389263-2024 - Mededinging
Nederland – Prefabgebouwen – Units tijdelijke gemeentelijke opvanglocatie (TGO) Eindhovenseweg 50
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Leveringen
2. Procedure
Procedure
Titel: Units tijdelijke gemeentelijke opvanglocatie (TGO) Eindhovenseweg 50
Beschrijving: De gemeente Eindhoven gaat op zeer korte termijn een tijdelijke gemeentelijke opvanglocatie (TGO) realiseren voor 300 asielzoekers/statushouders op de Eindhovenseweg 50 voor de duur van tenminste vijf jaar. Tot dat doel wil zij tijdelijke units volledig ingericht kopen en geleverd/aangesloten krijgen op locatie volgen een eigen technisch Programma van Eisen. De geraamde waarde van de opdracht bedraagt naar verwachting €6.000.000 inclusief herzieningsclausule.
Interne identificatiecode: RD2024-0117
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: ja
Rechtvaardiging voor de versnelde procedure: Opdrachtgever volgt, gelet op de aard en de geraamde omvang van de opdracht, een versnelde Europees openbare aanbestedingsprocedure conform de Aanbestedingswet. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft acuut en langdurig behoefte aan extra opvangcapaciteit vanwege een plotselinge toename in het aantal mensen dat opvang nodig heeft. De aanbestedende dienst is een bestuursovereenkomst met het COA aangegaan om op korte termijn invulling te geven aan deze acute behoefte, middels de realisatie en ter beschikking stellen van een TGO aan de Eindhovenseweg 50. Volgens de Europese richtlijn 2014/24/EU inzake overheidsopdrachten, artikel 27, lid 3, kunnen aanbestedende diensten een versnelde procedure toepassen bij dwingende spoed, veroorzaakt door gebeurtenissen die niet te voorzien waren door de aanbestedende dienst. De plotselinge toename in opvangcapaciteit bij het COA voldoet aan deze criteria van onvoorzienbaarheid en dwingende spoed. Hoewel de procedure versneld wordt uitgevoerd, blijft de aanbestedende dient zich inzetten om een eerlijke en transparante aanbesteding te waarborgen. Alle potentiële marktpartijen krijgen een gelijke kans om hun inschrijvingen in te dienen, en de versnelde procedure zal in overeenstemming zijn met de principes van non-discriminatie en gelijke behandeling.
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 44211000 Prefabgebouwen
Aanvullende classificatie (cpv): 34221000 Mobiele containers voor bijzondere doeleinden
5. Perceel
Perceel: LOT-0000
Titel: Gehele opdracht
Beschrijving: Zie hoofdomschrijving.
Interne identificatiecode: 1
Opties:
Beschrijving van de opties: De opdracht kan uitgebreid worden met de volgende optie(s) die door de Aanbestedende dienst eenzijdig in te roepen zijn: 1. Woonrijp maken van het terrein. 2. Bereikbaarheid, leefbaarheid en veiligheid op en rond woonrijpwerkzaamheden Optie(s) zijn te beschouwen als herzieningsclausule(s) als bedoeld in artikel 2. 163c Aanbestedingswet. De opdrachtgever behoudt zich het recht voor op optie(s) op elk moment aan een willekeurige partij op te dragen of aan te besteden, indien: • De opdrachtnemer toerekenbaar tijdelijk en/of blijvend tekortschiet in de nakoming van de opdracht; • Er niet of niet op tijd overeenstemming wordt bereikt over de (prijs)aanbieding van de optie; of • Er een andere bedrijfseconomische of organisatorische reden voor is. Daarnaast heeft de opdrachtgever het recht om een optie niet af te nemen. Uitwerking en nadere detaillering van optie(s) vindt plaats in de contract fase. Zie voor meer informatie de aanbestedingsstukken.