209942-2024 - Vooraankondiging onderhandse gunning
Nederland – Diensten voor hoger onderwijs – Onderwijsroute HBO/ WO (taalschakeltraject)
Aankondiging in geval van vrijwillige transparantie vooraf
Diensten
2. Procedure
Procedure
Titel: Onderwijsroute HBO/ WO (taalschakeltraject)
Beschrijving: De aanbestedende dienst gemeente Breda, tevens penvoerder van de regiogemeenten West-Brabant bestaande uit De Brabantse Wal, Hart van West-Brabant, gemeente Altena, gemeente Oosterhout, gemeente Drimmelen en gemeente Geertruidenberg, heeft het voornemen om de opdracht voor de Onderwijsroute hbo/ wo te gunnen aan het samenwerkingsverband tussen Tilburg University en Fontys Hogeschool. Hiertoe zal de aanbestedende dienst alvorens de gunning van de opdracht de procedure “aankondiging in geval van vrijwillige transparantie vooraf” volgen. Het doel van deze Onderwijsroute is om statushouders een taalschakeldiploma te laten behalen, zodat zij klaar zijn om door te stromen naar een vervolgopleiding op hbo- of wo-niveau. Daarnaast wordt er aandacht besteed aan het vergaren van kennis over de Nederlandse maatschappij, zodat statushouders volwaardig kunnen deelnemen aan de samenleving en streven naar een hoge mate van zelfstandigheid. De Onderwijsroute is een fulltime opleiding. In onze prognoses voor de Onderwijsroute gaan wij uit van een in totaal geschatte jaarlijkse instroom van 40 statushouders. Dit betreft het totaal van de deelnemende gemeenten. Het werkelijke aantal instroom is echter niet te voorspellen. Deze instroom wordt verder opgesplitst in de hbo- en wo-route. Het is echter ook niet mogelijk om op voorhand exact te voorspellen hoeveel statushouders zullen instromen op de hbo-route of de wo-route. De Onderwijsroute hbo/ wo is een gestructureerd leertraject dat resulteert in het behalen van een taalschakeldiploma. Dit diploma stelt inburgeraars in staat om door te stromen naar een reguliere voltijd hbo- of wo-opleiding aan een erkende hogeschool of universiteit. Aan de uitvoering van de Onderwijsroute zijn voorwaarden verbonden, waaronder dat de route alleen mag worden verzorgd door een instelling met diplomaerkenning volgens de Wet Educatie Beroepsonderwijs en volgens de eindtermen zoals benoemd in de gewijzigde regeling “Regeling digitale vaardigheden educatie 2018” en de regeling “Regeling eindtermen educatie 2013”. In de regio West-Brabant zal alleen de samenwerkende onderwijsinstellingen Tilburg University en Fontys Hogeschool voldoen aan de gestelde voorwaarden. Dat betekent dat er geen andere partijen zijn die de dienstverlening met betrekking tot de Onderwijsroute hbo/ wo kunnen verzorgen en doordat er geen concurrentie is binnen de regio West-Brabant gaat de aanbestedende dienst ervan uit dat deze procedure zal uitwijzen dat de mededinging ontbreekt.
Interne identificatiecode: -
Type procedure: Onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande oproep tot mededinging
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 80300000 Diensten voor hoger onderwijs
5. Perceel
Perceel: LOT-0000