261307-2024 - Mededinging
België – Dienstverlening op het gebied van architectuur, bouwkunde, civiele techniek en inspectie – Raamovereenkomst studieopdrachten voor bouwkunde, gebouwtechnieken en stabiliteit
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Diensten
2. Procedure
Procedure
Titel: Raamovereenkomst studieopdrachten voor bouwkunde, gebouwtechnieken en stabiliteit
Beschrijving: Voorwerp van deze diensten: Raamovereenkomst voor allerhande studieopdrachten in het kader van bouwkunde en architectuur, gebouwtechnieken, stabiliteit. De dienst Patrimonium & Facility heeft occasioneel ondersteuning nodig voor het ontwerp en de opvolging van diverse projecten. Dit kan gaan over (niet-limitatief en louter informatief): - een ontwerpvraag van een specifieke detaillering (bv. aansluiting buitenschrijnwerk, berekening metalen ligger, haalbaarheidsstudie technieken, etc.); - het ontwerp, de omgevingsvergunningsaanvraag en de opvolging van bouwwerken in zijn geheel (bv. verbouwing van enkele klaslokalen, etc.). De opdracht heeft een looptijd van 48 kalendermaanden. Deze overheidsopdracht beoogt het sluiten van een raamovereenkomst met één deelnemer per perceel. De sluiting van deze overeenkomst doet ten aanzien van de opdrachtnemer geen exclusiviteitsrecht ontstaan voor het uitvoeren van opdrachten zoals omschreven in dit bestek. De opdracht is opgedeeld in 5 percelen: - Perceel 1: Bouwkunde / Architectuur - Perceel 2: Gebouwtechnieken - Perceel 3: Stabiliteit - Perceel 4: Omgevingsaanleg - Perceel 5: Werken in regie Meer details leest u in de technische bepalingen. Plaats van uitvoering: grondgebied van het lokaal bestuur Edegem.
Interne identificatiecode: PPP008-267/4058/2024-095
Type procedure: Openbaar
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 71000000 Dienstverlening op het gebied van architectuur, bouwkunde, civiele techniek en inspectie
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Titel: Bouwkunde / architectuur
Beschrijving: Deze opdracht heeft tot doel om een extern consultant of (studie)bureau aan te stellen die deskundige ondersteuning kan bieden gedurende de verschillende ontwerpfasen van uiteenlopende bouwkundige projecten, zowel voor renovatie/herinrichting als nieuwbouw. Deze bouwkundige werken zullen in de meeste gevallen eveneens een gedeelte technieken en een gedeelte stabiliteit omvatten, die echter steeds ondergeschikt zijn aan de bouwkundige opdracht (bv. verwarmingsinstallatie, ventilatiesysteem, SWW-systeem met douches,…). Gezien de samenhang hiertussen is coördinatie tussen deze disciplines onontbeerlijk en kunnen dergelijke gecombineerde studies als 1 geheel worden afgeroepen. De studie en ontwerp hieromtrent zijn inbegrepen in de overeenkomstige erelonen.
Interne identificatiecode: 2024-095
Aanvullende classificatie (cpv): 71200000 Dienstverlening op het gebied van architectuur en dergelijke, 71210000 Architectonische adviezen, 71220000 Maken van bouwkundige ontwerpen, 71221000 Diensten door architectenbureaus voor gebouwen, 71222000 Diensten door architectenbureaus voor buitenvoorzieningen, 71222100 Karteringsdiensten voor stedelijke gebieden, 71222200 Karteringsdiensten voor plattelandsgebieden, 71223000 Diensten door architectenbureaus voor uitbreidingsverbouwingen, 71230000 Organisatie van een architectenprijsvraag, 71240000 Dienstverlening op het gebied van architectuur, bouwkunde en planning, 71241000 Haalbaarheidsstudie, adviesverlening, analyse, 71242000 Project- en ontwerpvoorbereiding, kostenraming, 71243000 Ontwerpplannen (systemen en integratie), 71244000 Kostenberekening en -bewaking, 71245000 Plannen ter goedkeuring, werktekeningen en specificaties, 71246000 Bepalen en opsommen van hoeveelheden in de bouw, 71247000 Toezicht op bouwwerkzaamheden, 71248000 Toezicht op plannen en documentatie, 71250000 Dienstverlening van architecten en bouwkundigen, en controles, 71251000 Architecten- en bouwinspectiediensten, 71520000 Toezicht op uitvoering van de bouw, 71521000 Toezicht op de bouwplaats
Perceel: LOT-0002
Titel: Gebouwtechnieken
Beschrijving: Deze opdracht heeft tot doel om een extern consultant of (studie)bureau aan te stellen die deskundige ondersteuning kan bieden bij verschillende projecten inzake nieuwbouw, renovaties en noodzakelijke vervangingen van technische installaties. In dit geval dient de opdrachtnemer, in voorkomend geval, ook te kunnen instaan voor een beperkte bouwkundige opdracht (zoals bv. een brandcompartimentering, een extra uitgang,…) echter steeds gerelateerd en ondergeschikt aan de technische opdracht. De inschrijver verzorgt de studies van de technische installaties binnen een project volgens de vigerende normen en gebaseerd op het “best beschikbare technieken” principe en conform de geldende ERP (Europees) en EPN-richtlijnen (Energieprestatieregelgeving).
