207785-2023 - MededingingNederland-Vught: Snoeien van bomen
Aankondiging van een opdracht
Diensten
Rechtsgrond:
Richtlijn 2014/24/EU
II.1.
Omvang van de aanbesteding
II.1.1.
Benaming
Onderhoud bomen gemeente Vught
Referentienummer: BIZOB-2023-VUG-MGO-00083
II.1.2.
CPV-code hoofdcategorie
77341000 Snoeien van bomen
II.1.4.
Korte beschrijving
Het totale bomenareaal van de gemeente Vught is ca. 26.000 stuks bomen.
De werkzaamheden bestaan in hoofdzaak uit:
a. Uitvoeren boomveiligheidscontrole en onderhoudsinventarisatie bomen (vaststellen 0-situatie)
b. Uitvoeren boomveiligheidscontrole en onderhoudsinventarisatie bomen (3-jarige cy-clus)
c. Uitvoeren jaarlijkse inspectie van bomen
d. Uitvoeren boomveiligheidsonderzoek (BVO)
e. Snoeiwerkzaamheden aan bomen
f. Digitaal registreren van uitgevoerde werkzaamheden
g. Uitvoeren van bijkomende werkzaamheden
II.1.5.
Geraamde totale waarde
Waarde zonder btw: 1 600 000,00 EUR
II.1.6.
Inlichtingen over percelen
Verdeling in percelen: neen
II.2.
Beschrijving
II.2.2.
Aanvullende CPV-code(s)
77300000 Tuinbouwdiensten
II.2.4.
Beschrijving van de aanbesteding
De werkzaamheden worden uitgevoerd voor de gemeente Vught. Op het gebied van de werkzaamheden is er sprake van samenvoeging, omdat het gaat om boomveiligheidscontroles en onderhoudswerkzaamheden. Beide werkzaamheden zijn nauw aan elkaar verbonden. Het overgrote deel van de marktpartijen kunnen beide werkzaamheden binnen hun normale bedrijfsvoering uitvoeren, waardoor de samenvoeging de markt niet beperkt. Daarnaast is de omvang van de opdracht niet van dien aard dat deze te groot is om uit te laten voeren door reguliere MKB bedrijven. Kleinere partijen kunnen samen met een andere partij inschrijven of als onderaannemer fungeren. De opdracht wordt derhalve niet verdeeld in percelen. Dit zou leiden tot sub-optimalisatie, daardoor tot inefficiëntie, met als gevolg hogere kosten en een hogere personeelsinzet aan de zijde van de gemeente voor afstemming en controles. Dit alles is niet in het belang van de gemeente. Daarnaast wordt er een aanzienlijke bijdrage van de aannemer verwacht bij de totstandkoming van het boombeheer beleidsplan, waarbij beide disciplines moeten worden betrokken.
De overeenkomst wordt aangegaan voor een periode van vier kalenderjaren (2023 tot en met 2026).