2. Procedure
Procedure
Titel: Vrijwillige transparantie vooraf- Opvang Oekraïense vluchtelingen hotel
Beschrijving: Het gaat om een vrijwillige transparantie vooraf. De gemeente Rijswijk is voornemens om voor de periode 1 juli 2024 tot en met 30 juni 2025 (eenmalige verlenging mogelijk tot en met 31 december 2025) 10 hotelkamers af te nemen bij Savarin te Rijswijk voor de opvang van Oekraïense vluchtelingen. De opdrachtwaarde (incl. verlenging) bedraagt € 1.080.000,00. In het kader van transparantie, gelijkheid en objectiviteit kondigen wij aan dat wij voornemens zijn te gunnen. In het geval belanghebbenden daartegen bezwaar hebben, kunnen zij dit kenbaar maken binnen 20 dagen vanaf het moment van publicatie van deze aankondiging. Vanaf het moment dat gemeente Rijswijk voor de opvang van de Oekraïense vluchtelingen moest zorgen waren slechts twee partijen in beeld, Savarin en hotel Best Western (deze opdracht is reeds eerder aangekondigd). € 1.080.000
Type procedure: Onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande oproep tot mededinging
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 85311000 Maatschappelijke dienstverlening waarbij onderdak wordt verschaft
5. Perceel
Perceel: LOT-0000
Titel: Opvang Oekraïense vluchtelingen
Beschrijving: Het gaat om een vrijwillige transparantie vooraf. De gemeente Rijswijk is voornemens om voor de periode 1 juli 2024 tot en met 30 juni 2025 (eenmalige verlenging mogelijk tot en met 31 december 2025) 10 hotelkamers af te nemen bij Savarin te Rijswijk voor de opvang van Oekraïense vluchtelingen. De opdrachtwaarde (incl. verlenging) bedraagt € 1.080.000,00. In het kader van transparantie, gelijkheid en objectiviteit kondigen wij aan dat wij voornemens zijn te gunnen. In het geval belanghebbenden daartegen bezwaar hebben, kunnen zij dit kenbaar maken binnen 20 dagen vanaf het moment van publicatie van deze aankondiging. Vanaf het moment dat gemeente Rijswijk voor de opvang van de Oekraïense vluchtelingen moest zorgen waren slechts twee partijen in beeld, Savarin en hotel Best Western (deze opdracht is reeds eerder aangekondigd). De gemeente Rijswijk stelt het belang van Oekraïense ontheemden voorop. Hun traumatische ervaringen zorgen voor steeds meer zichtbare psychosociale problematiek. Zij kunnen slecht omgaan met wisselingen en hebben behoefte aan rust, vertrouwen, zekerheid en herkenbare ondersteuning van hoge kwaliteit. Rijswijk wil hen dat bieden. De huidige partner heeft aangetoond dat te kunnen en vangt al meer dan twee jaar een aantal Oekraïense vluchtelingen op. Deze vluchtelingen zullen in 2025 verhuizen naar een duurzamere opvanglocatie. Een extra verhuisbeweging naar een andere tussenlocatie wordt niet als wenselijk gezien. Wij hebben de voorwaarden gesteld dat: - de kamers een minimale oppervlakte van 25 m2 hebben; - er een receptie die 24 uur per dag bereikbaar is en 7 dagen per week is bemenst; - gratis wifi; - huisdieren (in overleg) zijn toegestaan. Bovendien zorgt dit hotel voor eigen sociale beveiliging in het gebouw als aanspreekpunt voor de Oekraïense ontheemden. Kamers worden wekelijks schoongemaakt en voorzien van schoon bedlinnen en badtextiel. Housekeeping heeft tevens een signalerende taak om mogelijke overlast te signaleren en voorkomen. Oekraïense vluchtelingen voelen zich inmiddels thuis in deze tijdelijke opvang en zijn bekend met het lokale netwerk en de centrale ondersteuning die de gemeente op de locatie biedt. Bovendien staat de huidige partner huisdieren op de kamer toe, iets dat voor veel Oekraïense ontheemden een belangrijke wens is. Met de verdeling van de vluchtelingen wordt daar rekening mee gehouden omdat er in de regio geen of nauwelijks opvanglocaties zijn waar huisdieren zijn toegestaan. Wij zijn daarmee vrijwel de enige locatie waar vluchtelingen met een huisdier terecht kunnen. Daarnaast zijn drie maaltijden per dag (afgestemd op de eetwensen van Oekraïense gasten) en dranken (koffie, thee, water, frisdrank op buffet) inbegrepen. Om deze en andere dwingende redenen van algemeen belang en daarmee samenhangende spoed komt een andere aanbieder of aanpak niet in beeld. 1 juli 2024 - 30 juni 2025 (eenmalige verlenging mogelijk tot en met 31 december 2025) 10 hotelkamers
Interne identificatiecode: 1