Aanvullende classificatie (cpv): 71330000 Diverse technische dienstverlening, 71331000 Technische dienstverlening op het gebied van boorspoeling, 71332000 Geotechnische diensten, 71333000 Werktuigbouwkundige diensten, 71334000 Werktuigbouwkundige en elektrotechnische diensten, 71335000 Technische onderzoeken, 71336000 Diensten voor technische ondersteuning, 71337000 Technische dienstverlening op het gebied van corrosie, 71320000 Technische ontwerpdiensten, 71321000 Technische ontwerpdiensten voor mechanische en elektrische installaties voor gebouwen, 71321100 Diensten voor bouweconomie, 71321200 Ontwerpen van verwarmingssysteem, 71321300 Adviesdiensten voor loodgieterswerk, 71321400 Adviesdiensten voor ventilatie, 71322000 Technische ontwerpen voor constructie van civieltechnische werken, 71322100 Diensten voor het uittrekken van hoeveelheden voor civieltechnische installaties, 71322200 Ontwerpen van pijpleidingen, 71322300 Brugontwerpdiensten, 71322400 Damontwerpdiensten, 71322500 Technische ontwerpen van verkeersinstallaties, 71323000 Technisch ontwerpen voor bedrijfsprocessen en -productie, 71323100 Ontwerpen van elektriciteitssystemen, 71323200 Ontwerpen van installaties, 71324000 Diensten voor het uittrekken van hoeveelheden, 71325000 Ontwerpen van fundering, 71326000 Aanvullende bouwdiensten, 71327000 Ontwerpen van draagconstructies, 71328000 Berekenen van draagconstructieontwerpen, 71310000 Adviezen inzake techniek en bouw, 71311000 Adviezen inzake bouwkunde, 71311100 Ondersteunende diensten voor bouwkunde, 71311200 Adviezen inzake transportsystemen, 71311210 Adviezen inzake wegenbouw, 71311220 Dienstverlening voor wegenbouwtechniek, 71311230 Dienstverlening voor spoorwegenbouwtechniek, 71311240 Dienstverlening voor luchthavenbouwtechniek, 71311300 Adviezen inzake infrastructuur, 71312000 Bouwkundig advies, 71313000 Advies inzake milieutechniek, 71313100 Advies inzake bestrijding van geluidsoverlast, 71313200 Advies inzake geluidsisolatie- en akoestiek-projecten, 71313400 Milieueffectbeoordeling voor bouwwerkzaamheden, 71313410 Risicobeoordeling voor bouwwerkzaamheden, 71313420 Milieunormen voor de bouw, 71313430 Analyse van milieu-indicatoren voor de bouw, 71313440 Milieueffectbeoordelingsdiensten voor de bouw, 71313450 Milieutoezicht voor bouwwerkzaamheden, 71314000 Energie en aanverwante diensten, 71314100 Elektriciteitsdiensten, 71314200 Energiebeheer, 71314300 Advies inzake efficiënt energiegebruik, 71314310 Diensten in verband met warmtetechniek voor gebouwen, 71315000 Technische installaties in gebouwen, 71315100 Advies inzake ruwbouw, 71315200 Bouwadvies, 71315210 Advies inzake bouwdiensten, 71315300 Bouwinspectiediensten, 71315400 Gebouwinspectiediensten, 71315410 Inspectie van ventilatiesysteem, 71316000 Advies inzake telecommunicatie, 71317000 Advies inzake beveiliging en risicobeheersing, 71317100 Advies inzake brand- en explosiebeveiliging en -controle, 71317200 Gezondheids- en veiligheidsdiensten, 71317210 Advies inzake gezondheid en veiligheid, 71318000 Technische advies- en raadgevingsdiensten, 71318100 Diensten in verband met de uitvoering van verlichtings- en daglichtvoorzieningsprojecten, 71319000 Dienstverlening door deskundige getuigen
Perceel: LOT-0003
Titel: Stabiliteit
Beschrijving: De opdrachtnemer staat in voor de stabiliteitsberekening van structuren (zowel staal, beton, hout, metselwerk), funderingstechnieken en bouwputten, terreinverhardingen, grondwerken enz. van zowel bestaande als nieuwe gebouwen en constructies. Deze studie resulteert uiteindelijk in een uitvoeringsdossier met inbegrip van overzichtstekeningen en detailtekeningen, bekistings- en wapeningstechnieken, ramingen, meetstaten en buigstaten.
