337282-2024 - Mededinging
Nederland – Bouwwerkzaamheden voor rioolwaterzuiveringsinstallaties – Microverontreinigingen- en medicijnverwijdering met membraan technologie en nabehandelingstechniek
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Diensten - Leveringen - Werken
2. Procedure
Procedure
Titel: Microverontreinigingen- en medicijnverwijdering met membraan technologie en nabehandelingstechniek
Beschrijving: Waterschap Vechtstromen is voornemens de opdracht ‘Microverontreinigingen- en medicijnverwijdering met membraan technologie en nabehandelingstechniek’ aan te besteden door middel van een Europese aanbesteding in de vorm van een concurrentiegerichte dialoog. Het doel van dit project is het verlagen van de concentratie van organische microverontreinigingen en dan specifiek medicijnresten in gezuiverd afvalwater van de RWZI Enschede. Hiermee wordt voorgesorteerd op de toekomstige eisen voor medicijnresten in RWZI effluent en daarnaast komt hergebruik van gezuiverd afvalwater voor industriële of andere doelen binnen bereik. Genoemd doel wordt bereikt door het uitvoeren van een full-scale referentie installatie op de RWZI Enschede waarin een combinatie van membraantechniek met een ozon- of UV/H202-behandeling in de fullscale praktijk wordt getest als laatste stap voor marktintroductie. Met de opgedane kennis worden ook andere waterschappen geholpen in hun zoektocht naar doelmatige verwijdering van organische microverontreinigingen. Meer informatie over de opdracht en de procedure treft u aan in Mercell Source-to-Contract.
Eerdere aankondiging: 241554-2024
Interne identificatiecode: T85948
Type procedure: Concurrentiegerichte dialoog
Belangrijkste kenmerken van de procedure: Deze aanbesteding betreft een gemengde overheidsopdracht voor werken, leveringen en diensten, als bedoeld in artikel 1.1 Aanbestedingswet 2012. Deze wet is op onderhavige Aanbestedingsprocedure van toepassing. Opdrachtgever kiest ervoor de Aanbestedingsprocedure te voeren op basis van de concurrentiegerichte dialoog dat wil zeggen in drie (3) fases: In de eerste fase (onderhavige Selectiefase) worden uit het aantal Aanmeldingen maximaal vijf (5) geschikte Gegadigden geselecteerd die vervolgens toegelaten worden tot de Dialoogfase. De tweede fase (Dialoogfase) heeft tot doel om op basis van dialoog te komen tot een zo goed mogelijk passende uitvraag en samenwerking, waarbij uiteindelijk maximaal drie gegadigden worden geselecteerd die potentieel de beste ontwikkel- en samenwerkingspartner vormen voor de uitvoering van de ontwikkel- en samenwerkingsovereenkomst. Gedurende de dialoogfase zal (indien meer dan 3 partijen zijn geselecteerd voor deze fase) nog een tussentijdse trechtering worden toegepast om tot de selectie van max. drie te komen. In de derde fase (Inschrijvingsfase) mogen de max. drie (3) Doorgeselecteerde Gegadigden een Inschrijving doen. De Opdracht wordt vervolgens gegund aan de Inschrijver met de vanuit het oogpunt van Aanbestedende dienst Economisch Meest Voordelige Inschrijving (EMVI) op basis van de Beste Prijs-Kwaliteitverhouding (BPKV).
Doel
Aard van het contract: Werken
Aanvullende aard van het contract: Diensten, Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 45232420 Bouwwerkzaamheden voor rioolwaterzuiveringsinstallaties
Aanvullende classificatie (cpv): 42912350 Uitrusting voor filterinstallaties, 45232421 Rioolwaterbehandelingsinstallatie, 45252130 Uitrusting voor rioolwaterzuivering, 45317400 Elektrische installatiewerkzaamheden voor filteruitrusting, 90420000 Rioolwaterbehandelingsdiensten
5. Perceel
Perceel: LOT-0000
Opties:
Beschrijving van de opties: Het volgende onderdeel maakt optioneel onderdeel uit van de scope: Zoals in de projectbeschrijving is aangegeven is de scope van dit NGF-project het ontwerpen en realiseren van een membraaninstallatie met een nabehandelingstechniek van 500 m3 in twee fasen in een tijdsduur van 5 jaar (t/m december 2028). Hiermee wordt voldaan aan de eisen van het Nationaal Groeifonds. Echter, om te voldoen aan de Richtlijn Stedelijk Afvalwater die naar verwachting in 2027 van kracht is, moet al het afvalwater in 2045 op de RWZI worden nabehandeld. Dit betekent een vergroting van de zuiveringscapaciteit met een factor 5 à 6 ten opzichte van deze NGF-installatie. In 2033 moet al één van de grote zuiveringen (groter dan 150.000 IE) aan deze eisen voldoen. De RWZI in Enschede is één van drie grote zuiveringen in beheer van Waterschap Vechtstromen. De Opdrachtgever moet daarover te zijner tijd nog een besluit gaan nemen welke van deze drie grote zuiveringen al in 2033 aangepast gaat worden. De Opdrachtgever wil de optie openhouden om, indien de eerste twee faseringen binnen de Opdracht naar wens van de Opdrachtgever naar tevredenheid zijn uitgevoerd, met dezelfde Partij verder te gaan. De optie behelst een verlenging van de Ontwikkelovereenkomst voor een vervolgfasering waarmee een volledige installatie kan worden gerealiseerd waarbij al het afvalwater op de RWZI in Enschede wordt nabehandeld. Bovengenoemde optie betreft een losse optie en kwalificeert als een optie in de zin van artikel 2:163c Aanbestedingswet 2012. Het waterschap is niet verplicht de genoemde optie (geheel) af te nemen, ook niet als de voorwaarden voor het kunnen afnemen van de optie zich voordoen. Een optie kan, al dan niet gedeeltelijk, worden afgenomen op basis van de voorwaarden zoals beschreven in Mercell Source-to-Contract (vragenlijst 1.1.1.).