316235-2024 - Vooraankondiging onderhandse gunning
Nederland – Gezondheidszorg en maatschappelijk werk – Vrijwillige transparantie - werkzaamheden i.h.k.v. Stevige Start
Aankondiging in geval van vrijwillige transparantie vooraf
Diensten
2. Procedure
Procedure
Titel: Vrijwillige transparantie - werkzaamheden i.h.k.v. Stevige Start
Beschrijving: Deze tender is aangemaakt om de aankondiging van een gegunde opdracht kenbaar te maken. De opdracht betreft het uitvoeren van diensten i.h.k.v. Stevige Start*. De dienst betreft de basistaak en naadloze aanvullingen hierop van een regionaal ondersteuningsstructuur (ROS). De basistaak betreft het ontwikkelen, stimuleren en versterken van multidisciplinaire samenwerking. Ook adviseren en begeleiden zij de eerstelijnszorg van haar regio en betrokkenen. De opdracht is reeds 1 op 1 gegund aan Samergo (ROS) vanwege het ontbreken van mededinging om technische redenen. Onderbouwing: De gegunde opdracht betreft de basistaak en naadloze aanvullingen hierop die een ROS dient uit te voeren. Vanuit haar basistaak dienen ROS’en multidisciplinaire samenwerking te ontwikkelen, stimuleren en versterken. Tevens adviseren en begeleiden zij de eerstelijnszorg van haar regio en betrokkenen. De werkzaamheden in het kader van Stevige Start* omvatten deze taak. Zij adviseren de coalitie over gewenste acties/mogelijkheden binnen het medisch domein en brengen partijen hiervoor samen. Tevens ondersteunt zij deze partijen in het realiseren van de werkagenda van de coalitie. De opdracht is sinds 2020 gegund aan Samergo omdat een ROS verplicht is ingesteld door het rijk en werkt uitsluitend in de eigen regio. Samergo is de ROS organisatie in de regio Rotterdam met een maatschappelijke opdracht vanuit VWS. De opdracht aan Samergo sluit naadloos aan bij de opdracht die VWS en de zorgverzekeraars hebben meegegeven bij de inrichting van de ROS. Door dit maatschappelijk kader is geen concurrentie mogelijk wegens technische redenen. ROS organisaties hebben vanuit het rijk een maatschappelijk taak en zijn regionaal gebonden. De andere ROS’en werken niet over de grenzen van hun regio heen. De opdracht is in 2024 opnieuw gegund aan Samergo en loopt door tot in en met 2026. De raming voor 2024 is €85.000. Uitgaande van het jaarbedrag van 2024 is de totale opdrachtwaarde ca. €255.000. Het is echter de verwachting dat het bedrag op jaarbasis in 2025 en 2026 afneemt. Lezers kunnen aan deze schatting en verwachting geen rechten ontlenen. Indien u bezwaar heeft tegen de verstrekking van deze opdracht verneemt de gemeente Rotterdam dat uiterlijk binnen van 20 kalenderdagen (vervaltermijn) na publicatie van deze aankondiging. *De coalitie Stevige Start bestaat uit partijen uit de geboortezorg en uit het sociaal domein. Samen willen zij acties uitvoeren die veelal gericht zijn op de samenwerking binnen de geboortezorg of tussen de geboortezorg en het sociaal domein rond (aanstaande) ouder. Deze acties hebben als doel dat elk kind in Rotterdam, samen met de ouders, al bij de geboorte een goede start kan maken. De trekker van het programma Stevige Start is de gemeente Rotterdam.
Interne identificatiecode: T90918
Type procedure: Onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande oproep tot mededinging
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 85000000 Gezondheidszorg en maatschappelijk werk
5. Perceel
Perceel: LOT-0000