220578-2026 - Resultaat
Nederland – Advies inzake efficiënt energiegebruik – Energieloket gemeente Hoeksche Waard
Aankondiging van een gegunde opdracht of concessie – lichte regeling
Diensten
2. Procedure
Procedure
Titel: Energieloket gemeente Hoeksche Waard
Beschrijving: De opdracht betreft een dienst in overeenstemming met de Aanbestedingswet 2012 en omvat in hoofdzaak het sluiten van een overeenkomst voor twee percelen: Met het Energieloket (Perceel 1) wil de Aanbestedende Dienst inwoners laagdrempelig, onafhankelijk en concreet ondersteunen, door hen te voorzien van duidelijke informatie, gericht advies en waar mogelijk directe doorverwijzing naar uitvoerende partijen. Met de inzet van middelen uit het NIP (Perceel 2) wordt een collectieve aanpak gefaciliteerd, gericht op het isoleren van slecht geïsoleerde woningen. Hierbij wordt gewerkt met praktische ontzorging en aantrekkelijke uitvoeringsvoorwaarden, zodat deelname voor woningeigenaren zowel haalbaar als aantrekkelijk wordt gemaakt. Beide percelen dragen bij aan het versnellen van de energietransitie en het realiseren van gemeentelijke duurzaamheidsdoelen, met extra aandacht voor het tegengaan van energiearmoede en het verlagen van woonlasten. De hoeveelheden en omvang is omschreven in het Beschrijvend document.
Interne identificatiecode: Z/25/289713
Type procedure: Openbaar
Belangrijkste kenmerken van de procedure: Openbare procedure voor de gehele markt.
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 71314300 Advies inzake efficiënt energiegebruik
Aanvullende classificatie (cpv): 45320000 Isolatiewerkzaamheden, 66100000 Diensten op het gebied van banken en investeringen, 71241000 Haalbaarheidsstudie, adviesverlening, analyse, 71314000 Energie en aanverwante diensten, 71318000 Technische advies- en raadgevingsdiensten, 72222300 Diensten in verband met informatietechnologie, 79416000 Public relationsdiensten
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Titel: Energieloket
Beschrijving: Omvat de inrichting, uitvoering en het beheer van een onafhankelijk Energieloket voor de gemeente Hoeksche Waard. Het Energieloket heeft tot doel inwoners te informeren, adviseren en begeleiden bij het verduurzamen van hun woning, via zowel digitale als persoonlijke dienstverlening. De totale omvang van Perceel 1 – Energieloket bedraagt € 150.000,- exclusief btw. Verwacht wordt dat het Energieloket gedurende de looptijd een substantieel aantal inwoners informeert en adviseert, zowel digitaal als via persoonlijke contactmomenten (telefonisch, op locatie of aan huis). Naast individuele vragen wordt het loket ingezet voor de ondersteuning van gemeentelijke campagnes, wijkgerichte aanpakken en – waar relevant – collectieve inkoopacties. Het aantal contactmomenten kan fluctueren afhankelijk van beleid, campagnes en seizoensinvloeden. Het streven is dat elk huishouden binnen de gemeente Hoeksche Waard de website van het Energieloket bezoekt gedurende de looptijd van de opdracht.
Interne identificatiecode: 1
Aanvullende classificatie (cpv): 71241000 Haalbaarheidsstudie, adviesverlening, analyse, 71314000 Energie en aanverwante diensten, 72222300 Diensten in verband met informatietechnologie, 79416000 Public relationsdiensten
Opties:
Beschrijving van de opties: De initiële looptijd van de Overeenkomst is drie (3) jaar, waarna de Overeenkomst maximaal één (1) maal verlengd kan worden voor de duur van twaalf (12) maanden. Na afloop van deze looptijd eindigt de Overeenkomst van rechtswege.
Perceel: LOT-0002
Titel: Uitvoering NIP-gelden
Beschrijving: Omvat de uitvoering van de gemeentelijke aanpak in het kader van het Nationaal Isolatie Programma (NIP). Deze aanpak richt zich op het isoleren van slecht geïsoleerde woningen via een collectieve inkoopactie, inclusief het beheren en uitbetalen van subsidiegelden, kwaliteitsborging en nazorg. De totale omvang van Perceel 2 – Uitvoering NIP-gelden bedraagt € 1.500.000,- exclusief btw. De uitvoering van het NIP is gericht op het isoleren van circa 4.400 slecht geïsoleerde woningen van particuliere eigenaar-bewoners. Het aantal te isoleren woningen wordt mede bepaald door de beschikbare NIP-subsidie en aanvullende gemeentelijke middelen. Het gaat naar verwachting om honderden woningen gedurende de looptijd van de opdracht. De Ondernemer is verantwoordelijk voor de volledige uitvoering, inclusief werving, technische uitvoering, subsidieafhandeling, kwaliteitsborging en nazorg. Het streven is om 1.000 unieke aanvragen per jaar te verwerken.
Interne identificatiecode: 2
Belangrijkste classificatie (cpv): 71314000 Energie en aanverwante diensten
Aanvullende classificatie (cpv): 45320000 Isolatiewerkzaamheden, 66172000 Afhandelen van financiële transacties en clearingsdiensten, 79416200 Advies inzake public relations