloze soundsysteem in de head/Neck coil zorgt voor een consistente betere én snellere positionering van de ptn o.a door de efficiënte communicatie met de patiënt bv ademhalingscommando’s. - Geïntegreerde Shim : automatisch optimalisatie van het magnetisch veld voor elke individuele patiënt, onafhankelijk van de (eventueel uitdagende) anatomie zoals Head/Neck (ingebouwde shim in de coil), Voet/Enkel, … - Het korte ontwerp van de magneet <1m50 en volledig systeem <1m70cm (cover to cover) in combinatie met de brede opening van 70 cm en ontbreken van quenchbuis, geven een visueel meer open scanner wat patiënten meer op hun gemak stelt en uiteindelijk leidt tot consistente betere beeldkwaliteit. Combinatie van de eerste 3 elementen laat ons toe de workflow met 1 druk op de knop uit te voeren wat niet alleen makkelijker is voor operator en sneller voor patiënt maar vooral meer consistent: minder operator afhankelijk, minder patiënt afhankelijk, meer patiëntvriendelijk en meer consistent reproduceerbaar zowel interoperator als over verschillende tijdspunten. ESG specificaties: - De opbouw zonder quenchbuis past in het concept van de heliumarme (0.7l He) technologie dit in combinatie met een lichte magneet van 2.2 ton. Deze lichte magneet betekent minder trillingen op de vloerplaat. - Er is maximaal ingezet op het vermijden van verspilling van het zeldzame element Helium. - Eco Gradient Mode om de gradientversterker automatisch uit te schakelen wanneer de tafel in home positie staat en het systeem inactief is (>10 minuten) wat kan leiden tot 7% energiebesparing - De intelligente sturing van de koelingscyclus van de magneet met actieve uitschakeling van de cold head compressor tijdens niet productieve periodes met een mogelijkse energiebesparing tot 12%. - System Timer met automatische opstart en shutdown van het MR systeem, zodat het toestel klaarstaat wanneer nodig, maar geen energie verspilt buiten gebruik is ESG proof. Technische specificaties: Onderstaand kenmerken laten toe een optimale beeldkwaliteit te halen zowel detail in resolutie, snededikte en in plane voxel in 2D, zowel als isotrope high res 3D TSE als DWI/EPI zonder verlengde TR/TE of enforced cool down: - Gradientsterkte: • Max. eff. Amplitude 78mT/m en Max. eff. Slewrate 346 T/m/S met een stijgtijd van 225 microsiemens. • waterkoeling coil/ waterkoeling versterker (100% duty cycle 3 assen max belasting simultaan) ; • Actieve afscherming ; extreem lage eddycurrents ( < 1 mG/cm (is ongeveer gelijk aan 0,0001 mT/m) • Gradientversterker max (per as) simultaan 900A, 2250V en 2,14 MW MVA. - Antennes met hoogste spoeldensiteit en G-factor faciliteren hoge parallel-imaging versnellingsfactor. Slideconnect of directconnect elimineren antennekabelproblemen. Uitlezing antennes over 204 kanalen en de antennes worden naadloos gecombineerd. - Het intelligent, volledig geautomatiseerd beveiligings- en herstelmechanisme dat specifiek ontwikkeld is voor MRI systemen met Heliumarme technologie. Het doel is maximale uptime, zonder onmiddellijke tussenkomst van een CSE/Service engineer. Bestaat uit continue monitoring van het systeem, automatische en gecontroleerde ramp-down en automatische en gecontroleerde ramp-up en dit alles zonder menselijke interactie met als voordeel minimale klinische downtime. Omwille van bovenstaande redenen en bij gebrek aan gelijkwaardige oplossingen bij andere fabrikanten/aanbieders, willen wij de MAGNETOM Flow.Elite van de firma Siemens Healthcare NV aankopen en laten installeren in ons ziekenhuis. Er zal een wachttermijn van minstens 10 dagen gerespecteerd worden alvorens de opdracht te sluiten. Indien wij binnen deze wachttermijn geen schriftelijke (per aangetekende zending en/of per e-mail naar aankoop@yperman.net) kennisgeving ontvangen, zullen wij de procedure verder zetten De gunningsbeslissing is genomen op 19/03/2026.
