267802-2026 - Mededinging
Nederland – Advies inzake algemeen management – Strategische en Tactische organisatieadviesdiensten
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Diensten
2. Procedure
Procedure
Titel: Strategische en Tactische organisatieadviesdiensten
Beschrijving: Zie selectieleidraad.
Type procedure: Niet-openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 79411000 Advies inzake algemeen management
Aanvullende classificatie (cpv): 79410000 Advies inzake bedrijfsvoering en management, 79414000 Advies inzake personeelsbeheer
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Titel: Perceel 1 - Strategische organisatieadviesdiensten
Beschrijving: Analyse van strategische vraagstukken en ontwerp van oplossingen, op strategisch niveau, waarbij vaak RvB betrokken is, inclusief de eventuele implementatie van gegeven adviezen. Leveranciers leveren ondersteuning bij het formuleren van langetermijnvisies, strategische koersbepaling en het begeleiden van complexe transformatietrajecten. Naast het ontwikkelen van strategieën kan ook ondersteuning worden geboden bij het realiseren van transformaties en het behalen van concrete resultaten, zoals het realiseren van besparingen of het verhogen van organisatorische wendbaarheid. Voorbeelden van vraagstukken binnen Perceel 1 zijn het leveren van strategisch advies bij het: Ontwikkelen van een meerjarenstrategie voor NS binnen veranderende mobiliteitsmarkten Begeleiden van omvangrijke transformatieprogramma’s met RvB-deelname Strategische scenario-analyse en advisering omtrent toekomstige investeringsbeslissingen Realisatie van kostenbesparingsprogramma’s gekoppeld aan strategische keuzes
Perceel: LOT-0002
Titel: Perceel 2 - Tactische organisatieadviesdiensten
Beschrijving: Analyse van organisatievraagstukken en ontwerp van oplossingen binnen verschillende bedrijfsonderdelen, inclusief de eventuele implementatie van gegeven adviezen. Dit perceel omvat opdrachten met een meer tactisch en soms operationeel karakter, waarbij een conceptueel en strategisch element aanwezig blijft. Betrokkenheid van de RvB is minder frequent en richt zich met name op RvB-1 niveau. De leveranciers ondersteunen NS bij de vertaling van strategie naar uitvoering, bijvoorbeeld in het herontwerpen van organisatiestructuren en besturingsmodellen, procesoptimalisaties en het ontwikkelen van business cases. Ook kan er ondersteuning zijn bij implementatie van nieuwe marktstrategieën of concessies. Voorbeelden van vraagstukken binnen Perceel 2 zijn: Herontwerp van organisatiestructuren binnen een RvB-1 business unit Herijken besturingsmodel (o.a. KPI’s, mandatering, sturingslijnen, overlegstructuren) Bepalen van functies/rollen inclusief taken, bevoegdheden en verantwoordelijkheden op diverse niveaus Procesoptimalisatie rondom (digitaal) klantcontact of operationele prestaties binnen onderhouds- en servicelocaties Opzetten en onderbouwen van business cases voor nieuwe marktinitiatieven of investeringen en eventuele implementatie van nieuwe marktbenaderingen Begeleiden van concessie-implementatie en daardoor samenhangende organisatorische aanpassingen Voor Perceel 2 zal in de Gunningsfase een (aanzienlijk) lager tariefkader gelden dan voor Perceel 1. Het definitieve tariefkader wordt vastgesteld en opgenomen in de Gunningsleidraad en het Prijzenblad. Ter informatie en om Gegadigden in staat te stellen een gedegen economische afweging te maken, geldt voor het hoogste senioriteitsniveau (Partner / > 15 jaar relevante werkervaring) in Perceel 2 een maximaal uurtarief zal worden gehanteerd van circa € 375,- (excl. btw). Aan deze indicatie kunnen geen rechten worden ontleend. Het definitieve plafond wordt vastgesteld in de Gunningsleidraad en kan daarbij binnen een beperkte bandbreedte afwijken van het hierboven genoemde bedrag (omhoog of omlaag).