2. Procedure
Procedure
Titel: EA Ondersteunen bij het opstellen van milieueffectrapportages en gerelateerde producten voor energieprojecten
Beschrijving: De ontwikkeling van energie-infrastructuur, -projecten en -programma’s zoals windparken op zee, aansluiting van windparken op zee, netverbindingen op land, waterstofprojecten en CCUS-projecten vereist het vooraf opstellen van een milieueffectrapportage (MER). Om opdrachten voor het opstellen van deze MER’s, inclusief in sommige gevallen een aantal gerelateerde producten (zie hieronder), sneller en doelmatiger aan te kunnen besteden wordt dit raamcontract opgesteld. De basis voor de raamovereenkomst is het opstellen van milieueffectrapportages voor energieprojecten en -programma’s. De verwachte opdrachtwaarde van deze Raamovereenkomst is €40.000.000,- exclusief btw. Op basis van de recente ervaringen, waaruit is gebleken dat het aantal maar ook de omvang van de onderliggende opdrachten lastig te voorzien zijn, houdt opdrachtgever rekening met een gemiddelde jaarlijkse opdrachtwaarde van € 10.000.000,- exclusief btw. Door eerdere ervaringen vanuit de raamovereenkomst milieueffectrapportages als ook de algemene marktwerking waarbij de kosten stijgen en de inflatie is toegenomen zal in de aanbesteding de verwachte opdrachtwaarde maximaal (+20%) worden opgehoogd ten opzichte van de huidige raming van de opdrachtwaarde. De maximale opdrachtwaarde wordt daarmee €48.000.000,- exclusief btw. Of de geraamde of maximale waarde geheel ingezet gaat worden is afhankelijk van het aantal en type opdrachten dat uitgezet gaat worden. Inschrijvers dienen er rekening mee te houden dat de daadwerkelijke afname hoger of lager dan de geraamde waarde kan uitvallen, echter nooit meer dan de maximale waarde.
Interne identificatiecode: 202402091
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 71313400 Milieueffectbeoordeling voor bouwwerkzaamheden
5. Perceel
Perceel: LOT-0000
Titel: Ondersteunen bij het opstellen van milieueffectrapportages en gerelateerde producten voor energieprojecten
Interne identificatiecode: 1
Opties:
Beschrijving van de opties: optie tot verlenging van maximaal 1 jaar.