2. Procedure
Procedure
Titel: Uitvoeren van renovatie- en herinrichtingswerken in de site Transfo RDXI RESTAURATIE- EN HERINRICHTINGSWERKEN OUD TRANSFOGEBOUW
Beschrijving: Betreft een deel van erfgoedpremiedossier RDXI uit de meerjarenovereenkomst voor restauratie van de site transfo Zwevegem (2019-2023) waarbij de buitenschil van het oud transfogebouw wordt gerestaureerd. De restauratie voorziet daarnaast ook in een verbeterde toegankelijkheid door het voorzien van een nieuw trappenhuis met lift. Herinrichtingswerken maken de grote zaal op de eerste verdieping bruikbaar en verhuurbaar. Op het gelijkvloers dienen vooreerst asbestverwijderingswerken te worden uitgevoerd. Door de werken wordt het oud transfogebouw klaargemaakt voor een duurzaam nieuwe gebruik. Door de nieuwe inkomhal wordt de machinezaal verder ontsloten.
Interne identificatiecode: 0701 AB RDXI
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Werken
Belangrijkste classificatie (cpv): 45212352 Bouwwerkzaamheden aan industrieel monument
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Titel: 0701 AB RDXI - 1
Beschrijving: De werken omvatten: - Asbestverwijderingswerken (gelijkvloers oud transfogebouw) - Sloopwerken (o.a. wegbreken tussenwand op de 1ste verdieping i.f.v. een bruikbare grote zaal) - Ruwbouw- en restauratiewerken: * Restauratie van de buitenschil: de gevels worden geïsoleerd en voorzien van een voorzetgevel in (recuperatie-) baksteenmetselwerk in staalstructuur. De bedaking wordt heraangelegd langsheen de vernieuwde westgevel. * Voor een verbeterde toegankelijkheid en ontsluiting van het oud gebouw en de machinezaal wordt in het noordelijke volume een nieuw trappenhuis met lift voorzien. Door het aanbrengen van een nieuwe gesloten trappenkoker aansluitend op een nieuwe inkomhal aan de noordzijde van het oud transfogebouw is een verbinding met de machinezaal op de eerste verdieping en op de passerelle in de machinezaal mogelijk. Deze omsloten noodtrap dient als één van de evacuaties van de machinezaal bij brand. In deze nieuwe inkomhal wordt een grote lift voorzien. Ook aan de zuidkant van het oud transfogebouw zal kunnen gevlucht worden. Door gerichte ingrepen zal de noodtraphal in het nieuw transfogebouw ook het oud transfogebouw bedienen. * Omwille van de technieken wordt een kleine uitbreiding aan de bestaande trappenhal voorzien (3,40m²), die echter opgaat in het bakstenen volume van het oud transfogebouw. - Gevelsluitingen: de vroegere dichtgemetselde raamopeningen worden opnieuw open gemaakt en voorzien van stalen buitenschrijnwerk. Enkele opengemaakt ramen zullen toegang verlenen tot een terras. - Een metalen buitentrap en terras langsheen de westgevel van het oud transfogebouw wordt op de 1ster verdieping gecreëerd. - Op de 1ste verdieping van het oud transfogebouw wordt de grote open ruimte/ zaal ingericht: binnenschrijnwerk, brandwerende metalen deuren, pleister- en schilderwerk. De nodige technieken (CVVS en ELEK) worden voorzien.
Interne identificatiecode: 1
Belangrijkste classificatie (cpv): 45000000 Bouwwerkzaamheden