2. Procedure
Procedure
Titel: ARC-24-0039 - Actualisatie en uitbreiding van de potentiële overstromingsgebieden (POG)
Beschrijving: In de aanloop naar de actualisatie van het Sigmaplan in 2005 (Sigma 2.0) werden gebieden afgebakend die geschikt zijn om ingericht te worden als overstromingsgebied (de potentiële overstromingsgebieden of POG). Deze afbakening werd voorafgegaan door een omgevingsanalyse en een sectorale analyse. De afgebakende gebieden werden op basis van meerdere criteria gerangschikt naar de mate waarin hun inrichting als maatschappelijk aanvaardbaar en duurzaam kan beschouwd worden. Deze afgebakende POG werden gebruikt als bouwstenen in de verschillende alternatieven die voor de actualisatie van het Sigmaplan doorgerekend werden. In het uiteindelijk gekozen Meest Wenselijke Alternatief werden 62 van de 170 POG weerhouden om in te richten i.k.v ruimte voor water. Gezien de klimaatverandering en de sneller stijgende zeespiegel wordt analoog aan de uitvoering van Sigma 2.0 ook al begonnen met de voorbereidingen van een volgende actualisatie van het Sigmaplan, Sigma 3.0. Ook hier zal het principe ‘ruimte voor water’ verder meegenomen worden en is de aanleg van bijkomende overstromingsgebieden een mogelijk alternatief dat in overweging genomen wordt. In deze opdracht worden de POG die niet ingevuld zijn in Sigma 2.0 opnieuw geëvalueerd om te zien of ze nog steeds in aanmerking komen als overstromingsgebied. Daarnaast worden nieuwe zoekzones gecreëerd en bijkomende POG afgebakend.
Interne identificatiecode: ARC-24-0039
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 71240000 Dienstverlening op het gebied van architectuur, bouwkunde en planning
Aanvullende classificatie (cpv): 71241000 Haalbaarheidsstudie, adviesverlening, analyse
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Titel: ARC-24-0039 - 1
Interne identificatiecode: 1