2. Procedure
Procedure
Titel: Nieuwbouw en renovatie sporthal en MFA De Hongerman - realisatie
Beschrijving: De overeenkomst bestaat uit het realiseren van de gerenoveerde sporthal en MFA De Hongerman volgens de als bijlage 2 toegevoegde slooptekeningen en plattegronden nieuwbouw. Het ontwerp is hierbij uitgewerkt tot een TO. De aannemer is zelf verantwoordelijk voor engineering en uitwerking tot een UO. Het betreft een opdracht voor bouwkundige en installatietechnische werkzaamheden om tot een gerenoveerde sporthal en sloop en nieuwbouw van de sport-ondersteunende faciliteiten en de multifunctionele accommodatie te komen. Deze werkzaamheden vormen uiteindelijk één technisch en economisch geheel. In die zin is er geen sprake van een samengevoegde opdracht. Theoretisch is het mogelijk de opdracht in verschillende percelen te verdelen. Omdat deze werkzaamheden echter een grote technische en organisatorische samenhang kennen, is een verdeling in percelen uitvoeringstechnisch niet wenselijk. Indien de werkzaamheden niet goed op elkaar aansluiten, brengt dit ook het risico van vertraging met zich mee. Ook juridisch gezien is dit niet wenselijk omdat de kwaliteit van het geheel sterk afhankelijk is van de individuele onderdelen. Bij onvoldoende geleverde kwaliteit is het uitermate lastig om te bepalen welke partij de verantwoordelijke partij is. En zolang de verantwoordelijke niet onomstotelijk is aan te wijzen, draait de gemeente als opdrachtgever op voor de hieruit volgende kosten. Een verdeling in percelen brengt tenslotte meer maatschappelijke kosten met zich mee voor de opdrachtgever omdat deze de verschillende werkzaamheden dan moet coördineren. Om deze redenen heeft de opdrachtgever ervoor gekozen om de opdracht niet in verschillende percelen op de markt te brengen maar als één geheel. De toegang tot de opdracht voor het mkb wordt hierdoor niet beperkt doordat het grotendeels generieke werkzaamheden betreft die door het bedrijf zelf, dan wel deels door een onderaannemer kunnen worden uitgevoerd. Hierbij is er één aanspreekpunt voor de gemeente en kan de aannemer samenwerken met de onderaannemers die hem bekend zijn en waarmee in het verleden goede ervaringen zijn opgedaan. Dit is een bekende en veelgebruikte samenwerkingsvorm in deze markt en voor het mkb. De overeenkomst wordt aangegaan voor een periode tot en met de oplevering en acceptatie van het te realiseren gebouw en de daarbij behorende onderhoudstermijn. De overeenkomst staat gepland om in te gaan medio november 2024. Tijdens de selectiefase is deel 00 Algemeen van bijlage 1 Technische omschrijving toegevoegd met hierin de administratieve bepalingen en inkoopvoorwaarden betreffende de opdracht. Daarbij zijn ook de Model Bankgarantie en Uitvoeringsregels SR ZOB toegevoegd aan deze bijlage 1. Van gegadigden wordt verwacht dat zij in deze fase hun vragen omtrent deze documenten stellen zodat deze vastgesteld kunnen worden ten behoeve van de gunningsfase. De complete bijlage 1 Technische omschrijving volgt in de gunningsfase. Indien in de gunningsfase uitgangspunten wijzigen kunnen gegadigden over deze wijzigingen alsnog vragen stellen.
Interne identificatiecode: BIZOB-2023-NUE-DTI-00563
Type procedure: Niet-openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Werken
Belangrijkste classificatie (cpv): 45200000 Volledige of gedeeltelijke bouw- en civieltechnische werkzaamheden
Aanvullende classificatie (cpv): 45110000 Slopen en ontmantelen van gebouwen, en grondverzet, 45111000 Sloopwerkzaamheden, bouwrijp maken en ruimen van bouwterreinen, 45210000 Bouwen van gebouwen, 45212000 Gebouwen voor vrijetijdsbesteding, sport, cultuur, logies en restaurant, 45212200 Bouwen van sportfaciliteiten
5. Perceel
Perceel: LOT-0000