319559-2023 - Vooraankondiging onderhandse gunningNederland-Maastricht: Software en informatiesystemen
Aankondiging in geval van vrijwillige transparantie vooraf
Leveringen
Rechtsgrond:
Richtlijn 2014/24/EU
II.1.
Omvang van de aanbesteding
II.1.1.
Benaming
EX ANTE PUBLICATIE VOORNEMEN TOT GUNNINGEN ZONDER VOORAFGAANDE BEKENDMAKING VAN EEN AANKONDIGING VAN DE OPDRACHT INZAKE LOW CODE DEVELOPMENT PLATFORM
II.1.2.
CPV-code hoofdcategorie
48000000 Software en informatiesystemen
II.1.4.
Korte beschrijving
De UM heeft behoefte aan een Low-code Development Platform als SaaS-dienst (Het Platform). um heeft op basis van de volgende requirements en criteria marktonderzoek verricht: Het LowCode Platform is een volledig geïntegreerde IDE (Integrated Development Environment) dat de gehele levenscyclus van applicaties ondersteunt, van requirements engineering in de vorm van user story's tot en met alerting en monitoring in productie.Het LowCode Platform bevat instrumenten voor versiemanagement waarbij eventuele toegevoegde (custom Java) code en libraries onderdeel zijn van het versiebeheer.Het LowCode platform biedt de (add-on) mogelijkheid voor het monitoren van de kwaliteit van de ontwikkelde applicaties volgens de ISO 25010 en SIG-standaarden.Het LowCode Platform moet geschikt zijn voor digitalisering van workflows via een aparte abstractie laag die de snelheid van het maken van workflow applicaties laat toenemen.Het LowCode Platform moet zich onderscheiden door een fors hogere productiviteit en versnelling in het opleveren van software ten opzichte van algemene programmeertalen.Het LowCode Platform is laagdrempelig en biedt een visuele ontwikkelomgeving.Het LowCode Platform bevordert co-creatie van software tussen business en IT en bevat daartoe aparte ontwikkelomgevingen voor ontwikkelaars en co-creators, die gebruik maken van dezelfde onderliggende logica.Het LowCode Platform kan zowel Progressive Web Apps (PWA) als op ReactNative gebaseerde native mobile apps genereren.Het LowCode Platform bevat, via een SDK, functionaliteit voor het exporteren van de applicatiemodellen als Java-code om technische vendor lock-in te voorkomen.Applicaties maken gebruik van een Cloud-native (containerized) architectuur waarbij Twelve-Factor App-principes worden gehanteerd zodat de meerwaarde van moderne Cloud omgevingen ten volle benut kunnen worden.Het LowCode Platform heeft een uitgebreide "footprint" in de onderwijs sector (hoger onderwijs / universiteiten) voor onderlinge samenwerking en uitwisselingsmogelijkheden van modules / applicaties die met het LowCode Platform zijn ontwikkeld.Na het uitvoeren van het marktonderzoek is duidelijk geworden dat het Mendix Low-code Development Platform het enige platform is dat voldoet aan de gestelde eisen.
De UM is derhalve voornemens om onderhavig opdracht te gunnen aan Mendix.
Indien u zich tegen de voorgenomen contractering wenst te verzetten dient een kort gedingprocedure aanhangig te worden gemaakt bij de rechtbank Limburg locatie Maastricht binnen 20 kalenderdagen na publicatie van deze aankondiging op straffe van verval van recht de geldigheid en/of uitvoering van deze voorgenomen overeenkomst aan te tasten.
In het belang van een snelle en goede voortgang wordt u verzocht de UM op de hoogte te stellen van het gebruik van een rechtsmiddel, bij voorkeur door een concept dagvaarding te sturen binnen 10 (10) kalenderdagen na verzending van de kennisgeving via hans.schnock@maastrichtuniversity.nl.
II.1.6.
Inlichtingen over percelen
Verdeling in percelen: neen
II.2.
Beschrijving
II.2.2.
Aanvullende CPV-code(s)
II.2.4.
Beschrijving van de aanbesteding
De UM heeft behoefte aan een Low-code Development Platform als SaaS-dienst (Het Platform).