375878-2026 - Mededinging
België – Informaticadiensten – Raamovereenkomst IT diensten
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Diensten
2. Procedure
Procedure
Titel: Raamovereenkomst IT diensten
Beschrijving: I.1.1 Inleiding Om goede beslissingen te kunnen nemen, moeten werknemers toegang hebben tot de juiste data en bijhorende rapporten. Bij Water-Link wordt de data vanuit verschillende bronsystemen samengebracht in een centraal dataplatform: het DIP of ‘Data Integratie Platform’ op Microsoft Azure. Vanuit het DIP worden rapporten gebouwd in Microsoft Power BI. Het DIP moet op een gemakkelijke manier data kunnen ontsluiten naar applicaties zoals bv. E-loket, meterportaal, voorschotmodule. In 2024 werd de beslissing genomen om tegen 2028 het bestaande dataplatform SAP BW uit te faseren en over te nemen in het Azure dataplatform. Dit vermindert onderhoudswerk, elimineert dubbele gegevensverwerking en verhoogt de datakwaliteit. Water-Link wil ook evolueren richting een Selfservice Business Intelligence (BI) organisatie, waar medewerkers zelf rapporten kunnen opstellen en data optimaal kunnen benutten. Water-Link wil de communicatie met klanten en leveranciers vlotter laten verlopen via applicaties zoals een e-loket of aannemersportaal. Deze applicaties worden gevoed door het data-integratie-platform. Het bouwen en beheren van deze applicaties is ook onderdeel van deze opdracht. Om deze ambitie waar te maken is Water-Link op zoek naar een leverancier die deze centrale omgeving op Microsoft Azure kan onderhouden, verbeteren en uitbouwen. I.1.2 Doelstellingen De uitvoering van deze opdracht bij Water-Link kadert binnen onze bredere strategische visie om onze organisatie toekomstbestendig te maken en onze dienstverlening aan onze klanten en aandeelhouders verder te optimaliseren. Als drinkwaterbedrijf met een maatschappelijke verantwoordelijkheid richten we ons op efficiëntie, transparantie en innovatie. De kerndoelstellingen zijn dan ook: I.1.2.1 Verbeterde prestaties en gebruiksvriendelijkheid Het ontsluiten van gegevens in 1 centraal platform stelt onze teams in staat om sneller en accurater te werken, wat leidt tot een verbeterde klant- en medewerkers ervaring. We willen een datagedreven organisatie zijn, dus dit betekent dat de toegankelijkheid tot gegevens veilig maar ook flexibel moet aangeboden worden aan onze eindgebruikers en klanten. I.1.2.2 Geavanceerde rapportage en besluitvorming Het uniformiseren van het platform en datacaptatie zal ervoor zorgen dat we betere datagestuurde beslissingen kunnen nemen. Dit sluit aan bij de doelstelling van Water-Link om onze bedrijfsvoering continu te verbeteren door innovatie en precisie. I.1.2.3 Lagere TCO Door te kiezen voor een toekomstbestendig en schaalbaar data en ontwikkelingsplatform streven we naar lagere operationele en onderhoudskosten op lange termijn. Door standaardisering reduceren we inefficiënties en kosten. I.1.2.4 Flexibiliteit en schaalbaarheid Het uniform platform ondersteunt Water-Link in haar groei en veranderende bedrijfsbehoeften, inclusief digitalisering en automatisering van processen. Dit biedt ons de flexibiliteit om toekomstige uitdagingen aan te makken en innovatie te stimuleren. I.1.2.5 Eenvoudige integratie en online dienstverlening Het DIP platform is niet enkel een platform waarop rapportering mogelijk gemaakt wordt, maar ook een integratieplatform dat het mogelijk maakt om de data te ontsluiten in tal van andere (nog te ontwikkelen) applicaties. Het klantenportaal, website en aannemersportaal kunnen hierop makkelijk aangesloten worden om hun benodigde data te ontsluiten. Daarnaast zullen op het Azure platform ook de nieuwe website / klantenzone en aannemersportaal ontwikkeld worden (deel van deze scope). Een uniform dataplatform