301004-2024 - Mededinging
België – Uitvoeren van studies – Ontwerpstudie Masterplan EDR
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Diensten
2. Procedure
Procedure
Titel: Ontwerpstudie Masterplan EDR
Beschrijving: De reconversie van de EDR site is al jaren aan de gang, zo zijn er al nieuwe kantoorgebouwen, is er een stuk nieuwe kaaimuur en worden droogdok 5 en de terreinaanleg momenteel vernieuwd. Er zijn binnen het Masterplan nog een heel deel werken gepland in de toekomst. Deze studie voorziet in het ontwerp van alle resterende onderdelen binnen het Masterplan zoals: 1. De renovatie van droogdok 4 en het pompgebouw: Droogdok 4 wordt gerenoveerd tot een modern droogdok dat voldoet aan alle huidige normen qua veiligheid en voorzieningen. Het gaat om het vernieuwen van de dokdeur, de verlaten, de lieren, de leuningen, het inhaalsysteem, enz. waarbij het recent gerenoveerde droogdok 5 als referentie dienst doet. Ook het pompgebouw, dat erkend is als bouwkundig erfgoed, wordt gerenoveerd. De pompen, compressoren, enz. worden hierbij allemaal vernieuwd. 2. De renovatie van droogdok 6: Droogdok 6 wordt gerenoveerd tot een modern droogdok dat voldoet aan alle huidige normen qua veiligheid en voorzieningen. Het gaat om een renovatie van de dokdeur, de verlaten, de lieren, de leuningen, het inhaalsysteem, de elektromechanische installatie, enz. waarbij het recent gerenoveerde droogdok 5 als referentie dienst doet. 3. Het ombouwen van droogdok 3 tot een bouwkuip: Binnen het Masterplan zal droogdok 3 omgebouwd worden tot een droge bouwkuip, voorzien van enkele aftakstations en andere faciliteiten. 4. Het dempen van droogdokken 1 en 2: Droogdokken 1 en 2 zullen niet meer gebruikt worden in de toekomst. De dokken worden gedempt, rekening houdend met enkele eisen vanuit het agentschap Onroerend Erfgoed. 5. Kaaimuur K403B wordt doorgetrokken voorbij droogdokken 1, 2 en 3. 6. De natte dokken 1 en 2 worden samengevoegd tot één geheel en voorzien van nieuwe en diepere kaaimuren. De pier wordt hiertoe verwijderd. 7. Terreinaanleg: een deel van het terrein van de EDR site wordt momenteel heraangelegd, maar de lopende opdracht dekt nog niet het volledige terrein. Het vervolg wordt binnen deze studie uitgewerkt. Als bijlage van deze selectieleidraad is er een plan gevoegd met aanduiding van 21 verschillende onderdelen die in conceptfase besproken zijn. Het geeft een goede impressie van wat de studie zal inhouden. Opgepast: niet alle deelopdrachten zijn weerhouden binnen het Masterplan. De onderdelen 3, 4, 8, 9, 10, 14, 15, 16, 18 en 19 maken geen deel uit van de studieopdracht. De overige onderdelen wel. Niet alle te bestuderen onderdelen zullen aansluitend aan de studie tot uitvoering overgaan, maar het ontwerp wordt wel voor het hele, resterende Masterplan uitgevoerd. Het gaat om een discipline overschrijdende studie waarbij zowel burgerlijke bouwkunde, waterbouw, wegenbouw en elektromechanisch studiewerk nodig is. Als eindresultaat worden er uitvoeringsplannen en andere aanbestedingsdocumenten verwacht van alle onderdelen, maar ook het bekomen van een omgevingsvergunning.
Interne identificatiecode: PPP0B3-17055/4461/B11178
Type procedure: Onderhandelingsprocedure met voorafgaande oproep tot mededinging / mededingingsprocedure met onderhandeling
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 79311000 Uitvoeren van studies
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Beschrijving: Ontwerpstudie Masterplan EDR
Interne identificatiecode: B11178