Interne identificatiecode: 2026/018
Type procedure: Onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande oproep tot mededinging
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 33100000 Medische apparatuur
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Titel: 2026/018 - 1
Beschrijving: Het Jan Yperman Ziekenhuis is een modern, hoogtechnologisch ziekenhuis met 532 bedden, waar 1.400 medewerkers en 162 artsen elke dag het beste van zichzelf geven voor hun patiënten. De schaal van het ziekenhuis maakt het mogelijk gespecialiseerde zorg op topniveau aan te bieden, en tegelijk warm en overzichtelijk te blijven, op mensenmaat. Het Jan Yperman ziekenhuis wenst een vervanging (incl. overname) van haar huidige MRI-systeem met bijhorend onderhoud die het toelaat om deze hoogtechnologisch zorg te realiseren. Implementatie najaar 2026. Als Jan Yperman Ziekenhuis kiezen we voor een nieuw innovatief en future proof 1,5 T MRI systeem met helium-arm ontwerp om onze MRI dienst te laten excelleren met consistente hoge beeldkwaliteit en hoge throughput. Technische ondersteuning 24h24 7/7 Nederlandstalig. Opleiding verpleegkundigen in hun moedertaal zijnde Nederlands, alle MR applicatiespecialisten en MR service ingenieurs beheersen het Nederlands; noodzakelijk voor kwaliteitsvolle uitbating van de dienst. Het gekozen systeem onderscheidt zich door geïntegreerde sensortechnologie, geavanceerde shimming, compacte magneetconstructie en energie efficiënte werking: Patiënt/Operator gerelateerd element: - Intelligente Contourcoils met ingebouwde autopositie sensoren, ingebouwde contactloze respiratiesensor en beatsensor (ECG loos MRI cardio) zorgen voor een meer consistente en snellere onderzoeken zowel voor operator als voor de patiënt. Dankzij deze technologie kan er een hogere patiënt-throughput bekomen. - Een geïntegreerd kabelloze soundsysteem in de head/Neck coil zorgt voor een consistente betere én snellere positionering van de ptn o.a door de efficiënte communicatie met de patiënt bv ademhalingscommando’s. - Geïntegreerde Shim : automatisch optimalisatie van het magnetisch veld voor elke individuele patiënt, onafhankelijk van de (eventueel uitdagende) anatomie zoals Head/Neck (ingebouwde shim in de coil), Voet/Enkel, … - Het korte ontwerp van de magneet <1m50 en volledig systeem <1m70cm (cover to cover) in combinatie met de brede opening van 70 cm en ontbreken van quenchbuis, geven een visueel meer open scanner wat patiënten meer op hun gemak stelt en uiteindelijk leidt tot consistente betere beeldkwaliteit. Combinatie van de eerste 3 elementen laat ons toe de workflow met 1 druk op de knop uit te voeren wat niet alleen makkelijker is voor operator en sneller voor patiënt maar vooral meer consistent: minder operator afhankelijk, minder patiënt afhankelijk, meer patiëntvriendelijk en meer consistent reproduceerbaar zowel interoperator als over verschillende tijdspunten. ESG specificaties: - De opbouw zonder quenchbuis past in het concept van de heliumarme (0.7l He) technologie dit in combinatie met een lichte magneet van 2.2 ton. Deze lichte magneet betekent minder trillingen op de vloerplaat. - Er is maximaal ingezet op het vermijden van verspilling van het zeldzame element Helium. - Eco Gradient Mode om de gradientversterker automatisch uit te schakelen wanneer de tafel in home positie staat en het systeem inactief is (>10 minuten) wat kan leiden tot 7% energiebesparing - De intelligente sturing van de koelingscyclus van de magneet met actieve uitschakeling van de cold head compressor tijdens niet productieve periodes met een mogelijkse energiebesparing tot 12%. - System Timer met automatische opstart en shutdown van het MR systeem, zodat het toestel klaarstaat wanneer nodig, maar geen energie verspilt buiten gebruik is ESG proof. Technische specificaties: Onderstaand kenmerken laten toe een optimale beeldkwaliteit te halen zowel detail in resolutie, snededikte en in plane voxel in 2D, zowel als isotrope high res 3D TSE als DWI/EPI zonder verlengde TR/TE of enforced cool down: - Gradientsterkte: • Max. eff. Amplitude 78mT/m en Max. eff. Slewrate 346 T/m/S met een stijgtijd van 225 microsiemens • waterkoeling coil/ waterkoeling versterker (100% duty cycle 3 assen max belasting simultaan) ; • Actieve afscherming ; extreem lage eddycurrents ( < 1 mG/cm (is ongeveer gelijk aan 0,0001 mT/m) • Gradientversterker max (per as) simultaan 900A, 2250V en 2,14 MW MVA. - Antennes met hoogste spoeldensiteit en G-factor faciliteren hoge parallel-imaging versnellingsfactor. Slideconnect of directconnect elimineren antennekabelproblemen. Uitlezing antennes over 204 kanalen en de antennes worden naadloos gecombineerd. - Het intelligent, volledig geautomatiseerd beveiligings- en herstelmechanisme dat specifiek ontwikkeld is voor MRI systemen met Heliumarme technologie. Het doel is maximale uptime, zonder onmiddellijke tussenkomst van een CSE/Service engineer. Bestaat uit continue monitoring van het systeem, automatische en gecontroleerde ramp-down en automatische en gecontroleerde ramp-up en dit alles zonder menselijke interactie met als voordeel minimale klinische downtime. Omwille van bovenstaande redenen en bij gebrek aan gelijkwaardige oplossingen bij andere fabrikanten/aanbieders, willen wij de MAGNETOM Flow.Elite van de firma Siemens Healthcare NV aankopen en laten installeren in ons ziekenhuis. Er zal een wachttermijn van minstens 10 dagen gerespecteerd worden alvorens de opdracht te sluiten. Indien wij binnen deze wachttermijn geen schriftelijke (per aangetekende zending en/of per e-mail naar aankoop@yperman.net) kennisgeving ontvangen, zullen wij de procedure verder zetten De gunningsbeslissing is genomen op 19/03/2026.
Interne identificatiecode: 1