See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Titel: Publicatie vrijwillige transparantie vooraf inzake inkoop fietstraversen
Beschrijving: Alle fietsenrekken in de stad Maastricht zijn momenteel uitgevoerd met gebruikmaking van het type Tulip van het bedrijf Velopa. Het betreffen hier enkelvoudige zogenaamde Twin Tulips voor 2 fietsen met de variant eenzijdig of tweezijdig gebruik. De traversen variëren van 4 , 6 tot 8 plaatsen in eenzijdige of tweezijdige gebruiksuitvoering. Waar nodig zijn deze gekoppeld tot wel 6 of 8 traversen aan elkaar vast. Alle beugels op een traverse kunnen desgewenst uitgewisseld worden bij ernstige beschadigingen. De traversen op hun beurt kunnen ook weer uitgewisseld worden en dan kunnen de fundaties die zich onder de bestrating bevinden, blijven zitten. Daar waar nodig worden ook traversen van het zelfde type Tulip gebruikt voor zogenaamde kratfietsen die bredere stallingsruimte bieden. Het afgelopen jaar is het aantal beschikbare fietsparkeerplaatsen flink uitgebreid om het ongewild “wild”parkeren van fietsen tegen te gaan. Vanwege het grote aantal studenten en studentenwoningen is de behoefte aan nieuwe fietsparkeerplaatsen flink toegenomen. Gemeente Maastricht maakt zich sterk om mensen meer op de fiets te krijgen. We zien de laatste jaren dan ook een flinke groei van het fietsgebruik, mede door een toename van het aantal studenten en het gebruik van de e-fiets. Maar dat betekent ook dat er voldoende fietsparkeergelegenheid aanwezig moet zijn in de stad. In hoofdzaak worden traversen van 8 fietsparkeerplaatsen ineens of een veelvoud daarvan toegepast. In ongeveer 10% van de gevallen worden tweezijdige types toegepast. De totale hoeveelheid fietsparkeerplaatsen bedraagt momenteel 80% van de gewenste situatie. De inschatting is dat de komende jaren een uitbreiding gewenst is tot 100 %. Gemeente Maastricht wenst om de volgende redenen het gebruik van Tulip fietsparkeervoorzieningen van Velopa te blijven continueren: - De uitwisselbaarheid voor onderhoud en herstel van het bestaande areaal vereist een modulair systeem waarbij rekening dient te worden gehouden met: (i) de beperkte opslagruimte van Stadsbeheer, de afdeling die voor het onderhoud zorgt en (ii) herstel eenvoudig is te realiseren met gebruikmaking van een beperkte voorraad. - Conform het beleid voor de openbare ruimte, zoals beschreven in het Raamplan Openbare Ruimte binnenstad willen we eenvoud, eenheid en soberheid in de vormgeving van de openbare ruimte. Die ingetogenheid is belangrijk om de rijke details van de architectuur binnen het beschermde stadsgezicht te laten spreken. In dit beleid wordt gewezen op de samenhang tussen openbare ruimte en de gebouwde omgeving: tezamen vormen zij het beschermde stadsgezicht. Een rommelige en onsamenhangende vormgeving van de openbare ruimte gaat ten koste van de ruimtelijke kwaliteit van het beschermde stadgezicht als geheel. Dat beschermde stadgezicht is een door het Rijk aangewezen bescherming die valt onder de Monumentenwet. De binnenstad heeft eveneens de status van ‘cultuurhistorisch attentiegebied’. - Vanwege bovenstaand beleid voor de openbare ruimte hebben we de keuze voor straatmeubilair (afvalbakken, fietsstalvoorzieningen, afzetpaaltjes, enzovoorts) voorgelegd aan de welstands- en monumentencommissie. De fietsstalvoorziening is in overleg met die commissie als standaard-fietsstalvoorziening gekozen voor de binnenstad. Eén type, voorzien van één vastgestelde RAL-kleur (RAL 9017 - verkeerszwart) om een rommelige openbare ruimte te voorkomen. Vanaf de herinrichting van het kernwinkelgebied (planvorming rond 2000) is dat beleid al van kracht. - De genoemde eenheid in straatmeubilair heeft een groot voordeel in het beheer van de fietsraversen. - Mobiliteit, de afdeling die initiatiefnemer en financier is van de fietsparkeerprojecten, wenst een systeem toe te passen waarbij in korte tijd grote hoeveelheden parkeerplaatsen kunnen worden gerealiseerd waardoor, als het mogelijk is, bij voorkeur overal gekozen wordt voor een modulair systeem van 8 fietsparkeerplaatsen tegelijk of een veelvoud daarvan door gebruik te maken van traversen. - Het is voor een andere ondernemer technisch onhaalbaar de vereiste fietstraversen te leveren, aangezien het merk Tulip alleen door Velopa wordt geleverd en andere merken voor een rommelige en onsamenhangende omgeving zorgen. - Aldus zijn door de gemeente middelen (lees: fietstraversen) nodig, die maar één ondernemer, te weten Velopa, tot zijn beschikking heeft. Duur overeenkomst: Twee jaar met een optie tot 2 x 1 jaar verlengen. Opdrachtwaarde: € 200.000,-- over een periode van 2 jaar. Indien de overeenkomst wordt verlengd, zal dat voor een opdrachtwaarde van circa € 100.000,-- per jaar zijn. Totale opdrachtwaarde over vier jaar is dus circa € 400.000,--.
Interne identificatiecode: TI-2024-0608
Type procedure: Onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande oproep tot mededinging
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 34928000 Wegmeubilair
Aanvullende classificatie (cpv): 34430000 Fietsen, 34928400 Stadsmeubilair
5. Perceel
Perceel: LOT-0000