346450-2022 - MededingingBelgië-Mechelen: Medische apparatuur
Aankondiging van een opdracht
Leveringen
Rechtsgrond:
Richtlijn 2014/24/EU
II.1.
Omvang van de aanbesteding
II.1.1.
Benaming
Oproep tot aanvraag tot deelneming - Semi hybride zaal en C-bogen
Referentienummer: 2022-AZ-005
II.1.2.
CPV-code hoofdcategorie
33100000 Medische apparatuur
II.1.4.
Korte beschrijving
Deze opdracht omvat het leveren, plaatsen en in dienst stellen van C-bogen.
II.1.5.
Geraamde totale waarde
Waarde zonder btw: 826 549,59 EUR
II.1.6.
Inlichtingen over percelen
Verdeling in percelen: ja
Inschrijvingen mogen worden ingediend voor alle percelen
De aanbestedende dienst behoudt zich het recht voor opdrachten te gunnen waarbij de volgende percelen of groepen van percelen worden gecombineerd:
perceel 1 en perceel 2
II.2.
Beschrijving
II.2.1.
Semi-hybride zaal
Perceel nr.: 1
II.2.2.
Aanvullende CPV-code(s)
II.2.4.
Beschrijving van de aanbesteding
In het operatiekwartier wordt een semi hybride zaal ingericht met een mobiele, gemotoriseerde C-boog, een carbontafel en de nodige toebehoren. De opstelling (toestel, tafel en monitorkar) moet volledig passen in een van de operatiezalen, maar moet ook verplaatsbaar zijn zowel in als buiten de ruimte.
De inschrijver geeft een voorstel op voor de opstelling en tekent deze in op het bijgevoegd plan, inclusief verschillende opties voor de integratie van de huidige tafel en/of het huidige ingebouwde onderstel. Dit voor de twee gespecifieerde operatiezalen, nl. 4 en 5.
De bieder geeft een duidelijke en volledige omschrijving van de aangeboden toestellen. Alle nuttige kenmerken en specificaties worden beschreven in de offerte. De bijgevoegde vragenlijst dient volledig ingevuld te worden.
C-bogen
Perceel nr.: 2
- Toelichting: Er dienen nieuwe C-bogen aangekocht te worden ter vervanging van de bestaande: 1 toestel zal nog in 2022 worden aangekocht, 1 vermoedelijk in 2023, de overige toestellen worden vervangen en mogelijk uitgebreid in de loop van de daarop volgende jaren.
De toestellen worden afgenomen op afroep.
De bieder geeft een prijslijst van de aangeboden C-bogen met mogelijke opties. Dit kunnen verschillende types of modellen zijn. De toestellen dienen door meerdere disciplines gebruikt te kunnen worden.
Het toestel voldoet minstens aan volgende eisen:
- Het toestel moet multidisciplinair inzetbaar zijn
- Het aangeboden systeem is ergonomisch en gebruiksvriendelijk
- Het moet verplaatsbaar zijn in alle richtingen en bedienbaar zijn door 1 persoon
- Uiterst mobiel en stabiel radioscopietoestel met generator, uitgerust met flatpanel detector van
- De generator heeft een vermogen van minimum 15kW met een roterende anode en actieve koeling.
- De beeldkwaliteit bij obese patiënten dient optimaal te zijn. Welke oplossing biedt het toestel hiervoor?
- Welke doorlichtingsmogelijkheden zijn er? Continue scopie, gepulseerde scopie, lage dosis, combinaties, ... Geef de kV en mA waarden.
- Voetswitch en handswitch simultaan te gebruiken
- Automatische dosisreductie, mogelijkheid tot selectie van anatomisch deel en type procedure om altijd minimale straling te bekomen
- Bewezen lage dosis voor goede beeldkwaliteit
- Onmiddellijke beeldoverdracht naar het scherm
- Video-uit en HDMI aansluiting om beelden te exporteren
- DICOM-integratie op PACS
- Geef de technische specificaties op voor de elektriciteitsvoorziening.
- Voldoende afgeschermde onderdelen als bescherming tegen contact met vloeistof
- Steriel werken is belangrijk, steriel en doorzichtig afdekken van alle onderdelen moet mogelijk zijn
- CE attest en uitvoering volgens alle geldende normen op het ogenblik van de bestelling.
- Het toestel en zijn externe of manipuleerbare delen moeten op een courante manier (spray en doek of geïmpregneerde wipes) gereinigd en gedesinfecteerd kunnen worden met een desinfectans beschikbaar in ons ziekenhuis (zie bijlage).
Indien dit niet kan (voor het hele toestel of voor bepaalde delen ervan) moet aangeduid worden waarom niet en welk in België courant verkrijgbaar desinfectans dan wel voldoet.
- Beschrijf de bewegingsvrijheid
- Monitor op de C-boog + bijkomend scherm
- Aligneerlazer of vensterafbakening met licht noodzakelijk, afregeling van collimators zonder scopie, zodat er geen extra stralingsdosis is.
- Het toestel dient ook gebruikt te kunnen worden als gewone C-boog
- Cmos technologie
- Elk gemaakt beeld moet automatisch opgeslagen worden en voorzien zijn van een patiëntidentificatie. Wat is de opslagcapaciteit? Het inladen van werklijsten op het toestel moet mogelijk zijn.
- Het systeem moet performant (lees snel) werken
- Apparatuur moet gebruiksvriendelijk zijn, voorzien van Nederlandstalige gebruiksaanwijzingen