2. Procedure
Procedure
Titel: ARC-25-0024 - Raamovereenkomst voor de aanstelling van een erkend bodemsaneringsdeskundige voor het dossier Louis De Naeyerkaai Klein-Willebroek
Beschrijving: Het voorwerp van de opdracht is de aanstelling van een erkend bodemsaneringsdeskundige type 2 voor het dossier Louis De Naeyerkaai te Klein-Willebroek. De percelen in eigendom van De Vlaamse Waterweg nv bevinden zich hoofdzakelijk buitendijks op de linkeroever van de Rupel, net opwaarts de dorpskern van Klein-Willebroek. De site kent een industrieel verleden (o.a. scheepswerven) en is verontreinigd met een complexe cocktail van parameters, waaronder asbest (vrije vezels, gevaarlijke afvalstof), zware metalen, PAK en PFAS in het vaste deel van de aarde en arseen en sulfaten in het grondwater. De verontreiniging strekt zich uit tot onder de dijk en in het grondwater tot de aanpalende bewoonde percelen. De verontreiniging is reeds in kaart gebracht in een oriënterend en beschrijvend bodemonderzoek door ABO. Hiermee is gestart in 2020. Eind 2022 werd een eerste versie ingediend bij de OVAM, maar niet conform verklaard. Er werd verder onderzoek uitgevoerd op basis van de opmerkingen van de OVAM. Het OBBO is momenteel afgerond maar nog niet ingediend bij de OVAM. De Vlaamse Waterweg nv wil een erkend bodemsaneringsdeskundige aanstellen die het verdere traject voor dit dossier - zijnde (eventueel) verfijning van het bodemonderzoek, het opstellen van een bodemsaneringsproject i.f.v. de gewenste of meest geschikte nabestemming en de begeleiding van de saneringswerken - met de nodige kennis, ervaring en inzichten op zich kan nemen. De uit te voeren diensten kunnen onder meer omvatten: Staalnames en analyses van bodemmaterialen en grondwater Rapportage van resultaten Opmaken van (aanvullende) beschrijvende bodemonderzoeken Opmaken van (gefaseerde) bodemsaneringsprojecten BATNEEC-analyse en raming van uit te voeren saneringswerken Opmaken van een bestek voor de uitvoering van bodemsaneringswerken Begeleiding van bodemsaneringswerken Adviesverlening aan de aanbestedende overheid Vertegenwoordiging van de aanbestedende overheid in overlegmomenten met externen Uitvoeren van een maatschappelijke kosten-batenanalyse (MKBA) Opmaken van of begeleiden van de opmaak van een ruimtelijk uitvoeringsplan (RUP)
Interne identificatiecode: ARC-25-0024
Type procedure: Onderhandelingsprocedure met voorafgaande oproep tot mededinging / mededingingsprocedure met onderhandeling
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 71351500 Bodemonderzoeksdiensten
Aanvullende classificatie (cpv): 79311410 Economischeffectbeoordeling, 90713000 Adviesdiensten inzake milieuproblematiek, 90732000 Diensten in verband met bodemvervuiling, 79314000 Haalbaarheidsonderzoek, 45111250 Uitvoering van bodemonderzoek, 90732400 Adviesdiensten op het gebied van bodemvervuiling, 90715000 Diensten voor onderzoek naar vervuiling, 71313400 Milieueffectbeoordeling voor bouwwerkzaamheden
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Interne identificatiecode: 1