374766-2026 - Mededinging
Nederland – Bewakings- en beveiligingssystemen en –apparatuur – 25.390-VH Cameratoezicht Edam-Volendam
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Leveringen
2. Procedure
Procedure
Titel: 25.390-VH Cameratoezicht Edam-Volendam
Beschrijving: Doel van deze Europese openbare aanbesteding is het sluiten van een overeenkomst met één Opdrachtnemer welke verantwoordelijk is voor vervanging, installatie en onderhoud van een deugdelijke cameratoezicht systeem binnen de gemeente Edam-Volendam. Onder dit systeem verstaan we vaste en mobiele camera’s, server(s), switches, verbindingen, desktop/clients, Videowalls en VMS applicatie. De gemeente Edam-Volendam is verantwoordelijk voor het veilig en beheersbaar houden van het uitgaansgebied in het centrum van Volendam, het uitgaansgebied en de Dijk van Volendam, alsmede Edam. Vervanging van de gehele camera installatie • Volledige vervanging van alle bestaande camera’s en softwarecomponenten. • Gebruik maken van moderne, high-definition camera’s met nachtzicht, groothoeklenzen en AI-ondersteuning. • Vernieuwing van servers, opslag en softwareplatforms (met beveiligingsupdates en koppeling met politie/handhavingssystemen). Herpositionering van camera’s Volendam • Uitvoering van een nieuwe toezichtscan om de optimale cameraposities te bepalen. • Herplaatsing met oog op zichtlijnen, risicolocaties (horeca, toerisme) en veranderde infrastructuur. • Extra aandacht voor hotspots op basis van incidentregistraties van politie en gemeente. Uitbreiding Edam * Edam is nog niet voorzien van cameratoezicht, tijdens evenementen worden er camera's geplaatst wat enorm veel budget kost. Het groeiende toerisme in de binnenstad met de daarbij behorende problematiek. Door de veiligheidsanalyse, in samenspraak met politiegegevens, kan er gesteld worden dat er veel niet gezien is en dat wel voorkomen had kunnen worden. Omgeving FC Volendam * Extra camera's in Volendam zullen worden geplaatst bij het FC Volendam stadion (Eredivisiewedstrijden), parkeerplaats toeristenbussen (vermogensdelicten), in- en uitkomende wegennetwerk (monitoring delicten in de vermogenssfeer als ook de voetbalwedstrijden.) * Deze vernieuwde locaties zullen als bijlage worden toegevoegd. . Doel De gemeente Edam-Volendam (hierna te noemen: Opdrachtgever) heeft als doelstelling de openbare orde te handhaven en wil daarmee dat burgers, bezoekers en bedrijven in het uitgaansgebied zich veilig voelen, met name in het weekeinde tijdens de openingstijden van de horeca en bij evenementen. Het gewenste resultaat van de aanbesteding en de Opdracht is: eigendomsrecht van een beproefd, gebruiksvriendelijk, veilig en toekomstbestendig cameratoezicht systeem, inclusief bijbehorende dienstverlening (waaronder tenminste implementatie en integratie, onderhoud, support) voor de Opdrachtgever. De vervanging van de huidige functionaliteit uitkijken van live beelden van het uitgaansgebied Volendam centrum en dijk omvat een Cameratoezicht systeem en diverse camera’s met onder andere de onderstaande onderdelen: • Software functionaliteiten en koppelingen ten behoeve van de uitkijklocatie te Volendam (Zeestraat); • Fysieke camera’s op de betreffende locaties (inclusief ophangbeugels en mogelijk masten); • Bekabeling (datacommunicatie); • Actieve apparatuur (switches e.d.) op diverse locaties waaronder de uitkijklocatie; • Uitkijklocatie oplossing (Server, client, videowall, beeldschermen en bedieningsapparatuur); • Migratie van de huidige situatie naar de nieuwe systemen • Opleidingen en documentatie De huidige situatie is het uitgangspunt voor de aantallen hardware. Deze aantallen kunnen tijdens en na de aanbesteding veranderen. Tijdens de looptijd van de overeenkomst is het mogelijk dat er een uitbreiding van de aantallen camera’s plaatsvindt.
Interne identificatiecode: 25.390-VH
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 35120000 Bewakings- en beveiligingssystemen en –apparatuur
Aanvullende classificatie (cpv): 35125300 Veiligheidscamera's
5. Perceel
Perceel: LOT-0000
Interne identificatiecode: 1
Opties:
Beschrijving van de opties: Tijdens de looptijd van de overeenkomst is het mogelijk dat er een uitbreiding van de aantallen camera’s plaatsvindt.