246347-2017 - ResultaatBelgië-Gent: IT-diensten: adviezen, softwareontwikkeling, internet en ondersteuning
Aankondiging van een gegunde opdracht
Diensten
Richtlijn 2004/18/EG
II.1.
Beschrijving
II.1.1.
Benaming
Kandidatuurstelling: opzetten van een structureel publiek privaat partnership (PPP of P3) gericht op de ondersteuning van FARYS bij de verdere uitbouw van een gericht marktaanbod onder het merk CREAT, op het vlak van ICT-hardware (CREAT|ICT-hardware).
II.1.2.
Type opdracht en plaats van uitvoering of levering
Dienstencategorie nr 7: Computer- en aanverwante diensten
NUTS-code BE Belgique / België
II.1.4.
Korte beschrijving van de opdracht of de aankoop/aankopen
Gemeenten, steden en diverse publieke en maatschappelijk relevante operatoren, zoals ook scholen, ziekenhuizen en verzorgingsinstellingen, worden zowel operationeel als financieel geconfronteerd met steeds meer, enerzijds wettelijk of decretaal toegewezen en anderzijds maatschappelijk relevante uitdagingen. Ondersteuning hierbij samen organiseren, helpt niet alleen focussen op de kerntaken. Het kan ook een antwoord bieden op het toenemend tekort aan gespecialiseerde medewerkers en tegelijk aan deze service zuinig en toch effectief invulling geven. Dergelijke samenwerking wordt door de hogere overheid daarom ook gepromoot.
De business unit CREAT van FARYS vond hierin haar ontstaansreden. Het antwoord slaat duidelijk aan. Inmiddels werkt FARYS samen met meer dan 175 partners.
FARYS wil de dienstverlening versneld uitbouwen tot een totaalaanbod, met het potentieel alle actoren, gebonden door de wetgeving overheidsopdrachten, volledig en op maat te ondersteunen bij de uitvoering van hun kerntaken.
Met dit doel wordt actief op zoek gegaan naar (private) partners die het aanbod van CREAT kunnen verrijken. Met hen wordt een structureel Publiek Privaat Partnership (PPP of P3) opgezet.
CREAT ambieert aan de samenwerking invulling te geven in diverse domeinen. In voorliggend dossier is ICT-hardware (CREAT|ICT-hardware) aan de orde.
Rekening houdend met de voorliggende vragen van (mogelijke) vennoten, inzake ICT-dienstverlening wordt een totale servicelijn inzake „ICT-hardware” in de brede zin van het woord opgezet.
Deze servicelijn omvat onder meer volgende activiteitengroepen, gegroepeerd in 2 clusters:
Cluster I:
1. Het uitvoeren van een audit welke een kritische analyse van bestaande ICT-hardwareplatformen omvat.
2. De studie en (behoeften)analyse voor de implementatie van nieuwe ICT-hardwareplatformen of van belangrijke wijzigingen aan de bestaande ICT-hardwareplatformen.
3. Het uittekenen van de architectuur om een ontwikkelingsproject (roadmap) te realiseren teneinde via een geïntegreerde oplossing aan de gewenste ICT-behoeften invulling te geven.
4. Het leveren, installeren, onderhouden en/of beheren (inclusief contractbeheer) van een volledig gamma van sectorgerelateerde ICT-hardware, bijhorende besturingssoftware en standaard administratieve toepassingen, afgestemd op de specifieke noden en rekening houdend met de technologische evoluties in het algemeen (bv. oplossing voor operatiekwartier, …).
5. Het bouwen van oplossingen tot en met het testen en de implementatie van nieuwe ICT-hardwareplatformen of aanpassingen aan bestaande ICT-hardwareplatformen volgens erkende methodologieën (bv. unified communication oplossingen, ...).
6. Het uitvoeren van een security audit teneinde de security risico's in kaart te brengen.
7. Het voorzien in security services d.m.v. het proactief beheren van de (bestaande en toekomstige) ICT-assets ter bescherming tegen bedreigingen van de cyberveiligheid (netwerken, applicaties, data) en dit volgens de vigerende wet- en regelgeving ter zake.
8. Het voorzien van onderhoud en support alsook het beheersbaar houden van de ICT-kosten door een optimaal beheer van de reeds bestaande ICT-hardwareplatformen en rekening houdend met het specifieke bedrijfsplan.
9. Het vervullen van de rol van een Managed Service Provider op het vlak van werkplekondersteuning, incl. helpdesk.
10. Het aanbieden van Managed Services op het vlak van (bestaande en toekomstige) ICT-hardware (o.a. servers, datarooms, …).
11. Het aanbieden van Cloud Services voor infrastructuur (IAAS), platforms (PAAS) en desgevallend software (SAAS).
De inschrijver voor cluster I is bereid, indien gewenst, de totale verantwoordelijkheid voor de ICT-hardwareplatformen op te nemen.
Voor de activiteiten in cluster 1 dient het merendeel van de prestaties ter plaatse bij de klant uitgevoerd te worden en in de voertaal van de klant (hoofdzakelijk Nederlands en/of Frans).
Cluster II:
1. Het aanbieden van een ruim en up-to-date aanbod van diverse hardware voor de werkplek (desktops, laptops/notebooks, beeldschermen, beamers, rand-apparatuur…) en diverse infrastructuurcomponenten (bv. switchen, routers, servers, ...) via een e-platform of online besteltool.
2. Het aanbieden van een ruim en up-to-date aanbod van diverse aan de hardware inherente software en bijhorende product gebonden diensten zoals de aankoop en/of huur van licenties via een e-platform / online besteltool.
3. Het aanbieden van geschikte en ervaren ICT-profielen voor snelle interventies, kleine projecten en bijhorende product gebonden diensten.
4. Het aanbieden van geschikte en ervaren ICT-profielen voor detachering (voor langere termijn opdrachten).
5. Het voorzien in een ruim aanbod van opleidingen m.b.t. courante en specifieke toepassingen (bv. Office voor beginners, gevorderden, ...) evenals op maat gemaakte opleidingen en dit onder verschillende leervormen (groepsleren, klassikaal, e-learning, …).
Via deze marktconsultatie worden voor cluster I, voor zover het aantal geschikte offertes voldoende groot is, ten minste drie (3) partners aangetrokken, die toelaten aan de portfolio van activiteitengroepen maximaal invulling te geven. Voor cluster II wordt er maximaal 1 partner per activiteitengroep aangetrokken. Aan 1 partner kunnen evenwel meerdere activiteitengroepen toegewezen worden.
II.1.5.
CPV-code(s)
72000000 IT-diensten: adviezen, softwareontwikkeling, internet en ondersteuning, 30200000 Computeruitrusting en -benodigdheden
II.1.6.
Inlichtingen over de Overeenkomst inzake overheidsopdrachten (GPA)
II.2.
Totale waarde van de opdracht/het perceel
II.2.1.