211174-2024 - Resultaat
België – Technische advies- en raadgevingsdiensten – Opmaak van een gemeentelijk beleidsplan inclusief plan MER
Aankondiging van een gegunde opdracht of concessie – standaardregeling
Diensten
2. Procedure
Procedure
Titel: Opmaak van een gemeentelijk beleidsplan inclusief plan MER
Beschrijving: Het gemeentelijk ruimtelijk structuurplan Turnhout werd goedgekeurd in 2008. Hoewel de ruimtelijke principes en de visie uit dit structuurplan nog steeds relevant zijn, is een herziening van onze visie op ruimte nodig. Deze herziening dient om de huidige maatschappelijke en klimatologische uitdagingen te integreren en de verdere groei en ontwikkeling van de stad op een duurzame en slimme manier aan te pakken. Het beleidsplan ruimte Turnhout (BRT) wordt een nieuw kader dat de ruimtelijk ontwikkeling van de stad voor de komende jaren zal sturen. In een strategische visie wordt de gewenste ruimtelijke ontwikkeling op lange termijn vastgelegd. Daarbij zijn de rol van de stad in de (grens)regio, het functioneren van het stedelijk gebied en de stad zelf, met de onderlinge relaties tussen deelgebieden en functies onder andere te koppelen aan demografische, economische, maatschappelijke, ecologische, klimaat- en mobiliteitsontwikkelingen. De bestaande toestand en zijn geschiedenis zijn vertrekpunten voor de visie. Voor 3 nader te bepalen thema’s zal deze visie vervolgens worden vertaald in beleidskaders waarin de ruimtelijke keuzes voor de middellange termijn concreter worden benoemd. Het beleidsplan ruimte vormt een groeiend beleidsplan. Beleidskaders moeten in een latere fase op eenvoudige wijze kunnen worden toegevoegd of bijgestuurd. Voor stad Turnhout is het zeer belangrijk dat de beleidskaders concreet en realiseerbaar zijn. Samen met het beleidsplan ruimte wordt een strategisch plan-MER opgemaakt dat de potentiële milieueffecten van het beleidsplan ruimte in kaart brengt en erover waakt dat de algemene integrale impact positief is en negatieve effecten vermeden worden of geminimaliseerd door milderende maatregelen. De opdracht is zowel methodologisch, procesmatig als inhoudelijk. We vragen ook uitdrukkelijk ondersteuning bij het uitzetten van een communicatie- en participatietraject.
Interne identificatiecode: PPP06V-2107/4170/2023089
Type procedure: Openbaar
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 71318000 Technische advies- en raadgevingsdiensten
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Beschrijving: Opmaak van een gemeentelijk beleidsplan inclusief plan MER
Interne identificatiecode: 2023089