en de nieuw te ontwikkelen applicaties zijn essentieel voor de realisatie van onze missie om een duurzame en betrouwbare waterleverancier te zijn voor onze klanten en hiermee kunnen we onze ecologische voetafdruk verkleinen, onze dienstverlening verder professionaliseren en voldoen aan de eisen van een digitale samenleving. I.1.2.6 Voldoen aan Europese beveiligingsnormen NIS en NIS2 zijn gekende en gerespecteerde normen voor Water-Link. Het uniforme platform en haar applicaties moeten conform zijn met onze interne veiligheidsnormen en voldoen aan de ISO27001-normen voor informatiebeveiliging. I.1.3 Huidige Data-Architectuur I.1.3.1 Bronsystemen SAP, Digitale Meterdata, SCADA en andere bronsystemen. I.1.3.2 Data Integratie Platform (DIP) Microsoft Azure / Databricks I.1.3.3 Rapportering Power BI/ Microsoft Excel I.1.3.4 Portalen Het DIP voedt verschillende portalen voor onze klanten, waarop zij bijvoorbeeld hun verbruiksdata kunnen opvolgen. I.1.3.5 BW wordt uitgefaseerd tegen eind 2027 Momenteel gebruiken we ook nog SAP Business Warehouse (BW) als dataplatform naast het DIP. Van hieruit worden rapporten opgeleverd in BO en Analysis for Office (Excel). Het is de bedoeling om tegen eind 2027 alle BW-entiteiten over te zetten naar DIP en Power BI. I.1.4 Beschrijving van de opdracht Onderdelen van de scope voor deze opdracht zijn: - Uitvoeren van taken van Cloud Solution Provider - Infra-beheer voor het Microsoft Azure platform en de Databricks omgeving - Applicatief beheer voor het Microsoft Azure platform en de Databricks omgeving (inclusief alle applicaties die momenteel op het Azure platform draaien) - Nieuw op te starten projecten op het Microsoft Azure platform De opdracht zal opgedeeld worden in 2 percelen: - Perceel 1: IT (Information Technology) Dit perceel omvat het beheer van alle data vanuit ERP en andere softwaretools. - Perceel 2: OT (Operational Technology) Dit perceel omvat het beheer van alle data vanuit onze productie (SCADA).
Interne identificatiecode: PPP06P-712/6233/2025-LR0016124
Type procedure: Onderhandelingsprocedure met voorafgaande oproep tot mededinging / mededingingsprocedure met onderhandeling
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 72500000 Informaticadiensten
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Titel: IT
Beschrijving: I.1.5.1 Perceel 1: IT[AL1.1][AV1.2] I.1.5.1.1 Infra - Algemeen beheer Azure Cloud - Incidenten - Changes - Autorisaties - CSP (Azure licenties) - Security I.1.5.1.2 Applicatief (DIP) - Incidenten en Changes omtrent load en transformaties in DIP - Connecteren van nieuwe bronsystemen, beheer van Theobald, opzetten van Datasphere - Monitoring van messages (webhook, azure function, event hub) - Beheer van de CI/CD pipelines - Uitwerken of beheren van machine learning modellen - Power BI: ondersteuning voor meer complexere zaken zoals het opzetten van een performant datamodel, DAX / Power Query / Governance of complexere rapportering I.1.5.1.3 Applicatief (Portalen) - Incidenten & changes voor front-end appplicaties zoals e-loket, meterportaal, voorschotmodule I.1.5.1.4 Projecten omtrent I.1.5.1.1, I.1.5.1.2, I.1.5.1.3
Interne identificatiecode: 2025-LR0016124_1
Perceel: LOT-0002
Titel: OT
Beschrijving: I.1.5.2 Perceel 2: OT I.1.5.2.1 Infra - Algemeen beheer Azure Cloud - Incidenten - Changes - Autorisaties - CSP (licenties) - Security I.1.5.2.2 Applicatief (DIP) - Load orchestration - Incidenten - Changes - Beheer van de CI/CD pipelines - Monitoring: van loads, computes, messages, jobs en pipelines - Power BI: ondersteuning voor meer complexere zaken zoals het opzetten van een performant datamodel, DAX / Power Query / Governance of complexere rapportering I.1.5.2.3 Projecten omtrent I.1.5.2.1 en I.1.5.2.2
Interne identificatiecode: 2025-LR0016124_2