See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Titel: JUR Raamovereenkomst juridische diensten
Beschrijving: Deze opdracht is een opdracht voor diensten in de zin van Artikel 2, 21° van de Wet inzake Overheidsopdrachten van 17 juni 2016. In het kader van de opdracht beoogt AG VESPA een raamovereenkomst te sluiten zoals bedoeld in artikel 2, 35° van de Wet inzake Overheidsopdrachten van 17 juni 2016. Met name wenst AG VESPA een raamovereenkomst af te sluiten met meerdere dienstverleners met het doel voor een periode van 2 jaar, door beide partijen in onderling overleg of stilzwijgend verlengbaar met telkens nieuwe periodes van 2 jaar tot een maximum 6 jaar. AG VESPA zal gedurende de looptijd van de overeenkomst deelopdrachten gunnen op basis van de in de raamovereenkomst opgenomen voorwaarden. De mogelijke verlenging tot de duur van 6 jaar wordt verantwoord door de noodzaak om een vertrouwensrelatie te kunnen opbouwen met advocaten die AG VESPA adviseren en vertegenwoordigen. De juridische dienstverlening die op deze raamovereenkomst zal worden besteld, kan van allerhande aard zijn. Hieronder volgt een beschrijving van het takenpakket om zo een concreet mogelijk beeld te geven van de mogelijke deelopdrachten die toegewezen kunnen worden. Onderstaande beschrijving is evenwel niet limitatief: - Het telefonisch en/of per mail verlenen van juridisch advies - Het verlenen van schriftelijk en/of mondeling advies - Het screenen van documenten - Het schrijven/aanvullen van brieven, het opmaken van contracten en het redigeren van andere documenten met juridische gevolgen En dat inzake de rechtsdomeinen opgenomen in de percelen.7 / 21 Deze selectieleidraad geeft slechts een algemene en voorlopige beschrijving van het voorwerp van de opdracht. De opdracht zal nader omschreven worden in het bestek in de tweede fase van de plaasingsprocedure. De aanbestedende overheid behoudt zich het recht voor om in het bestek van de bepalingen van deze selectieleidraad af te wijken.
Interne identificatiecode: AG VESPA JUR RO
Type procedure: Onderhandelingsprocedure met voorafgaande oproep tot mededinging / mededingingsprocedure met onderhandeling
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 79100000 Juridische dienstverlening
Aanvullende classificatie (cpv): 79140000 Juridische adviezen en informatie, 79110000 Juridisch advies en juridische vertegenwoordiging
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Titel: Perceel 1: Projectstructurering
Beschrijving: Advies en bijstand inzake projectstructurering van vastgoed-, bouw- en stadsprojecten, en in hoofdzaak in de volgende rechtsdomeinen: 1) Administratief recht: Overheidsopdrachten (zowel plaatsing als uitvoering), publiek-private samenwerking, overheidscontracten/ overheidshandelen in het algemeen. Alsook (in mindere mate) in de volgende rechtsdomeinen: - Staatsteun, mededingingsrecht, subsidies, ESR-neutraliteit - Ruimtelijke ordening, stedenbouw, milieurecht - Openbaarheid van bestuur/Bestuursdecreet - Onteigeningsrecht9 / 21 - Decreet Lokaal Bestuur/publiekrechtelijke verzelfstandiging 2) Burgerlijk recht: - Zakenrecht (met name erfpacht, opstal, vruchtgebruik, koop-verkoop, mede-eigendom, erfdienstbaarheden, openbaar domein, zakelijke zekerheden, …) - Verbintenissenrecht en bijzondere contracten (met name huur en aanneming) - Contractuele en buiten-contractuele aansprakelijkheid en verzekeringen Alsook (in mindere mate) in de volgende rechtsdomeinen: - Vennootschapsrecht - Faillissementsrecht en zekerheden in het algemeen - Fiscaal recht
Interne identificatiecode: 1
Perceel: LOT-0002
Titel: Perceel 2: Overheidsopdrachten en uitvoering
Beschrijving: Advies en bijstand in administratieve overeenkomsten zoals overheidsopdrachten, concessies voor (openbare) werken en diensten en domeinconcessies. Wat de overeenkomsten betreft, wordt er op gewezen dat dit alle fasen van totstandkoming tot en met uitvoering/beëindiging betreft, alsook alle ermee verwante materies: Plaatsing/totstandkoming via het in mededinging brengen: o.m. de opmaak van een bestek/oproep, verslagen en beslissingen i.v.m. selectie, gunning, sluiting van de overeenkomst, … Uitvoering: alle aspecten die aan bod komen tijdens de uitvoering van deze overeenkomsten (o.m. gerelateerd aan aansprakelijkheid, wijzigingen, betalingen, opleveringen, rechtstreekse vorderingen …). Omdat heel wat overeenkomsten betrekking hebben op de uitvoering van werken is een grondige kennis van het aannemings- en bouwrecht dan ook vereist.
Interne identificatiecode: 2