396277-2023 - MededingingNederland-Best: IT-diensten: adviezen, softwareontwikkeling, internet en ondersteuning
Aankondiging van een opdracht
Diensten
Rechtsgrond:
Richtlijn 2014/24/EU
II.1.
Omvang van de aanbesteding
II.1.1.
Benaming
Robuuste en wendbare ICT
Referentienummer: BIZOB-2022-BES-MBO-00551
II.1.2.
CPV-code hoofdcategorie
72000000 IT-diensten: adviezen, softwareontwikkeling, internet en ondersteuning
II.1.4.
Korte beschrijving
Alle noodzakelijke applicaties worden op een eenvoudige / overzichtelijke manier ter beschikking gesteld. De huidige on-premise omgevingen worden uitgefaseerd en vervangen door een moderne ICT-omgeving, met onder andere een extern datacenter. De ICT-omgeving wordt goed beheerd zodat deze altijd up-to-date en veilig is en een maximale uptime heeft. Dit moet mede gefaciliteerd worden door een volledig nieuw in te richten lokale werkplek (werkplek 3.0). Daar waar tijdelijk nog een virtuele omgeving noodzakelijk mocht zijn, dient deze opgeleverd en beheerd te worden.
Het volledige pallet moet operationeel zijn uiterlijk op 1 juni 2024. Mocht er tijdsnood zijn, dan is er een optie om te splitsen: fase 1 (onderdeel 1 t/m 6) vóór 1 mei 2024 en fase 2 (onderdeel 7 t/m 9) naderhand.
Zie de aanbestedingsstukken voor een complete beschrijving van de opdracht.
II.1.5.
Geraamde totale waarde
Waarde zonder btw: 9 050 000,00 EUR
II.1.6.
Inlichtingen over percelen
Verdeling in percelen: neen
II.2.
Beschrijving
II.2.4.
Beschrijving van de aanbesteding
De gemeente Best wil uitstekende dienstverlening bieden aan haar inwoners en relaties. Om dit te realiseren is het noodzakelijk dat de medewerkers de beschikking hebben over een mo-derne, “state of the art” ICT-omgeving. Alle noodzakelijke applicaties worden op een eenvou-dige / overzichtelijke manier ter beschikking gesteld. De huidige on-premise omgevingen wor-den uitgefaseerd en vervangen door een moderne ICT-omgeving, met onder andere een ex-tern datacenter. De ICT-omgeving wordt goed beheerd zodat deze altijd up-to-date en veilig is en een maximale uptime heeft. Dit moet mede gefaciliteerd worden door een volledig nieuw in te richten lokale werkplek (werkplek 3.0). Daar waar tijdelijk nog een virtuele omgeving nood-zakelijk mocht zijn, dient deze opgeleverd en beheerd te worden.
De opdracht bestaat grofweg uit de volgende onderdelen:
1. Het leveren van Managed Services, feitelijk het overnemen en onderhouden van de huidige ICT-omgeving (beheren van de volledige ICT-omgeving).
2. Het migreren van de on-premise datacenters naar een datacenter van de Opdrachtne-mer of in de Cloud.
3. Hosting van de overgebleven on-premise applicaties.
4. Servicedesk op locatie.
5. Technisch applicatiebeheer
6. Advies en meedenken op het gebied van innovatie en moderne technieken.
Van daaruit start Opdrachtnemer, in lijn met het bij paragraaf 1.1 genoemd strategiedocument, samen met Opdrachtgever, de transformatie naar de digitale werkplek. In die transformatie worden de volgende onderdelen aan de opdracht toegevoegd:
7. Het leveren van (technische) ondersteuning op- en de inrichting van de Microsoft365 omgeving én projecten waarbij verschillende onderdelen (Office, netwerkopslag) naar de Microsoft Cloud migreren.
8. Het leveren, onderhouden en doorontwikkelen en in de organisatie implementeren (inclusief adoptie) van een standaardoplossing voor de toekomstige digitale werkplek met als uiteindelijk doel het opheffen van de VDI-omgeving.
9. Het beheren van de toegang tot alle SaaS-applicaties (denk aan certificaten, VPN-verbindingen, etc…)
Het volledige pallet moet operationeel zijn uiterlijk op 1 juni 2024 zodat de overeenkomst met de huidige leverancier zonder problemen kan eindigen. Mocht er tijdsnood zijn, dan is er een optie om te splitsen: fase 1 (onderdeel 1 t/m 6) vóór 1 mei 2024 en fase 2 (onderdeel 7 t/m 9) naderhand.