357850-2024 - Resultaat
België – Afvalverzameling en –verwerking – Bronophaling van asbesthoudend afval in containers en verwerking van asbesthoudend afval afkomstig van bronophaling
Aankondiging van een gegunde opdracht of concessie – standaardregeling
Diensten
2. Procedure
Procedure
Titel: Bronophaling van asbesthoudend afval in containers en verwerking van asbesthoudend afval afkomstig van bronophaling
Beschrijving: IVIO wil binnen de grenzen van haar werkingsgebied het bronophalingsproject voor asbesthoudende materialen, gestart in 2021, verderzetten. De mogelijke projectdeelnemers zijn uiteenlopende doelgroepen. Hiervoor willen wij een beroep doen op een dienstverlener die containers gaat plaatsen bij de projectdeelnemers. De deelnemers kunnen dan hun asbesthoudende materialen in de container deponeren, waarna de dienstverlener de container komt ophalen en afvoert voor verwerking naar een erkend verwerker van asbestafval. Daarnaast stelt de opdrachtgever aan de projectdeelnemers platenzakken ter beschikking waarin asbestafval op een makkelijk toegankelijke plaats aan de straatzijde kan worden aangeboden voor ophaling en verwerking. De ophaling hiervan gebeurd in eigen beheer, het aangeleverde asbest dient echter verwerkt te worden. Het verwerken van het asbesthoudend materiaal opgehaald in plaatzakken behoort tevens tot de opdracht, hetzij via apart perceel. Voor de organisatie van deze opdracht werd ons via het Ministerieel Besluit van 9 december 2022 een belofte van subsidie door OVAM toegekend voor een impulsproject in het kader van asbestafbouwbeleid. Dit bronophalingsproject heeft een projecttermijn van 3 jaar (dossiernummer 22/0013), deze termijn is reeds lopende tot 1/4/2026. De eindtermijn van dit project wordt vervroegd mocht deze projectsubsidie sneller uitgeput zijn. Deze dienstverlening vindt plaats op het grondgebied van de gemeenten en steden gelegen in het werkingsgebied van I.V.I.O. nl. Ardooie, Dentergem, Ingelmunster, Izegem, Ledegem, Lendelede, Meulebeke, Oostrozebeke, Pittem, Ruiselede en Tielt. De opdracht omvat in principe het volgende: • Perceel 1: bronophaling asbest in afzetcontainers - het afzetten en ophalen bij projectdeelnemers van afzetcontainers - het transport van de containers naar de eindverwerker en het verwerken van het ingezamelde asbesthoudend afval (eindverwerker wordt NIET door IVIO aangeduid; de dienstverlener zorgt ervoor dat het materiaal verwerkt wordt bij een erkende verwerkingsinstallatie). - het organiseren van de planning van deze ophaling. - In de opdracht is de levering van de containerbigbags (‘inliner’) inbegrepen. Deze inliners dienen te voldoen aan de wettelijke/reglementaire bepalingen en opdruk van het asbestlogo. De noodzakelijke PBM’s en instructiefiches worden door IVIO aangeleverd en dienen mee afgeleverd te worden bij elke container. • Perceel 2: verwerken van asbest afkomstig van bronophaling asbesthoudend materiaal in plaatzakken. Deze percelen hebben een looptijd van 2 jaar kunnen 2 keer stilzwijgend verlengd worden voor een termijn van 1 jaar.
Interne identificatiecode: PPP1BU-45/4046/2024-01
Type procedure: Openbaar
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 90510000 Afvalverzameling en –verwerking
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Titel: bronophaling asbesthoudend materiaal in afzetcontainers
Beschrijving: - het afzetten en ophalen van afzetcontainers bij projectdeelnemers - het transport van de containers naar de eindverwerker en het verwerken van het asbesthoudend afval (eindverwerker wordt NIET door IVIO aangeduid; de dienstverlener zorgt ervoor dat het materiaal verwerkt wordt bij een erkende verwerkingsinstallatie). - het organiseren van de planning van deze ophaling in samenwerking met onze asbestexpert - de levering van de inliner is hierbij inbegrepen. Deze inliner dienen te voldoen aan de wettelijke/reglementaire bepalingen en opdruk van het asbestlogo. De noodzakelijke PBM’s en instructiefiches worden door IVIO aangeleverd en dienen mee afgeleverd te worden bij elke container.
Interne identificatiecode: 2024-01
Perceel: LOT-0002
Titel: verwerken van asbesthoudend materiaal afkomstig van de in eigen beheer georganiseerde bronophaling in plaatzakken.
Beschrijving: Inwoners van het IVIO-werkingsgebied kunnen IVIO contacteren voor een ophaling van asbesthoudende materialen die ze in plaatzakken aanbieden. Per adres mogen maximaal 6 asbestzakken worden aangeboden en meegenomen. De inschrijver dient een prijs per ton op te geven voor het door IVIO aangeleverd asbesthoudend materiaal in plaatzakken bij een vergunde inrichting die de afgeleverde hoeveelheden conform de milieu- of omgevingsvergunning en de geldende sectorale voorwaarden zal verwerken.