Aanvullende classificatie (cpv): 71520000 Toezicht op uitvoering van de bouw, 71521000 Toezicht op de bouwplaats, 71320000 Technische ontwerpdiensten, 71321000 Technische ontwerpdiensten voor mechanische en elektrische installaties voor gebouwen, 71321100 Diensten voor bouweconomie, 71321200 Ontwerpen van verwarmingssysteem, 71321300 Adviesdiensten voor loodgieterswerk, 71321400 Adviesdiensten voor ventilatie, 71322000 Technische ontwerpen voor constructie van civieltechnische werken, 71322100 Diensten voor het uittrekken van hoeveelheden voor civieltechnische installaties, 71322200 Ontwerpen van pijpleidingen, 71322300 Brugontwerpdiensten, 71322400 Damontwerpdiensten, 71322500 Technische ontwerpen van verkeersinstallaties, 71323000 Technisch ontwerpen voor bedrijfsprocessen en -productie, 71323100 Ontwerpen van elektriciteitssystemen, 71323200 Ontwerpen van installaties, 71324000 Diensten voor het uittrekken van hoeveelheden, 71325000 Ontwerpen van fundering, 71326000 Aanvullende bouwdiensten, 71327000 Ontwerpen van draagconstructies, 71328000 Berekenen van draagconstructieontwerpen, 71310000 Adviezen inzake techniek en bouw, 71311000 Adviezen inzake bouwkunde, 71311100 Ondersteunende diensten voor bouwkunde, 71311200 Adviezen inzake transportsystemen, 71311210 Adviezen inzake wegenbouw, 71311220 Dienstverlening voor wegenbouwtechniek, 71311230 Dienstverlening voor spoorwegenbouwtechniek, 71311240 Dienstverlening voor luchthavenbouwtechniek, 71311300 Adviezen inzake infrastructuur, 71312000 Bouwkundig advies, 71313000 Advies inzake milieutechniek, 71313100 Advies inzake bestrijding van geluidsoverlast, 71313200 Advies inzake geluidsisolatie- en akoestiek-projecten, 71313400 Milieueffectbeoordeling voor bouwwerkzaamheden, 71313410 Risicobeoordeling voor bouwwerkzaamheden, 71313420 Milieunormen voor de bouw, 71313430 Analyse van milieu-indicatoren voor de bouw, 71313440 Milieueffectbeoordelingsdiensten voor de bouw, 71313450 Milieutoezicht voor bouwwerkzaamheden, 71314000 Energie en aanverwante diensten, 71314100 Elektriciteitsdiensten, 71314200 Energiebeheer, 71314300 Advies inzake efficiënt energiegebruik, 71314310 Diensten in verband met warmtetechniek voor gebouwen, 71315000 Technische installaties in gebouwen, 71315100 Advies inzake ruwbouw, 71315200 Bouwadvies, 71315210 Advies inzake bouwdiensten, 71315300 Bouwinspectiediensten, 71315400 Gebouwinspectiediensten, 71315410 Inspectie van ventilatiesysteem, 71316000 Advies inzake telecommunicatie, 71317000 Advies inzake beveiliging en risicobeheersing, 71317100 Advies inzake brand- en explosiebeveiliging en -controle, 71317200 Gezondheids- en veiligheidsdiensten, 71317210 Advies inzake gezondheid en veiligheid, 71318000 Technische advies- en raadgevingsdiensten, 71318100 Diensten in verband met de uitvoering van verlichtings- en daglichtvoorzieningsprojecten, 71319000 Dienstverlening door deskundige getuigen
Perceel: LOT-0004
Titel: Omgevingsaanleg
Beschrijving: De opdrachtnemer staat in voor het ontwerp van de omgevingsaanleg van diverse locaties met inbegrip van specifieke sportinfrastructuren zoals bijvoorbeeld voetbalvelden (natuurgras, kunstgras), tennisvelden, padel, skatepark,… De opdrachtnemer dient deze locaties op een duurzame, functionele en esthetische wijze (her) aan te leggen met aandacht voor de integrale toegankelijkheid (cf. specifieke mobiliteitsaspecten, brandweereisen, …), onderhoudsvriendelijkheid en budgetcontrole en rekening houdend met de natuurlijke omgeving.
Perceel: LOT-0005
Titel: Werken in regie
Beschrijving: Indien voor opdrachten binnen percelen 1, 2 en 3 (bouwkunde, bouwtechnieken en stabiliteit) geen opmeting/inventarisatie van de bestaande toestand beschikbaar is, zal deze op basis van een aparte specifieke prijsopgave (o.b.v. de opgegeven regieprijzen) worden afgeroepen bij de opdrachtnemer. Het resultaat van de opmeting moet integraal gebruikt kunnen worden in de ontwerpfase door de ontwerper